Справа № 2-4879/2010
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
/заочне/
17 червня 2010 року Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючої – судді Плахтій І.Б.,
при секретарі – Самсонюк Ю.Л.,
з участю: представника позивача – Скучинського Л.Є.
представника заінтересованої особи - Данилюка В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку цивільну справу за позовом Волинського міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибництва у Волинській області до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення шкоди заподіяної порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, -
В С Т А Н О В И В :
Волинський міжрайонний природоохоронний прокурор в інтересах держави в особі Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибництва у Волинській області звернувся в суд з позовом до відповідачів про стягнення шкоди заподіяної порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища. Позов мотивує тим, що 22.07.2009 року на території рибогосподарського водного об’єкту річки Стир біля с. Милуші Луцького району ОСОБА_3 та ОСОБА_4 здійснювали незаконний лов риби забороненими знаряддями лову, чим вчинили адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст. 85 КУпАП України. Того ж дня відносно ОСОБА_3 та ОСОБА_4 було складено протоколи № 764 та № 663 про адміністративне правопорушення. Постановами Луцького міськрайонного суду від 18.09.2009 року ОСОБА_3 та ОСОБА_4 було визнано винними у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП України та накладено стягнення у вигляді штрафу в сумі 510 гривень.
У відповідності до п. 20 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 17 від 10.12.04 «Про судову практику у справах про злочини та інші правопорушення проти довкілля», при визначенні розміру шкоди, заподіяної водним живим ресурсам, залежно від конкретних обставин справи застосовуються такси, затверджені постановами Кабінету Міністрів України від 19 січня 1998р. № 32 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів риб та інших об'єктів водного промислу» або від 21 квітня 1998 р. № 521. Відповідно до додатку № 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 19 січня 1998 р. № 32 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів риб та інших об'єктів водного промислу», розмір шкоди, заподіяної незаконним добуванням одного екземпляру рака становить 1,70 грн., одного екземпляру щуки -51 грн., одного екземпляру окуня - 5,1 грн., одного екземпляру лина - 25,5 грн. Таким чином, розмір шкоди, заподіяної незаконним виловом громадянами ОСОБА_3 та ОСОБА_4 44 екземплярів раків, шести екземплярів щуки, двох екземплярів окуня, одного екземпляру лина становить 416,5 грн.
В судовому засіданні представник позивача Скучинський Л.Є. вимоги позову підтримав повністю з викладених у позовній заяві підстав. Просив позов задовольнити.
Представник заінтересованої особи Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибництва у Волинській області Данилюк В.М. вимоги позову підтримав повністю з викладених у позовній заяві підстав. Просив позов задовольнити.
Відповідачі в судове засідання не з’явилися, хоча належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи.
За погодженням представника позивача, представника заінтересованої особи суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника заінтересованої особи, дослідивши письмові докази у справі, суд приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідно до протоколів ВО № 0000553 та ВО № 0000561 про адміністративне правопорушення від 22 липня 2009 року Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибництва у Волинській області ОСОБА_3 та ОСОБА_4 здійснювали незаконний лов риби забороненими знаряддями лову, в наслідок чого спричинили шкоду, в розмірі 416,5 гривень (а.с.3,4).
Відповідно ст. 69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації, як правило, в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення та незалежно від погіршення якості природних ресурсів.
Згідно довідки Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибництва у Волинській області про величину заподіяної шкоди внаслідок незаконного рибного промислу шкода становить 416,5 грн.
Таким чином, проаналізувавши зібрані і досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що слід стягнути з відповідачів в користь Маяківської сільської ради Луцького району 416,5 грн. шкоди заподіяної порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.
Крім того, з відповідачів слід стягнути судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Керуючись ст. 3, 45, 107, 109, 10, 60, 212-215, 224 - 226 ЦПК України, ст. 11, 15, 16, 509, 1166 ЦК України, ст. 121 Конституції України, ст. 36 – 1 ЗУ «Про прокуратуру», ст. ст. 68, 69 ЗУ «Про охорону навколишнього середовища», суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Стягнути солідарно з ОСОБА_3, ОСОБА_4 в користь Маяківської сільської ради Луцького району 416 (чотириста шістнадцять) гривень 50 копійок шкоди заподіяної порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.
Стягнути з ОСОБА_3, ОСОБА_4 в користь дохід держави судові витрати у справі по 25 (двадцять п’ять) гривень 50 копійок судового збору та по 60 (шістдесят) гривень витрат на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи з кожного.
Рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня проголошення рішення та подальшого подання апеляційної скарги в двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але в двадцятиденний строк після цього не буде подана апеляційна скарга то, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Луцького міськрайонного суду І.Б. Плахтій