справа № 2-364\09
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 квітня 2009 року Ленінський районний суд міста Луганська у складі:
головуючого судді: Луганського В.І.
при секретарі: Бірюкової О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Луганська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ЗАТ СК «Східно-українське страхове товариство» про спонукання до здійснення страхових виплат, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із вказаним позовом, у якому просить суд зобов’язати відповідача видати страховий акт та стягнути з відповідача страхове відшкодування, та згідно умовам укладенного між сторонами договора страхування майна № 0007-10-13-01 від 10.01.2008 року.
В судовому засіданні позивач позов підтримав в повному обсязі, просив позовні вимоги задовольнити.
Представник відповідач в судове засідання не з’явился, про час та місце слухання справи повідомленний належним чином, причини неявки визнані неповажними, так як відповідачем не надано суду підтвердження про причини неявки.
23 квітня 2009 року постановлено ухвалу про заочний розгляд справи.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як було встановлено в судовому засіданні позивач з метою виконання зобов’язань по іпотечному договору № 08-08-ПК від 10.01.2008 року, уклав з відповідачем договір страхування майна №0007-10-13-01 від 10.01.2008 р. Об’єктом страхування є консервний цех, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
20.06.2008 року на об’єкті страхування відбувся страховий випадок.
23.06.2008 року позивач звернувся до відповідача з заявою про виплату страхового відшкодування.
Згідно умовам п. 6.1.2 договора страхування відповідач, як страховщик повинен на протязі 2-х робочих днів, як тільки йому стане відомо про настання страхового випадку, прийняти заходи щодо оформлення всіх необхідних документів для своєчасної виплати страхового відшкодування. Згідно п. 7 вказанного договріру при настанні страхового випадку відповідач також зобов’язанний здійснити віплату страхового відшкодування згідно з умовами договора страхуванння.
Згідно ст. 629 ЦК України договір є обв’язковим для виконання сторонами.
Заходів щодо оформлення всіх необхідних документів для своєчасної виплати страхового відшкодування після отимання заяви відповідач не виконав, чим порушив вищевказанні умови договору, що на думку суда є порушенням діючого законодавства.
Позивач згідно умовам п. 7.6. договору страхування самостійно звернувся до фахівців Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій та в Луганське бюро незалежної оцінки з метою визначення причин настання страхового випадку та визначення розміру завданної шкоди об’єкту страхування.
Згідно висновкам спеціалістів Державного науково-дослідницького інстітуту будівельних конструкцій від 02.07.2008 року № 0107/3360207 причини виникнення страхового випадку прямо підподають під дію п. 3.1.3. договіра страування.
Згідно висновкам фахівців Луганського бюро незалежної оцінки від 10.07.2008 року № 46, вартість ремонтно-відновлювальних робіт будівлі Е-1 за адресою: АДРЕСА_1 складає 27 709.
П.7.5. договора передбачено, що рзмір страхового відшкодування дорівнює розміру збитка завданного настанням страхового випадку. Збитки визначаються в т.ч. і затратами на оплату робіт по ремонту, необхідному для відновлення майна в той стан, в якому воно знаходилось безпосередньо перед настанням страхового випадку.
Відповідач не виплачує позивачу страхове відшкодування.
Згідно ст. 526 ЦК України зобов’язання повинно виконуватись належним чином відповідно до умов договора та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ст. 979 ЦК України за договором страхування одна сторона ( страховик) зобов’язується у разі настання певної події (страхового випадку) виплатити другій стороні
( страхувальникові) або інший особі, визначенний у договорі, грошову суму ( страхову виплату), а страхувальник зобов’язується сплачувати страхові платежі та виконувати інші умови договору.
Факт настання страхового випадку судом встановлено вищевказанними виснавками фахівців.
Згідно ст. 990 ЦК України, страховик здійснює страхову виплату відповідно до умов договору на підставі заяви страхувальника ( його правонаступника) або іншої особи, визначеної договором, і страхового акта (аварійного сертифіката).
Страховий акт ( аварійний сертифікат) складається страховиком або уповноваженою ним особою у формі, що встановлюється страховиком.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК України строні, на користь якої постановлено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею та документально підтверджені судові витрати.
Таким чином з відповідча підлягає стягненню на користь позивача державне мито в суммі 296,41 грн., витарти на інформаційне-техничне забезпечення в суммі 32 грн., а також витарти пов’язанні з розглядом справи в суммі 1 500 грн.
Виходячи з вищенаведенного суд вважає заявлені позовні вимоги обгрунтованими і такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 11,59,60,88,130,209,212 - 215,225,226 ЦПК України, 526,629,979,990 ЦК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Закритого акціонернорго товариства «Східно-українське страхове товариство» про спонукання до здійснення страхових виплат задовльнити в повному обсязі.
Зобов’язати Закрите акціонерне товариство «Східно-українське страхове товариство» видати ОСОБА_1 страховий акт (аварійний сертифікат) з вказанням суми страхового відшкодування.
Стягнути з Закритого акціонернорго товариства «Східно-українське страхове товариство» на користь ОСОБА_2 страхове відшкодування в суммі 27 709 грн., державне мито в суммі 296,41 грн., витарти на інформаційне-техничне забезпечення в суммі 32 грн., а також витарти пов’язанні з розглядом справи в суммі 1 500 грн.
Копії заочного рішення надіслати відповідачу не пізніше п’яти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення може бути преглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів зі дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскажено в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк, протягом якого розглядалася заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.
Заочне рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.
Заочне рішення може бути оскаржено в апеляційному суді Луганської області через Ленінський районний суд м. Луганська протягом десяти днів з дня його проголошення.