Судове рішення #10770802

справа №2-1069\09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 квітня 2009 року Ленінський районний суд м. Луганська у складі:

Головуючого - судді Луганського В.І.

при секретарі - Бірюкової О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до житлової комісії Луганського обласного військового комісаріату про захист порушених прав, що виникають із житлових відносин, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із вказаним позовом, в якому зазначив наступне.

В період з серпня 1980 року по 09 вересня 2005 року позивач проходив війскову службу у Збройних силах України, при цьому з березня 1996 року по 09 вересня 2005 року у Лутугинському районному військовому комісаріаті Луганської області на різних посадах у званні «майор». Пунктом 4 Наказу начальника Генерального штабу Збройних Сил України від З червня 2005 року № 162, на підставі п. 67 підпункту «в» (у зв’язку зі скороченням штатів) «Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України», затвердженого Указом Президента України від 7.11.2001 року № 1053, він був звільнений з військової служби у запас с правом носіння військової форми одягу.

Згідно ч. 4 п. 4 вказаного наказу, позивач був звільнений з військової служби у запас у зв’язку з реформуванням Збройних Сил України з залишенням на квартирному обліку для позачергового одержання житла за рахунок житлового фонду Міністерства оборони України.

Наказом військового комісара Лутугинського РВК Луганської області від 09 вересня 2005 року № 47 позивача, звільненого з військової служби у запас вказаним наказом начальника Генерального штабу Збройних Сил України від 3 червня 2005 року № 162 (у зв’язку зі скороченням штатів), 9 вересня 2005 року було виключено зі списків особового складу Лутугинського РВК Луганської області.

Під час служби позивач розпорядженням голови Лутугинської районної державної адміністрації № 3/1 від 4 січня 1997 року, на підставі протоколу спільного засідання № 15 від 2 грудня 1996 року, був взятий на квартирний облік у Лутугинській районній державній адміністрації зі складом сім’ї 4 чоловіка.

Рішенням виконавчого комітету Лутугинської міської ради № 4 від 12 березня 2001 року позивач, зі складом сім’ї 4 чоловіка, був поставлений на квартирний облік по місцю проживання при Лутугинській міській раді зі зберіганням попереднього часу перебування на квартирному обліку при Лутугинській районній державній адміністрації с 4 січня 1997 року (розпорядження № 3/1) та включений у списки позачергового отримання житла на підставі п. 2 ст. 46 Житлового кодексу РСР (направлений в іншу місцевість за наказом Міністра оборони України).

У зв’язку з тим, що будівництво житла у м. Лутугино Луганської області за рахунок державних коштів не здійснюється та найближчий час виділення йому квартири не надається можливим позивач 18 травня 2007 року подав на ім’я Луганського обласного військового комісара заяву з клопотанням розглянути питання про постановку мене на квартирний облік при Луганському обласному військовому комісаріаті відповідно до вимог Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист».

Пунктом 3 рішення житлової комісії Луганського ОВК від 10 жовтня 2008 року (протокол № 3) у зв’язку з тим, що позивач не знаходився на квартирному обліку у Луганському ОВК або в інших військових частинах Луганського гарнізону на дату свого звільнення з лав Збройних Сил України та не звертався, відповідно до п. 37 «Положення про порядок забезпечення жилою площею в Збройних Силах України», затвердженого наказом Міністра оборони України від 3 лютого 1995 року № 20, до військового комісаріату за три роки до звільнення з питанням постановки його на квартирний облік у Луганському ОВК, у постановці позивача на квартирний облік при Луганському обласному військовому комісаріаті було відмовлено.

Вказане рішення позивач вважає незаконим, просить його скасувати, та зобов’язати відповідача поставити його майора запасу на квартирний облік в Луганському обласному військовому комісаріаті.

В судовому засіданні позивач підтримав позов в повному обсязі, дав пояснення аналогічні позову, просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача - Лукін С.Г. позов не визнав, просив відмовити в задоволенні позову та визнати пункт 3 рішення Житлової комісії Луганського ОВК від 10.10.2008 року (протокол № 3), яким було відмовленно ОСОБА_1 в постановці на квартирний облік при Луганському ОВК, таким, що прийнятий відповідно до діючого законодавства України, та відповідає чинності з наступних підстав.

Позивач зареєстрований за адресою знаходження Лутугинського районного військового комісаріату (92000 м. Лутугине Луганської області, вул. Гагаріна, буд. 16.), та знаходиться на квартирному обліку при Лутугинський міській Раді народних депутатів.

Діяльність житлових комісії у Збройних Силах України регламентується „Положенням про житлові комісії в Збройних Силах України", затвердженим наказом Міністра оборони України від 11.09.2007 року № 517; "Інструкцією про організацію забезпечення і надання військовослужбовцям Збройних Сил України та членам їх сімей житлових приміщень", затвердженої наказом Міністра оборони України № 577 від 06.10.2006 року, та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.10.2006 року за № 1171/13045.

Відповідно до вимог абзацу 1 статті 15 "Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР" (надалі - Правил), затверджених постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 11 грудня 1984 року № 470, -

«На квартирний облік беруться потребуючі поліпшення житлових умов громадяни, які постійно проживають, а також прописані у даному населеному пункті. Виконавчі комітети обласних, київської і Севастопольської міських Рад народних депутатів разом з радами профспілок можуть установлювати тривалість часу постійного проживання громадян у даному населеному пункті, необхідну для взяття на квартирний облік. При визначенні потреби громадян у поліпшенні житлових умов беруться до розрахунку члени їх сімей, які прожили і прописані у відповідному населеному пункті не менше встановленого строку (крім подружжя, неповнолітніх дітей і непрацездатних батьків).

Відповідно до абзаців 1,2 статті 8, статті 11 Правил, -

«8. Квартирний облік здійснюється, як правило, за місцем проживання громадянина у виконавчому комітеті районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів.

Облік громадян, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, що мають житловий фонд і ведуть житлове будівництво або беруть пайову участь у житловому будівництві, здійснюється за місцем роботи, а за їх бажанням - також і в виконавчому комітеті Ради народних депутатів за місцем проживання.

11. Кожна сім’я може перебувати на квартирному обліку за місцем роботи одного з членів

сім’ї (за їх вибором) та у виконавчому комітеті Ради народних депутатів за місцем проживання."

Статтями 1.9.; 3.10. "Інструкції про організацію забезпечення і надання військовослужбовцям Збройних Сил України та членам їх сімей житлових приміщень", затвердженої наказом Міністра оборони України № 577 від 06.10.2006 року, та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.10.2006 року за № 1171/13045, -

«1.9. Усі питання пов’язанні із наданням та забезпеченням житловою площею війсковослужбовців, вирішуються за місцем проходження ними служби, перебування на обліку або в судовому порядку».

«3.10. Війсковослужбовці, які перебувають на обліку при звільнекнні з війскової служби в запас або у відставку за віком, становм здоров’я, а також у зв’язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на війсковій службі залишаються на обліку у війсковій частині до одержання житла з державного житлового фонду, а вразі розформування війскової частини- у військовому комісаріаті і квартирно -експлуатаціонному органі та користуються правом позачергового одержання житла.

Якщо військовослужбовець, який перебуває на обліку, обирає для проживання після звільнення з військової служби, з урахуванням існуючого порядку реєстрації, інший населений пункт, відповідний командир військової частитни за проханням військовослужбовця за 6 місяців до звільнення в запас або у відставку за віком подає до військового комісаріату і квартирно-експлуатаційного органу необхідні документи для зарахування військовослужбовця на квартирний облік, на якому він перебуває до одержання житля. На підставі повідомлення квартирно-експлуатаціонного органу про зарахування такого військовослужбовця до черги на отримання житла у військовому комісаріату він знімається з квартирного обліку за останнім місцем служби.

Суд, вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що в період з серпня 1980 року по 09 вересня 2005 року позивач проходив війскову службу у Збройних силах України, при цьому з березня 1996 року по 09 вересня 2005 року у Лутугинському районному військовому комісаріаті Луганської області про шо свідчать копії справок Лутугінського райвоенкому Луганської області ( а.с. 19,20). Згідно рішення Виконавчого комітету Лутугінської міської ради Лутугінського району Луганської області від 12.03.2001 року позивач зі складом сім’ї 4 особи був поставлений на квартирний облік за містом проживання при Лутугінській міській раді ( а.с. 31). Згідно справки з міста проживання ОСОБА_1 постійно мешкає разом з сім’єю в м. Лутугіно, вул. Гагаріна, буд. 16 ( а.с. 35). Згідно витягу з послужного списку майора ОСОБА_1 позивач з 1984 року по 2005 рік проходив службу в Збройних силах України ( а.с. 49-51). Таким чином позивач являється ветераном військової служби та військовим пенсіонером, що також підтверджеється копіями посвідченнь ( а.с. 55,56). Відповідно до Наказа військового комісара Лутугинського РВК Луганської області від 09 вересня 2005 року № 47 позивач, звільнений у зв’язку з реформуванням Зброїних Сил України з залишенням на квартирному обліку для позачергового одержання житла, за рахунок житлового фонду Міністерства Оборони України.

Таким чином, посилання відповідача на те, що позивач повинен був за 3 роки до звільнення звернутися до Луганського ОВК з питанням постанвки його на квартирний облік є безпідставними оскільки позивач не знав наперед дату свого звільнення.

Згідно ст. 31 Житлового кодексу України громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, мають право на одержання у користування жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду в порядку, передбаченому законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР. Жилі приміщення надаються зазначеним громадянам, які постійно проживають у даному населеному пункті (якщо інше не встановлено законодавством Союзу РСР іУкраїнської РСР), як правило, у вигляді окремої квартири на сім’ю.

Згідно статті 38 ЖК України. Порядок обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, встановлюється законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими

актами законодавства Української РСР.

Відповідно до п. 10 «Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР», затверджених постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 11 грудня 1984 року № 470, . громадяни, які залишили роботу на підприємствах, в установах, організаціях, що здійснюють квартирний облік, у зв’язку з виходом на пенсію, беруться на облік нарівні з робітниками і службовцями даного підприємства, установи, організації.

Відповідно до вимог п. п. 1.1,1.9 «Інструкції про організацію забезпечення і надання військовослужбовцям Збройних Сил України та членам їх сімей житлових приміщень», затвердженою Наказом Міністра оборони України від 06 жовтня 2006 року № 577, яким було скасовано дію «Положення про порядок забезпечення жилою площею в Збройних Силах України», затвердженого Наказом Міністра оборони України від 3 лютого 1995 року № 20, вказана «Інструкція...» визначає організацію забезпечення та надання житлових приміщень військовослужбовцям, а також особам, звільненим в запас або відставку, що залишилися перебувати на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, у військових частинах, закладах, установах та організаціях після звільнення. Усі питання, пов’язані із наданням та забезпеченням житловою площею військовослужбовців, вирішуються за місцем проходження ними служби, перебування на обліку або у судовому порядку. Пунктом 3.3 вказаної «Інструкцієї....» також передбачено, що військовослужбовців зараховуються на квартирний облік згідно рішення житлової комісії військової частини, яке затверджується командиром військової частини.

Таким чином позивач повинен братися на квартирний облік нарівні з військовослужбовцями Луганського ОВК та підпорядкованих міських ( районних) військових комісаріатів.

Виходячи з вищенаведенного, суд вважає заявлені позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Керуючись ст. 47 Конституції України, ст. ст. 31,38,191 ЖК України, ст. ст. 10,11,209,212,214-215,217,218 ЦПК України, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати незаконними та скасувати п. 3 рішення житлової комісії Луганського обласного військового комісаріату від 10 жовтня 2008 року щодо відмови, майору запасу ОСОБА_1 у постановці на квартирний облік у Луганському обласному військовому комісаріаті.

Зобовязати житлову комісію Луганського обласного військового комісаріату поставити майора запасу ОСОБА_1 на квартирний облік в Луганському обласному військовому комісаріаті відповідно до вимог чинного законодавства України.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація