Судове рішення #10770763

2-1504

2009 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

2 квітня 2009 р. Ленінський районний суд м. Луганська, в складі:

головуючого - судді Матвєйшиної О.Б.

при секретарі Бел’яніновій Л.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ТОВ „Український промисловий банк" в особі Луганської філії ТОВ „Укрпромбанк" про повернення депозитного вкладу,

ВСТАНОВИВ:

У лютому 2009 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача в особі Луганської філії ТОВ „Укрпромбанк", в якому послався, що 5 січня 2009 року він з відповідачем уклав договір банківського вкладу «депозитний» НОМЕР_1 у гривнах, згідно якого відповідач прийняв від нього на зберігання депозит готівкою 20708 грн. з днем повернення суми 6 лютого 2009 року. 9 лютого 2009 р. йому було повернено відсотки згідно договору, з сумою яких він згоден. 9.02.2009 р., та повторно 12.02.2009 р. він звернувся до відповідача з заявою про повернення вказаної суми депозиту, однак у цьому йому було відмовлено у зв’язку з тим, що Банком уведений мораторій на задоволення вимог кредиторів строком на 6 місяців. Тому просить зобов’язати відповідача в особі філії повернути йому суму депозитного вкладу у розмірі 20708 грн.

У судовому засіданні позивач підтримав свої вимоги, дав пояснення, аналогічні викладеному у позовній заяві.

Представник відповідача проти позову заперечував, послався, що повернути зазначену суму не мають можливості, оскільки Нацбанком України заборонено повертати кошти, розміщені вкладниками на депозитах.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши надані докази, суд приходить до наступного.

Згідно зі ст. 1058 ЦК України за договором банківського вкладу (депозиту) одна сторона (банк), що прийняла від другої сторони (вкладника) або для неї грошову суму (вклад), що надійшла, зобов’язується виплачувати вкладникові таку суму грошей та проценти на неї або дохід в іншій формі на умовах та в порядку, встановлених договором, до відносин банку та вкладника за рахунком, на я який внесено вклад, застосовуються положення про договір банківського рахунку, якщо інше не встановлено законом та не випливає із суті банківського вкладу.

Ст. 1060 ЦК України передбачено, що договір банківського вкладу укладається на умовах видачі вкладу на першу вимогу (вклад на вимогу), або на умовах повергнення вкладу зі спливом встановленого договором строку (строковий вклад). За договором банківського вкладу незалежно від його виду банк зобов’язаний видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника.

Судом встановлено, що 5 січня 2009 року позивач з відповідачем уклав договір банківського вкладу «депозитний» НОМЕР_1 у гривнах, згідно якого відповідач прийняв від нього на зберігання депозит готівкою 20708 грн. з днем повернення суми 6 лютого 2009 року. 9 лютого 2009 р. йому було повернено відсотки згідно договору, з сумою яких він згоден.

Позивач у встановленому порядку та строки звернулася до відповідача з заявою про повернення вказаної суми депозиту, однак йому в цьому було відмовлено, оскільки Нацбанком України заборонено повертати кошти, розміщені вкладниками на депозитах, а також тому, що Банком уведений мораторій на задоволення вимог кредиторів строком на 6 місяців.

Вказані обставини підтверджуються договором банківського вкладу, зверненнями позивача щодо повернення вкладу, поясненнями сторін.

Таким чином, суд вважає, що відповідач безпідставно відмовив позивачу у поверненні його вкладу, оскільки така можливість передбачена, як зазначеними нормами права, так і умовами договору.

Посилання відповідача на заборону Національного Банку України достроково за вказаними кувалдами повертати внесені кошти, на увагу не заслуговує, оскільки Національному Банку України не надано права вносити зміни у Закони України, а заборонивши своїми розпорядженнями повертати кошти, які знаходяться на депозитах банків, Національний Банк України тим самим перевищив свої повноваження та фактично вніс зміни до законів України.

За таких обставин суд вважає, що вимоги позивача про зобов’язання відповідача повернути йому суму вкладу є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 10,15,57,60,212 ЦПК України, ст. 1058,1060 ЦК України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Зобов’язати ТОВ „Український промисловий банк" в особі Луганської філії ТОВ „Укрпромбанк" повернути ОСОБА_1 суму депозитного вкладу по договору НОМЕР_1 від 5 січня 2009 року у розмірі 20708 грн.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Луганської області через Ленінський районний суд м. Луганська шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація