Судове рішення #10766858

                                                                                      Справа № 2-418

                                                                                                                            за 2010рік

Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м   У к р а ї н и

04 серпня 2010 року Мостиський районний суд Львівської області в складі:        

головуючого - судді                                      Білоус Ю.Б.,

при секретарі -                                               Крив’як О.В.,

розглянув при попередньому судовому засіданні в залі суду м. Мостиська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Крисовицької сільської ради, Мостиського району Львівської області, треті особи – Управління Держкомзему у Мостиському районі, Мостиська державна нотаріальна контора, ОСОБА_2, ОСОБА_3,  про визнання права власності на земельну ділянку,

В С Т А Н О В И В:

   

06.07.2010р.  позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, покликаючись на те, що після смерті його тітки – ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1  його батько прийняв спадщину на майно, яке залишилось після смерті його сестри. До спадкового майна входили: приватизовані земельні ділянки загальною площею 0,95 га в межах згідно з планом, розташовані на території Крисовицької сільської ради, передані у власність для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та введення особистого підсобного господарства, які належали померлій на підставі Державного акта.

    Вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_2 його батько - ОСОБА_5 помер.  При оформленні спадкового майна його батька, спадкоємцями також були: ОСОБА_2 та ОСОБА_3. ОСОБА_2 – його мати, відмовилася від прав на спадщину, а з братом – ОСОБА_3 було укладено «угоду про розподіл спадкового майна» серії ВМС № 645859, від 16.06.2009року, за якою до позивача – ОСОБА_1 перейшов на праві особистої власності житловий будинок АДРЕСА_1 що належав до господарства, розташованого на вказаних земельних ділянках.

    Зазначає, що до моменту смерті його батька – ОСОБА_5, вищевказані земельні ділянки використовувались за призначенням, однак за життя батько не провів державну реєстрацію права власності на ці земельні ділянки.

    Просить суд постановити рішення, яким визнати за ним право власності на земельні ділянки загальною площею 0,95 га, розташовані на території Крисовицької сільської ради, в межах с. Нагірне, Мостиського району, Львівської області, передані у власність для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та введення особистого підсобного господарства ОСОБА_4 на підставі Державного акта на право приватної власності на землю серії ЛВ № 696, виданого Крисовицькою сільською радою 11.08.1995 року.

Позивач у попередньому судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просить суд його позов задовольнити.

Представник в ідповідача – Крисовицької сільської ради Мостиського району Львівської області,  проти задоволення позовних вимог позивача не заперечив.

Третя особа – ОСОБА_3 у попередньому судовому засіданні проти задоволення позовних вимог позивача не заперечив.

Представник третьої особи – Мостиської державної нотаріальної контори, у попереднє судове засідання не з’явився, проте подав до суду копії сторінок спадкової справи, після смерті ОСОБА_5 та заяву, в якій просить справу розглядати у його відсутності.

Представник третьої особи – Управління Держкомзему у Мостиському районі, у попереднє судове засідання не з’явився, проте подав до суду копії сторінок спадкової справи, після смерті ОСОБА_5 та заяву, в якій просить справу розглядати у його відсутності.

        Третя особа – ОСОБА_2 у попереднє судове засідання не з’явилася, проте подала до суду заяву в якій не заперечує проти задоволення позовних вимог та  просить справу розглядати у її відсутності.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст.174 ЦПК України.

Згідно із ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Заслухавши пояснення сторін та третьої особи, дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини справи, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити з наступних підстав.

Судом встановлено, що після смерті спадкодавця ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_1 – позивач у справі та ОСОБА_3 є спадкоємцями, в рівних частках кожний його майна. З копії заяви  наданої 11.03.2009р. ОСОБА_6  до Мостиської державної нотаріальної контори   вбачається, що  ОСОБА_6  відмовилася від належної їй частки у спадщині, а також від частки в спільному майні подружжя після  смерті чоловіка – ОСОБА_5  

До маси спадкового майна, що належало ОСОБА_5 входить, зокрема, приватизована земельна ділянка площею 0,95 га., в межах згідно планом, розташованої на території с. Нагірне Крисовицької сільської ради, переданої для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та ведення особистого підсобного господарства. П роте право власності на земельну ділянку належним чином не оформлено.

Між спадкоємцями ОСОБА_1 та ОСОБА_3 була укладена угода про розподіл спадкового майна, згідно якої до ОСОБА_1 переходить на праві особистої власності житловий будинок АДРЕСА_1 приватизована земельна ділянка площею 0,0952, розташована на території АДРЕСА_2 передана для обслуговування індивідуального житлового будинку, господарських будівель і споруд; приватизована земельна ділянка площею 0,85 га., розташована на території Крисовицької сільської ради с.Нагірне, передана для ведення особистого підсобного господарства.

    Позивач прийняв спадщину, подавши у відповідності із статтею 1269 ЦК України в шестимісячний строк до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

    Викладене підтверджуються поясненнями сторін та третьої особи; наявними у справі письмовими доказами: копією свідоцтва про смерть спадкодавця  ОСОБА_5 ; матеріалами спадкової справи, після смерті ОСОБА_5; копією свідоцтва про право на спадщину за заповітом; копією Державного акту на право приватної власності на землю серії ЛВ №696; копією угоди про розподіл спадкового майна від 16.06.2009року; технічним паспортом на житловий будинок АДРЕСА_1  та іншими матеріалами справи.

    Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до іншої особи (спадкоємця).

Згідно  ч.1 ст.1225 ЦК України,  право власності на земельну ділянку  переходить  до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням  її цільового призначення.

    Враховуючи те, що ОСОБА_1 , є спадкоємцем за заповітом майна ОСОБА_5, та те, що позивач, прийняв у спадщину спадкове майно, відповідно до ч.2 1268 ЦК України та п. 208 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 03.03.2004р. №20/5, вважається таким, що прийняв спадщину.

    З огляду на те, що ОСОБА_7 на час своєї смерті був власником земельних ділянок, загальною площею 0,95 га, розташованих на території Крисовицької сільської ради, в межах с. Нагірне, Мостиського району, Львівської області, які передані у власність для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та введення особистого підсобного господарства, інші спадкоємці спадкування за заповітом відмовляються від своєї частки у праві спільної часткової власності на земельні ділянки,  його  право власності на дане майно перейшло у порядку спадкування до позивача, а тому є всі  підстави для визнання за ним права власності на дані земельні ділянки.

Таким чином визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону та не порушує, права свободи чи інтереси інших осіб.  

На підставі викладеного, керуючись ст. 1216, 1225, 1268, 1269 ЦК України   ст.ст.10,11,14,57,130,169, 174, 214-215,218 ЦПК України , суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельні ділянки загальною площею 0,95 га, розташовані на території Крисовицької сільської ради, в межах с.Нагірне, Мостиського району, Львівської області, передані у власність для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та введення особистого підсобного господарства .  

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Мостиський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя                      (підпис)                        Ю.Б. Білоус

З оригіналом згідно:

Суддя                                                                 Ю.Б. Білоус

Рішення набрало законної сили «___»_________________ 20__ р.

            Суддя                                               Ю.Б. Білоус

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація