Справа № ____2-а-3702___
2009р.
У Х В А Л А
“_06_” жовтня 2009р. Свердловський міський суд Луганської області у складі:
головуючого судді Бабенко С.Ш.,
при секретарі Радченко Л.О.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі в місті Свердловську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Свердловськ про визнання дій неправомірними за зобов’язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернулася з адміністративним позовом до Управління Пенсійного Фонду України в місті Свердловську Луганської області про визнання дій неправомірними з невиплати їй у 2006, 2007, 2008 роках щомісячної державної соціальної допомоги, згідно Закону України «Про соціальний захист дітей війни» та зобов’язання УПФУ в м. Свердловську Луганської області нарахувати і виплатити на її користь недосплачену соціальну державну допомогу за 2006-2008 роки за рахунок коштів Державного бюджету України.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що вона має статус «дитини війни», у зв'язку з чим відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» виплачувана їй пенсія повинна підвищуватись на 30% мінімальної пенсії за віком.
Відповідно до Законів України «Про державний бюджет України на 2006 рік», «Про Державний бюджет України на 2007 рік» і «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» дія статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» була зупинена.
Однак Конституційний суд України своїм рішенням №6-рп/2007 від 09.07.2007 року визнав неконституційним положення п.12 ст.71 Закону України №489-5 від 19.12.2006 року «Про Державний бюджет України на 2007 рік». Крім того, рішенням Конституційного суду України № 10-рп/2008 року від 22.05.2008 року визнано неконституційним положення п.41 розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України».
Таким чином, конституційні права позивача були порушені, так як у 2006 і 2007 році така соціальна допомога їй зовсім не виплачувалась, а у 2008 році була сплачена у неповному обсязі.
Також, позивач просить суд поновити пропущений строк для звернення до адміністративного суду за захистом її порушених прав.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 надала клопотання, в якому просить адміністративний позов до УПФУ в м. Свердловську Луганської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії залишити без розгляду у зв’язку з відкликанням позову.
Згідно зі ст.155 ч.1 п.5 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо надійшло клопотання від позивач про відкликання позовної заяви.
Тому суд вважає, що заявлене клопотання підлягає задоволенню, позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Свердловську Луганської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії залишити без розгляду.
На підставі ст.128 КАС України, керуючись ст.ст. 49, 51, 155 ч.1, п.1 КАС України, суд
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Свердловську Луганської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії залишити без розгляду.
На ухвалу може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом п’яти днів з дня її проголошення до Свердловського міського суду, а апеляційна скарга протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження в Донецький адміністративний апеляційний суд, через Свердловський міський суд з одночасним надісланням копії апеляційної скарги особою яка її подає до Донецького адміністративного апеляційного суду.
Головуючий