Справа № 22 – 5219 Головуючий у 1-й інстанції
категорія -57 - Брегей Р.І.
Доповідач - Головань А.М.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 серпня 2010 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області складі:
Головуючої Бубличенко В.П.
Суддів Черниш Т.В.
Голованя А.М.
При секретарі Дімановій Н.І.
розглянула у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кіровограді цивільну справу за апеляційними скаргами управління праці та соціального захисту населення Компаніївської районної державної адміністрації Кіровоградської області та ОСОБА_3 на постанову Компаніївського районного суду Кіровоградської області від 2 листопада 2009 року за позовом ОСОБА_3 до управління праці та соціального захисту населення Компаніївської районної державної адміністрації Кіровоградської області про визнання неправомірними дій і стягнення заборгованості з виплат допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, -
ВСТАНОВИЛА:
У серпні 2009 року ОСОБА_3 звернулася в суд з позовом до управління праці та соціального захисту населення Компаніївської районної державної адміністрації Кіровоградської області (далі Управління) про визнання протиправними дій у період з 2006 по 2009 роки та стягнення з держави України коштів, які недоотримала за цей час, з урахуванням індексації у розмірі 23998,85 грн.
Ухвалою суду від 3 вересня 2009 року до участі у справі залучено, як іншого відповідача Державне Казначейство України.
Ухвалою суду від 2 листопада 2009 року позовна заява ОСОБА_3 залишена без розгляду в частині вимог щодо визнання протиправними дій та стягнення заборгованості з виплат допомоги по догляду за дитиною в період за 2006, 2008-2009 роки.
Постановою Компаніївського районного суду Кіровоградської області від 2 листопада 2009 року позовну заяву задоволено частково. Визнано протиправними дії Управління щодо нарахування та виплати ОСОБА_3 щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 9 липня по 31 грудня 2007 року. Забов’язано Управління нарахувати та виплатити заявнику щомісячну допомогу з урахуванням положень ч.1 ст.15 Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” (в редакції 2007 року) за відрахуванням фактично отриманих нею коштів.
Управління, не погодившись із постановою суду, подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог. Посилались на те, що допомога ними виплачувалась відповідно до діючого законодавства та у межах видатків, які надходили на її виплату.
В апеляційній скарзі ОСОБА_3 ставиться питання про зміну постанови суду, як постановлену з порушенням судом норм матеріального та процесуального права з ухваленням нової постанови якою задовольнити заявлені нею вимоги в повному обсязі.
Заслухавши доповідача, перевіривши законність і обгрунтованість рішення суду в межах визначених ст. 303 ЦПК України, колегія суддів вважає, що апеляційні скарги задоволенню не підлягають.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що позивач має малолітню дитину – ОСОБА_5, яка ІНФОРМАЦІЯ_1 у зв'язку з чим знаходиться на обліку у відповідача та отримує від нього виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Відповідно до ст. 15 Закону України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми” (в редакції що діяла на час виникнення спірних правовідносин) допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.
Згідно ч.1 ст.14 цього ж Закону допомога виплачується щомісяця з дня призначення допомоги по день досягнення дитиною трьох років.
Пунктом 14 статті 71 Закону України “Про державний бюджет України на 2007 рік” зупинено дію ч.1 ст.15 та п.3 розділу VІІІ “Прикінцеві положення” Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” на 2007 рік.
Абзацом 3 частини 2 статті 56 Закону України “Про державний бюджет України на 2007 рік” встановлено, що у 2007 році допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 гривень для незастрахованих осіб та не менше 23 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Проте, рішенням Конституційного Суду України № 6-рп/2007 від 09 липня 2007 року положення абз.3 ч.2 ст.56 та п.п.7, 14 ст. 71 Закону України “Про державний бюджет України на 2007 рік” визнані такими, що не відповідають Конституції України.
З огляду на вказане, посилання Управління в апеляційній скарзі на те, що їхні дії протягом 2007 року були правомірними, оскільки позивачу були призначені та виплачувались вказані допомоги у розмірах, передбачених Законом, а саме: ст. 56 Закону України "Про державний бюджет України на 2007 рік", колегією суддів визнаються безпідставними, так як в судовому засіданні достовірно встановлено, що після 09 липня 2007 року відповідач не нараховував та не виплачував позивачу допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі встановленому законом.
Також не ґрунтуються на законі доводи апеляційної скарги ОСОБА_3 про те, що суд першої інстанції не застосував статті 22,46,48,64 Конституції України, що призвело до помилки в оцінці правовідносин та призвело до неправильного вирішення справи.
Таким чином, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про визнання неправомірними дій відповідача по нарахуванню та виплаті на користь ОСОБА_3 недоотриманої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 09 липня 2007 року по 31 груденя 2007 року, включно, та вірно зобов’язав відповідача нарахувати та виплатити заявнику щомісячну допомогу з урахуванням положень ч.1 ст.15 Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” (в редакції 2007 року) за відрахуванням фактично отриманих нею коштів.
Наведе свідчить, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, яке зміні чи скасуванню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 303, 304, 307, 308, 313, 314, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційні скарги управління праці та соціального захисту населення Компаніївської районної державної адміністрації Кіровоградської області та ОСОБА_3 відхилити.
Постанову Компаніївського районного суду Кіровоградської області від 2 листопада 2009 року залишити без зміни.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Головуюча:
Судді: