№ 2-795/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
6 вересня 2010 року Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого – судді В.І. Кравця
при секретарі У.Ю. Ратушняк ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гайсині справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів на утримання дитини, -
встановив:
16.08.2010 року ОСОБА_1 звернулась з даним позовом до суду, посилалася на те, що в неї змінилось матеріальне становище , тому просить змінити розмір стягуваних аліментів, які визначені рішенням Гайсинського районного суду від 01.02.2008 року на її користь на утримання дочки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 200 грн. щомісячно; просила постановити рішення за яким стягувати аліменти в твердій грошовій сумі 350 грн. .
В судовому засіданні позивачка просила задовольнити вимоги позову, пояснила, що відповідач має тимчасові заробітки і спроможний сплачувати аліменти в розмірі 350 грн. щомісячно.
Відповідач вимоги позову визнав частково, пояснив , що на його утриманні також знаходиться дитина від другого шлюбу і дружина, яка доглядає дитину до трьох років і його доходи дозволяють сплачувати аліменти в сумі до 300 грн.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши подані ними докази, суд вважає , що позов підлягає задоволенню частково.
Судом встановлено такі факти і відповідні їм правовідносини.
ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 на утримання якої за рішенням Гайсинського районного суду від 01.02.2008 року сплачує аліменти на користь ОСОБА_1 в розмірі 200 грн., щомісячно, до її повноліття. (а.с.4,8) ОСОБА_1 перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років і отримує щомісячну державну допомогу 130 грн.(а.с.9) ОСОБА_2 не надав суду доказів про свої доходи, на його утриманні також перебуває дочка ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.10).
Спірні правовідносини регулюються ст. ст. 180, 181 п.3, 182, 184 Сімейного Кодексу України, відповідно до яких батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей; при ухилянні батьків від цього обов’язку кошти на утримання дітей присуджуються в частці від доходу за рішенням суду, розмір якої не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку ; якщо ж платник аліментів має нерегулярний дохід, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника, одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі, яка підлягає індексації відповідно до закону .
Ст.192 СК України, яка визначає , що розмір аліментів , може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача у разі зміни матеріального або сімейного стану.
Ст. 52 Закону України “ Про державний бюджет України на 2010 рік” , яка визначає прожитковий мінімум для дитини віком від 6 до 18 років з 1 липня – 921 грн., з 1 жовтня - 941грн., з 1 грудня - 957 грн.
Відповідно до змісту ч.4 ст.70 Закону України « Про виконавче провадження» розмір відрахувань не може перевищувати 50% від зарплати.
Оскільки майнове становище позивачки змінилося, а платник аліментів має періодичні, мінливі доходи і не надав суду доказів про їх розмір, то вимоги про зміну розміру аліментів і стягнення аліментів у твердій грошовій сумі є обґрунтованими і підлягають задоволенню. Кошти на утримання дитини потрібно стягувати примусово в твердій грошовій сумі з урахуванням визначеного прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку та необхідності надання коштів на утримання іншої дитини та задоволення особистих потреб платника коштами, в сумі 285 грн., що складає 30% визначеного прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку за стягуваний період в 2010 році.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.10,11,209,212,214-215,218 ЦПК України, -
вирішив:
Позов задовольнити частково .
Стягувати з ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_3, який народився і проживає АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дочки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 в сумі 285 грн. , яка підлягає індексації відповідно до закону , щомісячно, починаючи з дня набрання цим рішенням суду законної сили і до повноліття дитини.
Припинити стягнення аліментів з ОСОБА_2 за рішенням Гайсинського районного суду від 01.02.2008 року з часу набрання цим рішенням чинності.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 грн. державного мита та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Допустити рішення до негайного виконання в межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене протягом десяти днів до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подання протягом десяти днів з часу проголошення рішення апеляційної скарги.
Суддя