Судове рішення #10756650

                                Справа № 2о-262/09

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

02 липня 2009 року Луцький міськрайонний суд Волинської області

в складі: головуючої – судді Плахтій І.Б.,

при секретарі – Самсонюк Ю.Л.,

з участю заявниці – ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду міста Луцька цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, --

В С Т А Н О В И В :

    ОСОБА_1 звернулася в суд із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу. Вимоги заяви мотивувала тим, що після смерті її матері ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 року відкрилася спадщина на належну їй земельну ділянку площею 3,312 га, що знаходиться на території Воютинської сільської ради. Однак, в в Державному акті на право приватної власності на земельну ділянку зазначено прізвище спадкодавця «ОСОБА_1». Встановлення факту належності правовстановлюючого документа їй необхідно для прийняття спадщини за заповітом. Просила встановити факт належності ОСОБА_2 Державного акту на право приватної власності на землю серії ІІІ-ВЛ №019163.

В попередньому судовому засіданні заявниця вимоги заяви підтримала з зазначених у ній підстав. Просила суд, заяву задовольнити.

Представник заінтересованої особи Луцької районної державної нотаріальної контори в попереднє судове засідання не з’явився. Подав суду заяву про слухання справи у його відсутності, проти задоволення вимог заяви не заперечував.

Оскільки визнання заінтересованою особою вимог заяви не суперечить закону і не порушує прав, свобод чи інтересів інших осіб, суд вважає можливим розглядати справу та ухвалити рішення в попередньому судовому засіданні.

Заслухавши пояснення заявниці, дослідивши та оцінивши наявні у справі докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що заява підставна та підлягає до задоволення.

    Як вбачається зі змісту п. 6 ч.1 ст.256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

    В попередньому судовому засіданні із пояснень заявниці, копії свідоцтва про смерть ОСОБА_2 (а.с.4), копії заповіту спадкодавця, посвідченого Воютинською сільською радою 27.10.2000 року (а.с.6), копії довідки Воютинської сільської ради №297 від 16.06.2009 року ( а.с.7), встановлено, що Державний акт на право приватної власності на землю серії ІІІ-ВЛ №019163, виданий 21 листопада 1997 року Воютинською сільською радою Луцького району, відповідно до якого ОСОБА_3 передано у приватну власність земельну ділянку площею 3,312 га для сільськогосподарського використання, належить ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Розбіжність в написанні прізвища спадкодавця в правовстановлюючому документі виникла внаслідок орфографічної помилки, допущеної при його оформленні.

    На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що факт належності Державного акту на право приватної власності на землю серії ІІІ-ВЛ №019163 ОСОБА_2 знайшов своє підтвердження в суді.

    Факт належності правовстановлюючого документу встановлюється судом з метою подальшого прийняття заявником спадщини за заповітом.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 57, 58, 59, 60, 88, 208, 209, 210, 212, 213, 214, 215, 234, 256, 259 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В :

Заяву задовольнити.

    Встановити, що Державний акт на право приватної власності на землю серії ІІІ-ВЛ №019163, виданий 21 листопада 1997 року Воютинською сільською радою Луцького району, належить ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня проголошення рішення та подальшого подання апеляційної скарги в двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але в двадцятиденний строк після цього не буде подана апеляційна скарга то, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Луцького міськрайонного суду                         І.Б. Плахтій

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація