Справа № 2-1605/2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
3 вересня 2010 року Крюківський районний суд міста Кременчука Полтавської області в складі: головуючої судді Зоріної Д.О., при секретарі Скічко Н.В., розглянувши у відкритому с удовому засіданні в місті Кременчуці цивільну справу за позовом фізичних осіб ОСОБА_1, ОСОБА_2 до фізичної особи ОСОБА_3, Кременчуцького міського управління ГУМВС України в Полтавській області про зняття з реєстрації -
ВСТАНОВИВ :
Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися до суду з позовною заявою, в якій просили суд ухвалити рішення, яким припинити договір найму, укладений 22 січня 2008 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_3, зняти з реєстрації ОСОБА_3 у квартирі АДРЕСА_1, зобов»язати КГЖЕП «Придніпровське» зняти з реєстрації відповідача у вказаній квартирі.
Свої вимоги мотивували тим, що їм на праві власності належить квартира АДРЕСА_1. 22 січня 2008 року ними був укладений договір найму кімнати у вказаній квартирі з ОСОБА_3 строком на 1 рік. Відповідач зареєструвався у квартирі, однак ніколи там не проживав, після закінчення строку дії договору найму ОСОБА_3 залишається зареєстрованим у квартирі, чим створює перешкоди позивачам у користуванні їх власністю.
Позивач ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги змінив та остаточно просив суд ухвалити рішення, яким зобов»язати Кременчуцьке МУ ГУМВС України в Полтавській області зняти з реєстрації ОСОБА_3 у квартирі АДРЕСА_1.
Позивач ОСОБА_1 був належним чином повідомлений про час та місце слухання справи, однак в судове засідання не з»явився, надавши суду заяву, в якій свої позовні вимоги підтримав та просив справу розглядати без його участі.
Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з»явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про час та місце слухання справи.
Представник відповідача Кременчуцького МУ ГУМВС України в Полтавській області та представник третьої особи КГЖЕП «Придніпровське» в судове засідання не з»явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча був належним чином увідомлений про час та місце слухання справи.
Вислухавши позивача ОСОБА_2, вивчивши та проаналізувавши матеріали справи, суд встановив наступне:
3 грудня 2003 року між ОСОБА_4 та ОСОБА_5, ОСОБА_1 було укладено договір дарування, за умовами якого ОСОБА_4 передав у власність ОСОБА_5, ОСОБА_1 квартиру АДРЕСА_1.
27 травня 2008 року Крюківським районним судом міста Кременчука було винесено рішення, згідно якого за ОСОБА_5 та ОСОБА_1 визнано право власності на самочинно переобладнану однокімнатну квартиру № 8 у двокімнатну, що знаходиться в будинку № 81 по вулиці Мічуріна в місті Кременчуці.
8 жовтня 2008 року між ОСОБА_5 та ОСОБА_2 було укладено договір дарування згідно якого ОСОБА_5 подарувала ОСОБА_2 ? частину квартири АДРЕСА_1.
22 січня 2008 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 укладено договір найму кімнати житловою площею 26,3 кв.м. у квартирі АДРЕСА_1 терміном на 1 рік, тобто до 22 січня 2009 року.
Як встановлено в судовому засіданні, відповідач ОСОБА_3 зареєстрований у АДРЕСА_1.
Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 вказали, що ОСОБА_3 за місцем реєстрації у квартирі АДРЕСА_1 ніколи не проживав.
Частиною 1 статті 763 передбачено, що договір найму укладається на строк, встановлений договором.
Відповідно до вимог статті 71 Житлового кодексу України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім»ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Згідно статті 72 Житлового кодексу України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Вимогами частини 2 статті 386 Цивільного кодексу України передбачено, що власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчиненню нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.
Статтею 391 Цивільного кодексу України передбачено, що власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про законність та обгрунтованість позовних вимог ОСОБА_1, ОСОБА_2 про зняття з реєстрації ОСОБА_3, у зв»язку з чим вони підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212, 213, 214, 215, 217 ЦПК України, ст. 71, 72 ЖК України, статтями 763, 386, 391 Цивільного кодексу України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги фізичних осіб ОСОБА_1, ОСОБА_2 до фізичної особи ОСОБА_3, Кременчуцького міського управління ГУМВС України в Полтавській області про зняття з реєстрації – задовольнити.
Зобов»язати Кременчуцьке міське управління ГУМВС України в Полтавській області зняти ОСОБА_3 з реєстрації у квартирі АДРЕСА_1.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Полтавської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення
Суддя :