Судове рішення #10756168

                                                                                 

                                                                                           

           

                                                                                                                                                                                  Копія:Справа № 2-576/2010р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

  03 вересня  2010 року       Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі:

головуючої-судді          Білецької В.І.

при секретарі                 Лопатка О.В.,

розглянувши на попередньому судовому засіданні в с-щі Велика Багачка цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до Радивонівської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок,  -

В С Т А Н О В И В:

         Згідно довідки, виданої виконкомом Радивонівської сільської  ради Великобагачанського району Полтавської області від 25.05.2010 року за  № 02-20/223, домоволодіння  по АДРЕСА_1 Великобагачанського району Полтавської області, станом на 15.04.1991 року  відносилось до категорії „Колгоспний двір”. Членом даного колгоспного двору значилися: ОСОБА_4 та ОСОБА_5.

          Отже, власниками вищевказаного домоволодіння були ОСОБА_4 та ОСОБА_5.

          Після смерті ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року,  залишилася спадщина, яка складається з Ѕ частки вищевказаного домоволодіння

            Вказану спадщину прийняв її чоловік ОСОБА_4, оскільки на час відкриття спадщини постійно проживав разом із спадкодавцем і фактично вступив у володіння спадковим майном, але юридично своє право на спадщину не оформив.

            При житті ОСОБА_4 09.07.2003 року склав заповіт, яким належний йому житловий будинок з надвірними будівлями, що знаходиться  у селі Чапаєвка Великобагачанського району Полтавської області заповідав позивачу по справі ОСОБА_3..

            Посилаючись на те, що він являється єдиним спадкоємцем за заповітом і він звернувся до Четвертої Кременчуцької державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, але йому було відмовлено у видачі свідоцтва на право власності, так як відсутні правовстановлюючі документи на житловий будинок з надвірними будівлями, позивач ОСОБА_3 звернувся з позовом до суду і просив суд ухвалити рішення, яким визнати, що померлому ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_4 на день його смерті належав на праві власності в цілому житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами, розташований за адресою: Полтавська область, Великобагачанський район АДРЕСА_1.    В порядку спадкування визнати за ним ОСОБА_3 право власності в цілому на житловий будинок  позначений в  характеристиці будинку, господарських будівель та споруд літ.А-1, з господарськими будівлями позначеними сарай – літ.Б, погріб вхідний – літ.В, розташований за адресою  село Чапаєвка Великобагачанського району Полтавської області.        

          В судовому засіданні позивач свій позов підтримав. Просив розглянути справу на попередньому судовому засіданні.

        Представник відповідача – Радивонівської сільської ради – в судове засідання не з явився, направили до суду листа, в якому не заперечують проти задоволення даного позову,  просили розглянути справу без участі  їх представника.

          Суд, відповідно до ст.130 ЦПК України виносить ухвалу про розгляд справи по суті на попередньому судовому засіданні.

          Суд, заслухавши думку   позивача,  вивчивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення даного позову з таких підстав.

         Судом встановлено, що в колгоспному дворі  станом на 15.04.1991 року проживали ОСОБА_4 та ОСОБА_5 (а.с.8) кожний мав право на Ѕ частину в майні бувшого колгоспного двору.

         ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_5  (а.с.6).

         Після її смерті  залишилася спадщина, яка складається з Ѕ частини житлового будинку з надвірними будівлями, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 Великобагачанського району Полтавської  області.

         Відповідно до ст. 549 ЦК України ( в редакції 1963 року) спадщину прийняв її чоловік ОСОБА_4, оскільки на час відкриття спадщини постійно проживав разом із спадкодавцем і фактично вступив  у володіння та користування спадковим майном.

         За повідомленням ПП «Інвентаризатор» технічна інвентаризація житлового будинку з господарськими будівлями в АДРЕСА_1, Великобагачанського району на дату смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_4 не проводилась і право установчі документи відсутні (а.с.18).

        Згідно повідомлення Четвертої Кременчуцької ДНК після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_4 прийняв спадщину спадкоємець за заповітом  – ОСОБА_3  (а.с. 13).

        Відповідно до ст. 1269 ЦК України – спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.    

         Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК  України  “ у разі  визнання  відповідачем позову  суд за  наявності передбачених  законом  підстав ухвалює  рішення  про задоволення  позову.”

           

         При  таких   обставинах справи,    коли  визнання  відповідачем   позову не суперечить закону  і не порушує права, свободи  і інтереси  інших  осіб,  коли ОСОБА_3 прийняв спадщину після смерті ОСОБА_4,  у суду є підстави для  ухвалення  рішення  про задоволення позову.

         На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 120, 123, 549 ЦК України (в редакції 1963 року), ст.ст. 328, 392, 1269, 1270 ЦК України, ст.ст. 12,13 Закону України „Про власність”,  ст.ст. 10,11,60,130, 174, 212-215 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

         1. Визнати, що  померлому ІНФОРМАЦІЯ_2 року  ОСОБА_4 на день його смерті належав на праві власності в цілому житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами, розташований за адресою: АДРЕСА_1.

         2. В порядку спадкування після смерті ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, визнати за  ОСОБА_3,  право власності в цілому на  житловий будинок, що позначений в характеристиці будинку, господарських будівель та споруд літ. А-1, з господарськими  будівлями, позначеними: сарай – літ. Б, погріб вхідний – літ.В, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 Великобагачанського району Полтавської області.

       

            Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів після його проголошення .

           Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

                Судя підпис

                Копія вірна: голова суду –

                                       секретар     -

                 

підпис.

          Копія вірна:  Голова суду

                                 Секретар

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація