Судове рішення #10755977

                                Справа № 2о-269/09

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

04 серпня 2009 року Луцький міськрайонний суд Волинської області

в складі: головуючої – судді Плахтій І.Б.,

при секретарі – Козак О.А.,

з участю заявника – ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Луцька цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючих документів, --

В С Т А Н О В И В :

    ОСОБА_1 звернувся в суд із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу. Вимоги заяви мотивував тим, що після смерті його дружини ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 року відкрилася спадщина на належну їй 1/2 частину житлового АДРЕСА_1. Однак, в зв’язку з тим, що в двох свідоцтвах про право на спадщину за законом від 02.07.1963 року, виданих Першою Луцькою державною нотаріальною конторою, помилково зазначено його ім’я як «ОСОБА_1», заявник не може оформити свої спадкові права. Просив встановити факт належності йому вищевказаних свідоцтв про право на спадщину за законом.

В судовому засіданні заявник вимоги заяви підтримав з зазначених у ній підстав. Просив суд, заяву задовольнити.

Представник заінтересованої особи в судове засідання не з’явився, хоча був завчасно та належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи.

Заслухавши пояснення заявника, дослідивши та оцінивши наявні у справі докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що заява підставна та підлягає до задоволення.

    Як вбачається зі змісту п. 6 ч.1 ст.256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

    З свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 вбачається, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року (а.с.9).

    З копій двох свідоцтв про право на спадщину за законом, виданих Першою Луцькою державною нотаріальною конторою: 1) серії НОМЕР_5 від 30 листопада 1999 року, зареєстрованого за №3-2664, 2) серії НОМЕР_6 від 30 листопада 1999 року, зареєстрованого за №3-2664, вбачається, що після смерті ОСОБА_2, її майно успадкував її чоловік ОСОБА_3 (а.с.5, 6).

    У реєстраційному посвідченні серії НОМЕР_2 на житловий АДРЕСА_1 вказано, що ? частина цього будинку на праві приватної власності зареєстрована за ОСОБА_3 (а.с.8).

    В попередньому судовому засіданні із пояснень заявника, копії свідоцтва про народження заявника серії НОМЕР_3 (а.с.7), копії паспорту заявника серії НОМЕР_4 (а.с.9) встановлено, що ім’я заявника -- ОСОБА_1.

    Розбіжність в написанні імені спадкоємця в правовстановлюючих документах виникла внаслідок помилки, допущеної при їх оформленні.

    На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що факт належності двох свідоцтв про право на спадщину за законом заявнику ОСОБА_1 знайшов своє підтвердження в суді.

    Факт належності правовстановлюючого документу встановлюється судом з метою належного оформлення спадщини за законом.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 57, 58, 59, 60, 88, 208, 209, 210, 212, 213, 214, 215, 234, 256, 259 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В :

Заяву задовольнити.

Встановити, що свідоцтво про право на спадщину за законом серії НОМЕР_5 від 30 листопада 1999 року, зареєстроване в реєстрі за №3-2664 Першою Луцькою державною нотаріальною конторою, та свідоцтво про право на спадщину за законом серії НОМЕР_6 від 30 листопада 1999 року, зареєстроване в реєстрі за №3-2665 Першою Луцькою державною нотаріальною конторою, належать ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня проголошення рішення та подальшого подання апеляційної скарги в двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але в двадцятиденний строк після цього не буде подана апеляційна скарга то, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Луцького міськрайонного суду                         І.Б. Плахтій

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація