Судове рішення #10755747

ЛЕНІНСЬКИЙ   РАЙОННИЙ   СУД   М.СЕВАСТОПОЛЯ                     ______________________________________________________________________

Справа № 2-2877/09

Категорія 23

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

18 серпня 2010 р. Ленінський районний суд м. Севастополя в складі:

 головуючого судді – Балюкової К.Г.

 при секретарі     – Галій О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «БЛЕК СІ СЕРВІС» до ОСОБА_1 про стягнення суми,

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «БЛЕК СІ СЕРВІС», звернулося до суду з позовом до відповідача, просить суд стягнути з ОСОБА_1 суму у розмірі 4 644 грн., яка еквівалентна 580 доларам США по курсу НБУ станом на час винесення рішення судом, судові витрати на суму 81 грн.. Свої вимоги представник позивача обґрунтовує тим, що між ТОВ «БЛЕК СІ СЕРВІС»  та ОСОБА_1 27.01.2009 року був укладений договір № 267 про надання інформаційних послуг по працевлаштуванню, у відповідності до п.п. 3.1 якого, відповідач зобов’язаний виплатити позивачу суму агентської винагороди за інформаційні  послуги, підбір та оформлення всіх відповідних документів по працевлаштуванню у розмірі 580 доларів США. Внаслідок не виконання відповідачем грошового зобов’язання по виплаті агентської винагороди у розмірі 580 доларів США після закінчення строку його контракту на посаді старшого помічника капітану на судні «M/V MARA» та повернення до міста Севастополя, представник позивача змушений був звернутися за захистом прав ТОВ «БЛЕК СІ СЕРВІС»  до суду.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі по викладених у позові підставах, просив позов задовольнити.  

Відповідач у судовому засіданні під час розгляду справи позовні вимоги визнав, але посилався на те, що договір про надання інформаційних послуг по працевлаштуванню ним не підписувався, оскільки під час його укладання ним була сплачена сума за договором у розмірі 580 доларів США, але робітник позивача відмовився надати йому розписку про отримання грошів, при цьому відповідач не заперечував, що послуги від позивача по працевлаштуванню він отримав, фактично договірні правовідносини між ними відбулися, просив надати йому відстрочення виконання судового рішення строком на чотири місяці.

Вислухав пояснення сторін по справі, дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.

В ході судового засідання встановлено, що між ТОВ «БЛЕК СІ СЕРВІС»  та ОСОБА_1 27.01.2009 року був укладений договір № 267 про надання інформаційних послуг по працевлаштуванню, згідно з умовами якого ТОВ «БЛЕК СІ СЕРВІС»  зобов’язується надати ОСОБА_1 послуги по пошуку робочого місця на судах іноземних судновласників, у відповідності до п.п. 3.1  вказаного договору  відповідач зобов’язаний був виплатити позивачу суму агентської винагороди за інформаційні  послуги, підбір та оформлення всіх відповідних документів по працевлаштуванню у розмірі еквівалентної 580 доларів США у гривнях України по курсу НБУ на день оплати, протягом п’яті банківських днів з момент повернення на територію України.

Встановлено, що позивачем було виконано зобов’язання за вказаним договором у повному обсязі, оскільки 27.01.2009 р. ОСОБА_1 був укладений контракт, згідно з яким його прийняли на роботу на судно  «M/V MARA» на посаді старшого помічника капітану, але після закінчення строку контракту та повернення ОСОБА_1 до м. Севастополя, агентська винагорода за договором у розмірі 580 доларів США у добровільному порядку останнім не була виплачена ТОВ «БЛЕК СІ СЕРВІС». Станом на 25 вересня 2009 року сума у розмірі 580 доларів США еквівалентна 4 644 грн., у відповідності до національного курсу НБУ: за 1 долар США – 8,0068 гривен. В наслідок того, що відповідачем у строк протягом п’яті банківських днів після закінчення строку контракту та повернення його до м. Севастополя не була сплачена сума грошового зобов’язання,  представником позивача 14 липня 2009 року був направлений в адрес відповідача лист з вимогою про виплату агентської суми. Оскільки відповідач у добровільному порядку агентську винагороду  у розмірі 500 доларів США за договором № 267 про надання інформаційних послуг по працевлаштуванню не повернув, вона підлягає стягненню у судовому порядку. Відповідачем у ході судового розгляду справи визнаний факт укладення договору з позивачем, ствердження відповідача про те, що агентська винагорода за договором була ним сплачена під час укладення договору документально не підтверджена, внаслідок чого суд вважає, що відповідач ухиляється від виконання договірних зобов’язань.

Відповідно до ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено законом або договором.

Таким чином, позовні вимоги позивача про стягнення з ОСОБА_1 суми агентської винагороди за договором № 267 про надання інформаційних послуг по працевлаштуванню, укладеного від 27.01.2009 року у розмірі 4644 грн., підлягають задоволенню. Крім того, суд враховує поважність причин неможливості виплати суми заборгованості відповідачем одночасно, у зв’язку з урахуванням його майнового стану, тому відповідачу надається відстрочка погашення суми заборгованості на строк у чотири місяці.

Згідно вимогам ст.88 ГПК України, підлягають відшкодуванню з відповідача витрати, понесені позивачем при зверненні до суду для сплати судового збору у розмірі 51 грн., витрати з інформаційно-технічного розгляду справ у розмірі 30 грн.., оскільки є їх письмові підтвердження.

 На підставі ст.. 525  ЦК України, керуючись ст.ст. 10,11,209,212,214-215 ЦПК України,  суд

   

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «БЛЕК СІ СЕРВІС» суму у розмірі 4 644 (чотири тисячі шістсот сорок чотири грн..) гривни, у відшкодування судового збору у розмирі 51  гривни, витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 30 гривен, а всього 4 725 (чотири тисячі сімсот двадцять п’ять грн..) гривен.

Надати ОСОБА_1 відстрочення  погашення суми заборгованості строком на 4  місяці.

           Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд м.Севастополя шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з моменту його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. .

Головуючий –  підпис

КОПІЯ ВІРНА.

Суддя  Ленінського районного

суду міста Севастополя К.Г. Балюкова

  • Номер: 6/523/83/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-2877/10
  • Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Балюкова Катерина Георгіївна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.01.2019
  • Дата етапу: 12.02.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація