Судове рішення #10755625

Справа № 2-3895/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

19 квітня 2010 року Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:

головуючої – судді Плахтій І.Б.,

при секретарі – Самсонюк Ю.Л.,

з участю представника позивача – ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні у залі суду в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Хорохоринської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

В С Т А Н О В И В :

    Позивач звернулася в суд з позовом до відповідача   про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. Покликалася на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її бабуся ОСОБА_3, а ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер її батько ОСОБА_4, який після смерті бабусі за її заповітом успадкував належний їй на праві власності будинок в АДРЕСА_1, однак право власності на нього не оформив. Строк для подачі заяви в нотаріальну контору після смерті бабусі і батька вона пропустила, так як в той період була двічі вагітна, перенесла важкі роди, мала на утриманні двох малолітніх дітей. Крім того у неї не було оригіналу заповіту. А тому просила визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті бабусі і батька – два місяці.

    В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 вимоги позову підтримала з викладених у позовній заяві підстав. Просила позов задовольнити.

    Представник відповідача в судове засідання не з’явився. Подав суду заяву з клопотанням про розгляд справи у його відсутності. Вимоги позову визнає повністю.

Визнання позову відповідачем не суперечить закону і не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, тому, суд вважає за можливе розглянути справу та ухвалити рішення в попередньому судовому засіданні.

    Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши докази у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.

    Судом встановлено, що ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 (а.с.8).

    На випадок своєї смерті ОСОБА_3 склала заповіт, яким належний їй будинок в с. Хорохорин заповіла своєму синові ОСОБА_4 (а.с.7, 11).

    Крім того спадкодавцю ОСОБА_3 належить земельна ділянка для ведення ОСГ розміром 3.3122 га на території Хорохоринської сільської ради (а.с.12).

    ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер ОСОБА_4, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2 (а.с.9).

    З Довідки Хорохоринської сільської ради (а.с.10) вбачається, що спадкодавець ОСОБА_3 до дня смерті проживала зі своїм сином ОСОБА_4, котрий прийняв спадщину, але не оформив своїх спадкових прав, та внучкою ОСОБА_2.

    Таким чином, після смерті ОСОБА_3 та ОСОБА_4 залишилась спадщина, яка складається з житлового будинку з господарськими та побутовими будівлями в с. Хорохорин Луцького району по АДРЕСА_2 та земельної ділянки для ведення ОСГ.

    З повідомлення Луцької районної державної нотаріальної контори вбачається, що спадкова справа після смерті ОСОБА_3 не заводилася.

    З повідомлень Першої та Другої Луцьких державний нотаріальних контор вбачається, що спадкові справи після смерті ОСОБА_4 не заводилися.

    Позивач ОСОБА_2 є онукою спадкодавця ОСОБА_3 та донькою спадкодавця ОСОБА_4, що підтверджується копіями свідоцтва про її народження (а.с.13) та довідкою сільської ради.

Таким чином, позивач має право на спадкування.

Підстав усунення позивача від права на спадкування судом не встановлено.

Згідно ч.3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

    Позивач ОСОБА_2 після смерті бабусі ОСОБА_3 була двічі вагітна, що підтверджується копіями свідоцтв про народження дітей (а.с.15-16), друга дитина позивачки народилася невдовзі після смерті її батька ОСОБА_4.

Виходячи з викладеного, суд вважає наведені позивачем причини пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини, поважними, а тому їй слід визначити додатковий строк, достатній для подання такої заяви.

З врахуванням місця знаходження спадкового майна, на думку суду, достатній строк для подання заяви про прийняття спадщини становитиме 2 місяці з дня набрання чинності рішенням суду.

Судові витрати слід залишити за позивачем.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 58, 60, 88, 213, 214, 215 ЦПК України, на підставі ст.ст.1223, 1270, 1272 ЦК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Визначити   ОСОБА_2, як спадкоємцю після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, та після смерті ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини – 2 (два) місяці, який рахувати з дня набрання рішенням суду законної сили.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня проголошення рішення та подальшого подання апеляційної скарги в двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але в двадцятиденний строк після цього не буде подана апеляційна скарга то, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Луцького міськрайонного суду                         І.Б. Плахтій

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація