Справа № 2- 5178/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 липня 2009 року Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі :
головуючої – судді Плахтій І.Б.,
при секретарі – Самсонюк Ю.Л.,
за участю позивача – ОСОБА_1,
розглянувши у відритому попередньому судовому засіданні в залі суду міста Луцька цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання батьківства,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про визнання батьківства. Покликається на те, що з 2002 року він перебуває у фактичних шлюбних відносинах з ОСОБА_3 Від спільного життя ІНФОРМАЦІЯ_1 року у них народився син ОСОБА_4. На час народження сина ОСОБА_3 перебувала у зареєстрованому шлюбі з відповідачем ОСОБА_2, а тому в свідоцтві про народження дитини записано прізвище ОСОБА_2, по батькові ОСОБА_5, а батьком дитини записаний відповідач. На момент звернення до суду шлюб між ОСОБА_3 та відповідачем розірвано у встановленому законом порядку. Просить суд, визнати його батьком неповнолітнього ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, виключити запис про відповідача як про батька дитини з актового запису про народження.
Позивач в попередньому судовому засіданні вимоги позову підтримав з викладених у позовній заяві підстав, просив позов задовольнити. Разом з тим, просив поновити строк на звернення до суду в зв’язку з пропуском його з поважних причин.
Відповідач в попереднє судове засідання не з’явився, проте подав письмову заяву в якій просить суд, справу слухати у його відсутності. Позов визнає та не заперечує проти його задоволення.
Визнання позову відповідачем не суперечить закону і не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, тому, суд вважає за можливе розглянути справу в його відсутності та ухвалити рішення в попередньому судовому засіданні.
Заслухавши пояснення позивача, свідка, дослідивши та оцінивши докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення .
В попередньому судовому засіданні встановлено, що позивач та громадянка ОСОБА_3 з 2002 року постійно проживають однією сім’єю без реєстрації шлюбу.
Із свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 вбачається, що батьками ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 записані відповідач ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (а.с.7).
Рішенням Луцького міського суду від 26.03.2001 року шлюб між ОСОБА_3 та відповідачем розірвано (а.с.5), однак реєстрацію розірвання шлюбу здійснено 15.12.2005 року (а.с.6).
З повідомлення Луцького клінічного пологового будинку №390 від 15.04.2009 року вбачається, що згідно запису в індивідуальній карті вагітної і породілі ОСОБА_3, в графі «прізвище і місце роботи чоловіка» вказано – ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, підприємець.
За статтею 7 Конвенції про права дитини, дитина має право знати своїх батьків.
Права та обов’язки батька дитини грунтуються на походженні дитини від нього.
Відповідно до ст.128 Сімейного кодексу України батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи.
Позов про визнання батьківства може бути пред’явлений особою, яка вважає себе батьком дитини і приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України.
На підставі наведеного, суд приходить до висновку, що позивач є батьком неповнолітнього ОСОБА_6, а тому позов слід задовольнити в цій частині. Разом з тим, вимога позивача про виключення запису про відповідача як батька дитини не ґрунтується на законі і задоволенню на підлягає.
Крім того, суд вважає за необхідне поновити строк для звернення до суду, оскільки він був пропущений з поважних причин .
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 10-11, 58-60, ч.4 130, 208-209, 215 ЦПК України, ст. ст. 125, 128-129 Сімейного Кодексу України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити частково.
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3, батьком неповнолітнього ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4.
В решті позову відмовити.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня проголошення рішення та подальшого подання апеляційної скарги в двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але в двадцятиденний строк після цього не буде подана апеляційна скарга то, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Луцького міськрайонного суду І.Б. Плахтій