Судове рішення #10754411

Справа № 2-2809/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

    30 серпня 2010 року Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді -         Бірси О.В.

при секретарі -         Бушура Ю.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду  м. Києві цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Дніпровської районної у м. Києві ради, третя особа: Головне управління юстиції в м. Києві про визначення додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою про  визначення додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини.

Свої вимоги мотивує тим, що  ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла його мати ОСОБА_2. Після її смерті залишилась  спадщина, яка складається з квартири АДРЕСА_1 та автомобіля «DAEWOO», 2008  року випуску, державний номерний знак НОМЕР_1. На випадок своєї смерті заповіту вона не залишила, тому спадкоємцем першої черги за законом є він. В установлений законом шестимісячний строк 24 вересня 2009 року  у приватного нотаріуса  Київського  міського нотаріального округу він оформив заяву про  прийняття спадщини, але подати її до нотаріальної контори не зміг у зв’язку з тим, що тяжко переживав смерть матері, що призвело до загострення хвороб і 25 вересня 2009 року захворів, тривалий час проходив лікування, лікарі навіть пропонували  йому госпіталізацію, але він відмовився і стаціонарне лікування було проведено йому дома. Тому з урахуванням поважності  причин просить продовжити йому строк звернення до нотаріальної контори для прийняття спадщини.

В судовому засіданні  позивач ОСОБА_1, представник позивача ОСОБА_3 позовні вимоги підтримали в повному обсязі  та надали пояснення, викладені в позовній заяві.

Представник відповідача, представник Головного управління юстиції в м. Києві в судове засідання не з’явились, надали суду заяву про слухання справи за відсутності представників.

Суд, вислухавши пояснення позивача та його представника, свідків  ОСОБА_4,  ОСОБА_5,  ОСОБА_6, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що  позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до свідоцтва про смерть ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_2 ( а.с.8).

На час смерті ОСОБА_2 проживала та була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 в квартирі, яка належала їй на праві приватної власності згідно договору дарування від  25 листопада 2008 року ( а.с.27-28).

Відповідно до ст. 1270 ЦК України  для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Згідно ст. 1261 ЦК України  у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі  зачаті за життя спадкодавця та народженні після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Зі свідоцтва про народження позивача ОСОБА_7 вбачається, що ОСОБА_2 була його матір’ю ( ас.42).

В судовому засіданні  встановлено, що позивач пропустив шестимісячний строк звернення до нотаріальної контори з приводу  прийняття спадщини у зв’язку з тим, що після смерті матері перебував у тяжкому емоційному стані, що призвело до загострення хвороб і він тривалий час  проходив стаціонарне лікування на дому, що підтверджується відповідними записами в карті амбулаторного хворого (а.с.11-26).

Зазначені обставин в судовому засіданні підтвердженні свідками ОСОБА_4,  ОСОБА_5,  ОСОБА_6, які пояснили, що позивач являється єдиним сином померлої, з   листопада 2008 року вони разом проживали в квартирі, яка належала спадкодавцю, вели спільне господарство, надавав необхідну допомогу та доглядав матір, яка була тяжко хвора. Після смерті матері позивач займався її похованням, продовжує користуватись  квартирою та автомобілем, нести витрати по належному утриманню спадкового майна.

Свідок ОСОБА_4, дружина позивача, в судовому засіданні доповнила, що квартира, яка  входить до спадщини  належала їй.  В листопаді 2008 року вона  подарувала  належну їй квартиру матері свого чоловіка ОСОБА_2, оскільки остання тяжко переживала  той факт, що у зв’язку з потребою у коштах для лікування її онкологічного захворювання, вони були змушені продали  квартиру, яка належала ОСОБА_2 та її сину.

Згідно ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття  спадщини.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що  позивачем пропущено  строк прийняття спадщини з поважних причин, а тому вважає за можливе визначити позивачу додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року матері ОСОБА_2.

На підставі  викладеного, керуючись ст.ст. 1261, 1270, 1272 ЦК України ст.ст. 10, 60, 208, 209, 212, 213, 214, 215, 218, 223, 294 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до Дніпровської районної у м. Києві ради, третя особа: Головне управління юстиції в м. Києві про визначення додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року матері ОСОБА_8 -  квартири АДРЕСА_1 та автомобіля  «DAEWOO», 2008  року випуску, державний номерний знак НОМЕР_1 до 30 листопада 2010 року.

Рішення суду може бути оскаржено протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва. Особи, які брали участь  у справ, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом  десяти днів з дня отримання  копії цього рішення.

С у д д я:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація