07.04.2010
Справа № 2-3875/10/06
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 серпня 2010 року м. Харків
Київський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Золотарьової Л.І.
при секретарі - Моргун А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Відкритого акціонерного товариства „Харківський завод „Точмедприлад” про стягнення остаточного заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за весь час затримки виплати остаточного розрахунку, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач 07.04.2010 року звернувся до суду із позовом, в якому просить стягнути з відповідача заборгованість по заробітній платі та середній заробіток за весь час затримки виплати остаточного розрахунку. В своїх доводах посилається на те, що він працював у відповідача з 15.08.2005 року. У зв’язку з тим, що відповідач систематично порушував строки та розміри виплати заробітної плати, він за згодою сторін звільнився з роботи 09.02.2010 року. В день звільнення з ним не було проведено розрахунку, у зв’язку з чим відповідач заборгував йому 17218 грн. 20 коп. – суму невиплаченої заробітної плати. Крім того, зазначає, що на підставі ст. 117 КЗпП України відповідач зобов’язаний сплатити йому заробіток за час затримки розрахунку при звільненні по день фактичного розрахунку у розмірі 2732 грн. 38 коп.
В судовому засіданні позивач позов підтримав в повному обсязі, підтвердив доводи, викладені в позовній заяві.
Представник відповідача вимоги визнав частково, частині розрахунку середнього заробітку за час затримання кінцевого розрахунку, вважав сума складає 2417 грн. 40 коп.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши заперечення представника відповідача, перевіривши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Судом встановлені факти та відповідні їм правовідносини:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, 15.08.2005 року прийнято на роботу до ВАТ „Харківський завод „Точмедприлад” відповідно до Наказу №201-к від 15.08.2010 року, на посаду інженера-технолога в конструкторсько-технологічний відділ. 09.02.2010 року.
Відповідно до довідки від 29.03.2010 року, виданої ВАТ „Харківський завод „Точмедприлад” заборгованість по заробітній платі перед ОСОБА_1 складає 17218 грн. 20 коп..
Згідно до ст. 116 ч. 1 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, належних йому від підприємства, установи, організації провадиться в день звільнення.
Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 117 КЗпП України у випадку невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівнику сум в строк передбачений ст. 116 КЗпП України, при відсутності спору про їх розмір, підприємство, установа, організація має виплатити працівнику його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
Не підлягають оплаті при зверненні до суду і покладаються на сторони після розгляду справи судом витрати на інформаційно – технічне забезпечення у справах про стягнення заробіної плати, компенсацій працівникам, вихідної допомоги, відшкодування за затримку їх виплати. Якщо позивача на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Суд вважає за необхідне стягнути з відповідача судовий збір та витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи.
При стягненні середнього заробітку за затримку розрахунку при звільненні на підставі ст. 117 КЗпП України, у відповідності до змісту якої, визначальною умовою стягнення коштів є наявність вини, суд врахував роз’яснення Постанови пленуму Верховного суду України від 24 грудня 1999 року № 13 „Про практику застосування судами законодавства про оплату праці”, де в п. 20 зазначено, що при розгляді справи про стягнення заробітної плати у зв’язку із затримкою розрахунку при звільненні, що працівникові не були виплачені належні йому від підприємства, установи, організації суми в день звільнення, коли ж він у цей день не був на роботі, - наступного дня після пред’явлення ним роботодавцеві вимог про розрахунок, суд на підставі ст. 117 КЗпП України стягує на користь працівника середній заробіток за весь період затримки розрахунку, а при не проведенні його до розгляду справи – по день постановлення рішення, якщо роботодавець не доведе відсутності в цьому своєї вини. Сама по собі відсутність коштів у роботодавця не виключає його відповідальності.
Суд, оцінивши належність, достовірність, кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів в їх сукупності, вважає, що позовні вимоги законні та обґрунтовані, тому підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212-215, 218 ЦПК України, ст.ст. 44, 47, 115, 116, 117, КЗпП України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства „Харківський завод „Точмедприлад” на користь ОСОБА_1 17218 (сімнадцять тисяч двісті вісімнадцять) грн. 20 коп. – остаточний розрахунок при звільненні.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства „Харківський завод „Точмедприлад” на користь ОСОБА_1 2732(дві сімсот тридцять дві) грн. 38 коп. - середній заробіток за період затримки заробітної плати з вини підприємства.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства „Харківський завод „Точмедприлад” на користь держави 199 (сто дев’яносто дев*ять) грн. 59 коп. – державне мито.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства „Харківський завод „Точмедприлад” 120 (сто двадцять) грн. – витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області через районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Рішення виготовлено в нарадчий кімнаті.
Головуючий- підпис вірно суддя
секретар