23.06.2010
Справа № 2-5541/10/06
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 серпня 2010 року м. Харків
Київський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого - судді Золотарьової Л.І.
при секретарі - Моргун А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
Позивач 23.06.2010 року звернуся до суду з позовом, в якому просить розірвати шлюб з відповідачем, вказуючи на те, що у них різні погляди на життя, через постійні суперечки втратили взаєморозуміння, а з часом і повагу один до одного, з вересня 2005 року сім'я розпалася та існує формально, відновлення шлюбу не можливе. Від сумісного проживання мають неповнолітню доньку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, яка після розірвання шлюбу буде проживати з матір’ю. Спору про поділ майна, що є їх спільною власністю немає.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач не з’явилась, надала до суду заяву про розгляд справи у її відсутність, проти розірвання шлюбу не заперечувала.
Суд, вислухавши пояснення позивача, вивчивши заяву відповідача, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлені факти та відповідні до них правовідносини.
Згідно до свідоцтва про укладення шлюбу 02 серпня 1991 року ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрували шлюб у Палаці одруження „Центральний” м. Харкова.
Відповідно до свідоцтва про народження від 27 листопада 1992 року, ОСОБА_3 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1, у графі „батько” записаний ОСОБА_1, „мати” – ОСОБА_2.
Згідно досягнутої між подружжям домовленості, неповнолітня донька буде проживати зі своєю матір’ю ОСОБА_2.
Згідно до ст. 105 ч. 3 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду у відповідності до ст. 109 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 112 ч.ч. 1,2 СК України суд з’ясовує фактичні взаємовідносини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність неповнолітньої дитини, інші обставини життя подружжя.
Сімейні відношення припинені з вересня 2005 року, на примирення позивач не згоден, сумісного господарства не ведуть, втратили один до одного почуття любові та поваги.
Суд, оцінивши належність, достовірність, кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів в їх сукупності, вважає, що підстави, на які посилається позивач, наполягаючи на розірванні шлюбу, є обґрунтованими, збереження сім'ї не можливо, шлюб фактично розпався та існує формально, позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212 – 215, 218 ЦПК України, ст. 105 ч. 3, ст.ст. 110-112 Сімейного Кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Шлюб, зареєстрований 02 серпня 1991 року у Палаці одруження „Центральний” м. Харкова, актовий запис № 1619, між ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3 - розірвати.
Донька ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, після розірвання шлюбу буде проживати з матір’ю ОСОБА_2.
При видачі Свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_1 20 /двадцять/ гривень, а ОСОБА_2 від сплати держмита - звільнити.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області через районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Головуючий- підпис вірно суддя
секретар