Справа № 2-5978/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
09 жовтня 2009 року Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючої – судді Плахтій І.Б.,
при секретарі – Потрапелюк Н.П.
з участю позивача – ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням та зняття з реєстраційного обліку,
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до відповідача про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням та зняття з реєстраційного обліку. Вимоги позову мотивував тим, що є власником квартири за адоесою: АДРЕСА_2. В квітні 2004 року зареєстрував в своїй квартирі громадянку ОСОБА_2 В жовтні 2005 року він зареєстрував в квартирі малолітню доньку відповідача – ОСОБА_3. Оскільки відповідач з дитиною жодного дня в його квартирі не проживала, місце її проживання не відоме, йому пенсіонеру важко оплачувати комунальні послуги в більшому розмірі відповідно до кількості зареєстрованих осіб, а тому просив визнати відповідача та її неповнолітню дитину такими, що втратили право на користування вищевказаним житловим приміщенням та скасувати їхню реєстрацію.
В судовому засіданні позивач вимоги позову підтримав з викладених у позовній заяві підстав, та просив його задовольнити.
Представник третьої особи відділу СГІРФО при Луцькому МВ УМВС в судове засідання не з’явився. Його неявка не перешкоджає розгляду справи.
Відповідач в судове засідання не з’явилася, хоча належним чином була повідомлені про час та місце розгляду справи.
За погодженням позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення позивача, свідка ОСОБА_4, дослідивши письмові докази у справі, суд приходить до висновку, що позов підставний і підлягає до задоволення.
Як вбачається з копії свідоцтва про право власності на житло від 02.02.1998 року (а.с.7), квартира за адресою АДРЕСА_2 належить на прав приватної власності ОСОБА_1
З копії особового рахунку (а.с.8), копії будинкової книги вбачається, що відповідач ОСОБА_2 зареєстрована в квартирі за адресою АДРЕСА_2, 17.04.2004 року, ОСОБА_3 – 21.10.2005 року.
Як вбачається з показань свідка ОСОБА_4, актів перевірки паспортного режиму (а.с.10-12), відповідач та її донька в квартирі позивача ніколи не проживали.
Статтею 319 ЦК України встановлено право власника володіти, користуватися та розпоряджатися своїм майном на власний розсуд.
Відповідно до ч. 2 ст. 405 ЦК України, член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла.
Відповідач та її донька не є членами сім’ї власника квартири.
З пояснень позивача встановлено, що домовленості між ним та відповідачем щодо користування житлом не було. ОСОБА_2 та ОСОБА_3 більше чотирьох років не проживають у житлі, де зареєстровані.
Таким чином, проаналізувавши зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що слід визнати ОСОБА_2, ОСОБА_3 такими, що втратили право користування житлом, а саме квартирою за адресою:АДРЕСА_2.
Крім того, суд вважає за необхідне вирішити питання про скасування їхньої реєстрації у вказаному будинку.
Керуючись ст.ст. 8, 10, 11, 58, 59, 60, 88, 213, 214 215, 226 ЦПК України, на підставі ст.ст.319, 405 ЦК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, ОСОБА_3 такими, що втратили право користування жилим приміщенням – АДРЕСА_1.
Зобов’язати відділ у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Луцького МВ УМВС України у Волинській області скасувати реєстрацію ОСОБА_2, ОСОБА_3 в квартирі АДРЕСА_1, у встановленому законом порядку.
Заочне рішення може бути переглянуте Луцьким міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня проголошення рішення та подальшого подання апеляційної скарги в двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але в двадцятиденний строк після цього не буде подана апеляційна скарга то, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Луцького міськрайонного суду І.Б. Плахтій