Судове рішення #10752783

                                                               

    РІШЕННЯ              

                  ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

      6 вересня 2010 р. Ленінський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого  - судді -                       Шрамко Л.Л.

при секретарі -                       Іванісенко Н.О.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2

про визнання особи такою, яка втратила право користування житловою площею,

В С Т А Н О В И В:

    Позивачка звернулася до суду з позовом про визнання відповідача особою, яка втратила  право користування житловим приміщенням у АДРЕСА_2

В обґрунтування своїх вимог посилається на те, що ? частина вказаного будинку належить їй  на праві власності. 27 січня 1998 р. за проханням сина – відповідача по справі, вона прописала його. Однак він забрав свої особисті речі та поїхав проживати у м. Донецьк, де працевлаштувався на шахту, перебував у цивільному шлюбі, а у 2007-2008 р.р. зареєстрував шлюб, і мешкає у неї в АДРЕСА_1. З часу реєстрації до цього часу він у будинку не мешкає без поважних причин. Приїжджає рідко, 1-2 рази на рік, витрати по утриманню будинку нести не бажає. Посилаючись на ст.ст. 71,72 Ж України, позивачка просить визнати його особою, яка втратила право користування житловим приміщенням у зазначеному будинку.

У судовому засідання позивачка позов підтримала, пояснила, що вона є особою похилого віку, позбавлена можливості оформити субсидії на комунальні послуги у зв’язку з реєстрацією сина, який не проживає з 1998р ., має свою сім’ю, постійно мешкає у м. Донецьку. Комунальні послуги він не сплачує, участі по догляду за будинком не приймає, речей його в будинку немає.

    Відповідач в судове засідання  не з’явився, про слухання справи повідомлений. Відповідно до ст. 169 ЦПК України суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача.

    Опитаний в порядку судового доручення, відповідач просив справу розглядати у його відсутності. Пояснив, що позов не визнає, оскільки немає іншого житла.

    Суд, вислухавши позивачку, дослідивши матеріали справи, опитавши свідків, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно зі ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Згідно зі ст. 71, 163 Житлового кодексу України при тимчасової відсутності наймача або членів його сім’ї  за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

Згідно з свідоцтвом про право на спадщину за законом від 6 грудня 1988 р.  ОСОБА_1 належить на праві власності ? частина житлового будинку з надвірними будівлями по  жилою площею 49, 6 кв.м. по АДРЕСА_2

У вказаному будинку зареєстрована позивачка та її син - ОСОБА_2 -  відповідач по справі.

Як вбачається з акту від 4 березня 2010 р., складеного  сусідами позивачки - ОСОБА_3 та ОСОБА_4,  ОСОБА_2 з часу реєстрації у домоволодінні АДРЕСА_2 не мешкав, його речей у будинку немає.

Будучі опитаними у судовому засіданні якості свідків, ОСОБА_3 та ОСОБА_4  підтвердили зазначені обставини, пояснили, що позивачка протягом багатьох років мешкає одна, відповідач не мешкає у зазначеному будинку.

Таким чином, судом встановлено, що відповідач  зареєстрований, але фактично за зазначеною адресою не проживав, його речей немає, комунальні послуги він не сплачує.

Суд не приймає до уваги доводи відповідача про те, що у нього немає іншого житла, оскільки він тривалий час у зазначеному будинку не проживав без поважних причин, проживає у м. Донецьку з дружиною, і втратив в силу ст. 71 ЖК України право користування спірним жилим приміщенням.

Враховуючи, що відповідач  не проживає за вказаною адресою  більше 6 місяців  без поважних причин, позовні вимоги про визнання його особою, яка втратила право користування жилим приміщенням  є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

На підставі вищезазначеного, керуючись ст.ст.  15,16, 391 ЦК України, ст.ст. 71, 72, 163 ЖК України, ст. ст. 10,11,60, 209, 212-215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

  Позов задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 особою, яка втратила  право користування житловим приміщенням  у АДРЕСА_2

Апеляційна скарга на рішення суду  може бути подана протягом десяти  днів з дня його проголошення, через Ленінський районний суд м.Харкова . Особи, які брали участь у справі, але не були присутні  у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя                                                                      Л.Л. Шрамко

   

  • Номер: 6/640/240/17
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-2091/10
  • Суд: Київський районний суд м. Харкова
  • Суддя: Шрамко Людмила Леонтіївна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.07.2017
  • Дата етапу: 08.08.2017
  • Номер: 6/953/138/21
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-2091/10
  • Суд: Київський районний суд м. Харкова
  • Суддя: Шрамко Людмила Леонтіївна
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.04.2021
  • Дата етапу: 13.05.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація