Судове рішення #1075151
Справа № 2-64 2007р

Справа № 2-64 2007р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ                                  УКРАЇНИ

25 січня 2007 року                                            Єланецький

районний суд                                                    Миколаївської області

в складі головуючого судді                              РАЄВИЧ Т.М.

при секретарі                                       КУЗЬМІНІЙ О.Ю.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с.м.т. Єланець справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з заявою про стягнення аліментів.

Свої вимоги мотивує тим, що з відповідачем знаходиться у зареєстрованому шлюбі 18 грудня 1992 року. Під час спільного проживання народився син ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, батьком якого являється відповідач. Відносини з відповідачем припинили.

На даний час відповідач вихованням дитини не займається і на її утримання ніякої матеріальної допомоги не надає. А тому просила стягнути з відповідача  аліменти на утримання сина, в розмірі 1/4 частки від усіх видів його заробітку щомісяця до досягнення дитиною повноліття..

Відповідач позовні вимоги визнав повністю, згоден на утримання з нього аліментів на користь ОСОБА_1. на утримання сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження в розмірі 1/4 частки від усіх видів його заробітку щомісяця до досягнення сином повноліття .

Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Як слідує із матеріалів справи відповідач являється батьком ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження. На даний момент відповідач з сином не проживає, матеріальну допомогу на його утримання не надає, що й явилося причиною звернення позивачки до суду з позовом.

Згідно ст. 181 Сімейного кодексу України спосіб виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і натуральній формі. За рішення суду кошти на утримання дитини присуджуються у частці від доходу матері або батька у твердій грошовій сумі.

Згідно ч.2ст. 182 Сімейного кодексу України мінімальний розмір аліментів на 1 дитину не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму

 

для дитини даного віку.

Згідно ч.3 ст. 184 Сімейного кодексу України якщо розмір аліментів, визначених судом у твердій грошовій сумі, менший мінімального розміру передбаченого ч.2 ст. 182 Сімейного кодексу України то дитині призначається відповідно до закону державну допомогу в розмірі різниці між визначеним судом розміром аліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

В судовому засіданні позивачка підтримуючи свої позовні вимоги просила стягнути з відповідача на утримання сина аліменти в розмірі 1/4 частки від усіх видів його заробітку щомісяця. Відповідач на це згоден. А тому суд вважає, що стягненню з відповідача на користь позивачки на утримання сина щомісяця підлягає саме ця сума.

А тому, враховуючи це суд керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, ст. 180, ч.2 ст. 182, ч.З ст. 184 Сімейного кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 народження проживаючого смт Сланець АДРЕСА_1 Єланецького району Миколаївської області на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 народження проживаючоїАДРЕСА_2 Вознесенського району Миколаївської області на утримання сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження аліменти в розмірі 1/4 частки зд усіх видів його заробітку щомісяця, до досягнення сином повноліття, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку починаючи з 18.01.2007 року.

Стягнути з ОСОБА_2 51 (п'ятдесят одну) грн., держмита на користь держави, та 30 (тридцять) грн. витрат на інформаційно технічене забезпечення Єланецького районного суду.

Рішення набирає законної сили через 10 днів, якщо не буде подано заяву про апеляційне оскарження рішення.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду шляхом подання до районного суду заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення та надання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація