Справа № 1-23 2007р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 лютого 2007р. Єланецький
районний суд Миколаївської області
В складі: головуючого-судді РАЄВИЧ Т.М.
При секретарі КОЗАЧЕНКО Л.М.
За участю прокурора КАРМАЗИНОВСЬКОГО К.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с. м. т. Сланець
справу по обвинуваченню
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Юровка, Білогорського району Кам'янець Подільської оюласті, українця, громадянина України, не військовозобов"язаного, безпартійного, освіта початкова загальна, одруженого, проживаючого в с Братолюбівка, Єланецького району Миколаївської області, раніше не судимого
-за ч. 1 ст.263 КК України,
ВСТАНОВИВ:
В листопаді 2006 року ОСОБА_1 на березі ставка в с Братолюбівка Єланецького району миколаївської області знайшов 29 малокаліберних патронів та металеву вставку для розміщення в каналі ствола мисливської рушниці призначену для стрільби малокаліберними патронами, які преніс до свого домоволодіння і зберігав в своєму будинку в металевому сейфі.
Допитаний по даній справі ОСОБА_1 вину свою визнав повністю, суду пояснив, що в листопаді 2006 року він на березі ставка в с Братолюбівка знайшов металеву вставку до мисливської рушниці та 29 малокаліберних патронів. Все це він приніс додому, металеву вставку вставив в канал мисливської рушниці і разом з найденими патронами зберігав в сейфі. Ні рушницю ні патрони він не використовував.
Із заключения експертизи №2126 від 24.12.06р слідує, що Рушниця №В37339 є вогнепальною зброєю - мисливською рушницею ІЖ - 58 16-го калібру, яка виготовлена промисловим способом, в наданому вигляді із вставкою в каналі ствола рушниця придатна для стрільби 5,6 мм спортивно мисливськими гвинтівковими патронами кільцевого запалення.
Патрони в кількості 29 шт. є боєприпасами 5,6 мм спортивно мисливськими гвинтівковими патронами кільцевого запалення, які виготовлені промисловим способом та придатні для стрільби.
З даної рушниці зі вставкою в каналі ствола можливо здійснювати постріли наданими на експартизу патронами.
Прокурором в судовому засіданні змінено обвинувачення підсудному згідно якого в діях ОСОБА_1 є склад злочину, передбачений ч.1 ст. 263 КК України тобто зберігання боєприпасів без передбаченого законом дозволу.
Суд вважає, що дана кваліфікація дій підсудного зроблена правильно і знайшла своє підтвердження.
В судовому засіданні підсудний заявив клопотання про закриття по відношенню нього кримінальної справи у зв'язку із зміною обстановки.
Вислухавши думку учасників процесу суд вважає, що заявлене підсудним клопотання підлягає задоволенню і кримінальну справу по відношенні до нього можливо закрити на підставі ст. 48 КК України так як він вперше притягується до кримінальної відповідальності, вчинив злочин середньої тяжкості і на час розгляду справи в суді внаслідок зміни обстановки вчинене ним діяння втратило суспільну небезпечність і він перестав бути суспільно небезпечним.
А тому суд враховуючи все вищевикладене, керуючись ст. 48 КК, ст. 7 КПК України
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звільнити від кримінальної відповідальності за злочин передбачений ч. 1 ст. 263 КК України.
Провадження по кримінальній справі закрити.
Речові докази по справі: рушницю ІЖ-58 2X16 №В57339, що знаходиться у збройній кімнаті Єланецького РВ УМВС - передати в повне розпорядження ОСОБА_1.
Вставку в ствол рушниці ІЖ-58 2X16 та 29/14 шт. патронів 5,6 мм., що знаходяться в збройній кімнаті Єланецького РВ УМВС - знешкодити.
Постанову може бути оскаржено до апеляційного суду, через районний суд, на протязі 15 діб з дня її проголошення.