Судове рішення #10749312

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 липня 2010 р.                                                          м. Ужгород

Колегія суддів палати в цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області в складі:                                  

     головуючого – судді  Куштана Б.П. (доповідача),

     суддів: Боднар О.В. та Кондора Р.Ю.,

     при секретарі Плавайко Т.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Хустського районного суду від 13 квітня 2010 р. за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Хустської міської ради про визнання дій неправомірними, стягнення недоплати і зобов’язання вчинити певні дії, -

в с т а н о в и л а :

Постановою Хустського районного суду від 13 квітня 2010 р. у задоволенні позову відмовлено.

Апелянт просить скасувати цю постанову та ухвалити нову про задоволення позовних вимог. Доводить про порушення судом норм матеріального права.  

У письмових запереченнях відповідач указує на безпідставність скарги та просить залишити судове рішення без змін як законне і обґрунтоване.

Суд першої інстанції виходив з того, що позивачка після призначення державної допомоги по догляду за дитиною в мінімальному розмірі не зверталася до відповідача та не подавала відповідних документів, які б давали підставу для перерахунку й виплати державної допомоги в збільшеному розмірі.

Апеляційна скарга підлягає відхиленню, а постанова – залишенню без змін, з таких мотивів.

За правилами ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість  місяців, але не менше 130 грн.

Розділ «Прикінцеві положення» цього Закону викладений в такій редакції: «Допомога по догляду  за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між: з 01 січня 2008 р. – 50 відсотками, з 01 січня 2009 р. – 75 відсотками, а з 01 січня 2010 р. –  100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців».

Відповідно до вимог  «Порядку призначення і   виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» ,  затвердженого постановою КМ України від 27.12.01 р. за № 1751, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається з дня звернення за її призначенням, але не раніше ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами для непрацюючих осіб та осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, а для працюючих осіб - з дня настання відпустки по догляду за дитиною по день її закінчення. Днем звернення за призначенням допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку вважається день прийняття органом праці та соціального захисту населення відповідної заяви з усіма необхідними документами. Виплата допомоги в розмірі, що перевищує мінімальний, здійснюється протягом шести календарних місяців. Якщо особа, якій призначена допомога, після закінчення зазначеного строку не підтвердила право на призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, допомога виплачується у мінімальному розмірі.

Для призначення допомоги в розмірі, що перевищує мінімальний, подається в установленому порядку довідка про склад сім'ї та декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї). Розмір допомоги, яка надається з урахуванням доходів сім'ї, може бути перерахований з місяця подання отримувачем допомоги заяви до закінчення строку її призначення.

Оскільки позивачка не подала цих документів, то висновок суду першої інстанції є цілком правильним. Щомісячну допомогу по догляду за дитиною в мінімальному розмірі (130 грн.) ОСОБА_1 одержувала, що не заперечується.

У контексті наведеного колегія суддів вважає, що ухвалене в справі судове рішення є законним і обґрунтованим.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду та не дають підстав для скасування постанови як неістотні.

Керуючись ст.ст. 303, 307 ч.1 п.1, 308, 313, 314 ч.1 п.1, 315, 317, 319 ЦПК України, -

ухвалила:

 

1.   Апеляційну скаргу   ОСОБА_1 відхилити.

2.   Постанову Хустського районного суду від 13 квітня 2010 р. залишити без змін.

3.   Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.

Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація