Судове рішення #10743825

справа № 22ц-1582/2010рік                                                    головуючий у 1 інстанції – Чепесюк О.В.

категорія – спори, що виникають із                                      доповідач – Гірський Б.О.

                    сімейних правовідносин (48)

                                                                   

У Х В А Л А

  І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

      20 липня 2010 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в  складі :

        головуючого  -  Гірського Б.О.

        суддів  -  Дикун С.І., Шевчук Г.В.

                                        при  секретарі  -  Танцюрі О.В.

                        з участю апелянта ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Борщівського районного суду від 16 червня 2010 року в справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання дитини, -

В С Т А Н О В И Л А :

Рішенням Борщівського районного суду від 16.06.2010 року позов задоволено.

"Стягнуто з ОСОБА_1 в користь ОСОБА_2 аліменти на утримання сина ОСОБА_3 – ІНФОРМАЦІЯ_1 в сумі 300 грн. щомісячно, починаючи з 25.05.2010 року і до досягнення дитиною повноліття.

Стягнуто з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 51 грн. в дохід держави та 120 грн. витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи.

Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць звернуто до негайного виконання".

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить рішення суду змінити і зменшити призначений йому до сплати щомісячний розмір аліментів на утримання малолітньої дитини, посилаючись на те, що суд першої інстанції не врахував його матеріальний стан, те, що він є безробітнім і знаходиться на утриманні батьків.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення учасника процесу, перевіривши за матеріалами справи приведені в скарзі доводи, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що апеляційна скарга ОСОБА_1 до задоволення не підлягає з наступних підстав.

Згідно ст.ст. 180, 181, 184 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Судом першої інстанції встановлено, що сторони мають спільну дитину – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з позивачкою ОСОБА_2 і перебуває на її утриманні.

Відповідач ОСОБА_1 участі в утриманні дитини не приймає.

Постановляючи рішення про стягнення з ОСОБА_1 аліментів на утримання малолітньої дитини у твердій грошовій сумі, суд першої інстанції виходив з заявленого про це прохання стягувача аліментів та нерегулярного, мінливого доходу платника аліментів.

Тому, визначення судом першої інстанції розміру аліментів у твердій грошовій сумі є обґрунтованим.

Також є обґрунтованим і визначений судом розмір аліментів на утримання малолітньої дитини – 300 грн. щомісячно, оскільки платник не довів обставин, що давали б підстави для зменшення розміру аліментів і не були враховані судом при визначені їх розміру.

Крім того, в суді апеляційної інстанції ОСОБА_1 вказав, що проживає разом із батьками в селі і ними утримується підсобне господарство, з якого одержують дохід.

Таким чином, суд апеляційної інстанції вважає, що судове рішення є законним та обґрунтованим і не вбачає підстав для його скасування з мотивів, викладених в апеляційній скарзі.

Керуючись ст.ст. 307, 308, 313, 314 ЦПК України, колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області, -

   

У Х В А Л И Л А :

       

          апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Борщівського районного суду від 16.06.2010 року залишити без змін.

         Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і з того дня протягом двох місяців може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України.

Головуючий:

Судді:    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація