Судове рішення #10741031

                                                                     РІШЕННЯ

                                                            іменем України          

                                 

      18 серпня 2010 року Полонський районний суд Хмельницької області в складі головуючого судді Боб”яка  Б.В.,  при секретарі Янюк С.В. ,  

      розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну  справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України у Полонському  районі в Хмельницькій області  про визнання протиправною відмову в здійсненні доплати та зобов’язання здійснити нарахування  недоплаченого підвищення до пенсії особі із статусом дитини  війни ,  

                                                                 ВСТАНОВИВ :

      22 червня 2010 року позивач ОСОБА_1  звернулася   до суду з позовною  заявою до відповідача, в якій  зазначає, що має статус дитини війни, має право отримувати щомісячно підвищення до пенсії у розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком. Всупереч вимогам Закону України „Про соціальний захист дітей війни”  з вини відповідача за  2008-2010 роки  отримувала доплату у меншому розмірі, ніж передбачено Законом.  Просить визнати неправомірними дії відповідача по невиплаті підвищення до пенсії  у встановленому розмірі – 30% від мінімальної заробітної плати та зобов’язати відповідача провести перерахунок недоплаченої  суми за періоди з  22 травня по 31 грудня 2008 року, з 01 січня 2009 року по 31 травня 2010 року.    

      Позивач в позовній заяві вказала, що просить здійснювати  розгляд справи без її участі.    

      Керівник управління Пенсійного Фонду України в Полонському районі надала заяву про розгляд справи без їх участі, письмові заперечення, в якому просить  відмовити в задоволенні позову за безпідставністю вимог.  

      Дослідивши письмові докази, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.  Судом встановлено такі факти і відповідні їм правовідносини.

      Позивач має статус дитини війни відповідно до Закону України „Про соціальний   захист дітей війни”. З 22 травня 2008 року по 31 травня 2010 року  позивач отримувала доплату  у розмірі, меншому ніж  30% від мінімальної пенсії, як особа, яка має статус  дитини війни. За період 09 липня по 31 грудня 2007 року відповідач за постановою та ухвалою судів зобов’язаний здійснити перерахування підвищення до пенсії як дитині війни на користь позивачки у розмірі 30% від мінімальної пенсії.  

      Дані обставини встановлені з наданих суду письмових доказів – паспорта, пенсійного посвідчення позивача та  відповіді з управління Пенсійного Фонду України у Полонському районі, ухвали суду та виконавчого листа.  

      Відповідно до ст.6  Закону України „Про соціальний захист дітей війни”  особам, що мають статус дітей війни, пенсії або щомісячне грошове утримання чи державна соціальна допомога підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

       Пунктом 41 р.2 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” стаття 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” викладена в наступній редакції: дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”) до пенсії або щомісячного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.

      Рішенням Конституційного Суду  України №10-рп2008 від 22 травня 2008 року вищезазначений пункт 41 визнано таким, що не відповідає Конституції України.

      Відповідно до вимог ст..152 Конституції України закони, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України  рішення про їх неконституційність.  

      З огляду на встановлені обставини та правові положення позовні вимоги підлягають до задоволення  - позивач за період з  22 травня по 31 грудня 2008 року має  право на отримання щомісячного підвищення до пенсії в розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком.

      Щодо позовних вимог про нарахування підвищення за 2009 рік, то статтею 71 Закону України „Про Державний бюджет України на 2009 рік”  Кабінету Міністрів України надано право у 2009 році встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати.  Тому дія вказаної статті не поширюється на спірні відносини, оскільки доплати дітям війни залежить від розміру мінімальної пенсії  за віком. Позов в частині стягнення підвищення до пенсії  за 2009 рік підлягає до задоволення.  

      Відповідно до ч.2 ст.52  Закону України „Про Державний бюджет України на 2010 рік”  розміри державних соціальних гарантій на 2010 рік, що визначаються залежно від прожиткового мінімуму , встановлюються відповідними законами, цим Законом та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України. Тому дія вказаної статті не поширюється на спірні відносини, оскільки підвищення до пенсії дітям війни встановлюються залежно від  розміру мінімальної пенсії  за віком. Позов в частині стягнення підвищення  за період з 01 січня по 31 травня 2010 року підлягає до задоволення.  

      Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212-215 ЦПК  України , суд

                                                                  вирішив :

     Позовні вимоги  задовольнити.

     Визнати протиправною бездіяльність управління Пенсійного Фонду України у Полонському районі Хмельницької області щодо невиплати підвищення  до пенсії дитині  війни.

      Зобов’язати управління Пенсійного Фонду України у Полонському районі Хмельницької області здійснити перерахунок пенсії з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч.1 ст.28 Закону України „Про загальнообов’язкове пенсійне страхування” та провести  вказані виплати ОСОБА_1  за період з  22 травня 2008 року по 31 грудня 2009 року, з 01 січня по 31 травня 2010 року   з врахуванням проведених виплат та стягнути на її користь понесені нею судові витрати - 08 грн. 50 коп. судового збору та 37 грн. витрат з інформаційно – технічного забезпечення судових процесів, пов’язаних з розглядом цивільних справ.

      Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги,  якщо апеляційну скаргу не було подано.

     Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Хмельницької області  шляхом подання до Полонського районного суду апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення, а особами, які приймають участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення  судового рішення , можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

     

      Суддя                                                                                               Б.В. Боб”як

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація