Справа №2-230/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
6 квітня 2007 року м. Галич
Галицький районний суд, Івано-Франківської області в складі:
головуючого судді Клюби В. В.
секретаря Днесь X. В.
з участю: позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому заочному судовому засіданні в залі суду в місті Галичі справу за позовом ОСОБА_1 доОСОБА_2про стягнення аліментів, -
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом і просить стягувати із ОСОБА_2 щомісячно аліменти на утримання неповнолітнього сина в розмірі 1/4 частини від доходу відповідача до досягнення сином повноліття.
В судовому засіданні ОСОБА_2свої вимоги підтримала і пояснила, що проживала з відповідачем і перебували у шлюбних стосунках. Від спільного проживання у них ІНФОРМАЦІЯ_1народився син - ОСОБА_3, на утримання яких відповідач коштів не дає, хоча працює і отримує щомісячно заробіток.Так як відповідач ухиляється від виконання обов'язків по утриманню дитини, просить позов задовольнити.
Відповідач, будучи у встановленому порядку повідомленим про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив та від нього не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. В зв'язку з цим справа розглядається відповідно до положень ст. 224, 225 ЦПК України.
Заслухавши в судовому засіданні доводи позивача, дослідивши докази по справі, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що сторони перебували у зареєстрованому шлюбі, який розірвано рішенням суду, і від спільного проживання мають малолітню дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1народження, який в даний час проживає з позивачем.
Наведені факти підтверджуються в судовому засіданні: поясненням позивача; Свідоцтвом про народження НОМЕР_1; рішенням суду від 16 лютого 2007 року; довідкою комунального підприємства «Житловик» №1848 від 1 березня 2007 року.
Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
В зв'язку з цим суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення і з відповідача слід стягувати щомісячно аліменти в розмірі чверті доходу відповідача щомісячно.
При цьому суд вважає вимоги позивача щодо стягнення аліментів у частці від доходу підставними і такими, що не суперечать інтересам малолітньої дитини. Також суд враховує, що у відповідача немає на утриманні інших неповнолітніх дітей.
2
У визначений судом строк відповідачем не подано письмових заперечень проти позову та доказів, які б обґрунтовували заперечення відповідача проти позову.
На підставі вищевикладеного, ст. ст. 180, 182, 183, 191 Сімейного кодексу України, керуючись ст. ст. 209, 213, 214, 215, 223, 226 - 228, 367 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити.
Стягнути із ОСОБА_2в користь ОСОБА_1аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1народження в розмірі 1/4 частини від доходу відповідача щомісячно, але не менше тридцяти відсотків прожиткового мінімуму на дитину.
Стягнення розпочати із 13 березня 2007 року і проводити до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути із ОСОБА_2в доход держави 51 гривню судового збору та в користь територіального управління державної судової адміністрації в Івано -Франківській області 30 гривень витрат з інформаційно - технічного забезпечення розгляду цивільних справ.
Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів за один місяць.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення суду набуває законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Апеляційного суду Івано - Франківської області через Галицький районний суд.
Протягом десяти днів з дня отримання копії рішення відповідачем може бути подана заява про перегляд рішення суду.
Головуючий: