Справа №2-8515/10
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
29 липня 2010 року.
Октябрський районний суд м.Полтави в складі:
Головуючої судді Сороки К.М.
При секретарі Кучарській Т.Є.
За участю адвоката ОСОБА_1
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Октябрської районної в м.Полтаві Ради за участю третьої особи Першої Полтавської державної нотаріальної контори та приватного підприємства Полтавське БТІ «Інвентаризатор»,-
В с т а н о в и в :
Позивачка ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до відповідача Октябрської районної в м.Полтаві Ради про встановлення факту приватизації житла та належності правовстановлюючого документу,визнання права власності на квартиру,посилаючись на те,що 15 вересня 1993 року вона зареєструвала шлюб з ОСОБА_4 . Після реєстрації шлюбу вони стали проживати в АДРЕСА_4
В вересні 1993 року чоловік ОСОБА_4 займався приватизацією квартири, отримав свідоцтво про право власності на житло. Вона не була включена до приватизації оскільки в квартирі не була зареєстрована.
22 вересня 1993 року було видано свідоцтво про право власності на житло відділом приватизації жита МК 76.
Право власності було зареєстровано в Полтавському БТІ «Інвентаризатор».
В процесі користування квартирою ,вона позивачка, разом з чоловіком добудували веранду (1) площею 9,2 кв.м. погріб (а1) площею 4,8 кв.м. та самовільно влаштували дверний проріз в стіні.Відповідно до висновку спеціаліста від 24.06.2010 року будівництво веранди з погребом та влаштування дверей не порушило ДБН В.2.5-2002001 та ДБН В 3.2-2-2009 року»Житлові будинки,реконструкція та капітальний ремонт».
ІНФОРМАЦІЯ_1 чоловік позивачки ОСОБА_3 помер, залишивши заповіт , відповідно до якого належну йому квартиру АДРЕСА_1 заповідав їй,позивачці по справі. В зв»язку з його смертю відкрилася спадщина. Позивачка звернулася до Першої Полтавської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини,але при прийнятті документів нотаріусом було встановлено,що в свідоцтві про право власності, виданого 22.09.1993 року на квартиру АДРЕСА_5 на ім»я ОСОБА_4 відсутня печатка МК 76 та підпис керівника. Хоч це свідоцтво було зареєстровано в ПБТІ «Інвентаризатор».
Позивачка просила встановити факт оформлення приватизації квартири на ім»я спадкодавця,та видачу свідоцтва про право власності на квартиру,та просила визнати за нею право власності в порядку спадкування на спірну квартиру,з врахуванням проведених добудов,що порушують права співвласників будинку та не суперечать державним будівельним нормам.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_2 та адвокат ОСОБА_1 позов підтримали та просили його задовольнити.
Представник Октябрської районної в м.Полтаві Ради до суду не з»явився,будучи належним чином повідомленим про дату та час слухання справи,надав суду заяву в якій просив справу розглянути у відсутність представника Ради,при вирішенні спору покладаються на розсуд суду.
Представник ПП БТІ «Інвентаризатор» до суду не з»явився,будучи повідомленим належним чином.
Представник Першої Полтавської державної нотаріальної контори до суду не з»явився,будучи повідомленим про дату та час слухання справи.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність третіх осіб по справі,оскільки в справі достатньо доказів про права і взаємовідносини сторін.
Заслухавши позивачку,адвоката ОСОБА_1 ,вивчивши матеріали справи,суд прийшов до висновку про задоволення вимог позивачки.
Судом встановлено,що 15 вересня 1993 року позивачка зареєструвала шлюб з ОСОБА_4 . Після реєстрації шлюбу вони стали проживати в АДРЕСА_4
В вересні 1993 року чоловік ОСОБА_4 займався приватизацією квартири, отримав свідоцтво про право власності на житло. Вона не була включена до приватизації оскільки в квартирі не була зареєстрована.
22 вересня 1993 року було видано свідоцтво про право власності на житло відділом приватизації житла МК 76.
Право власності було зареєстровано в Полтавському БТІ «Інвентаризатор».
В процесі користування квартирою позивачка, разом з чоловіком добудували веранду (1) площею 9,2 кв.м. погріб (а1) площею 4,8 кв.м. та самовільно влаштували дверний проріз в стіні. Відповідно до висновку спеціаліста від 24.06.2010 року будівництво веранди з погребом та влаштування дверей не порушило ДБН В.2.5-2002001 та ДБН В 3.2-2-2009 року»Житлові будинки,реконструкція та капітальний ремонт».
ІНФОРМАЦІЯ_1 чоловік позивачки ОСОБА_3 помер, залишивши заповіт , відповідно до якого належну йому квартиру АДРЕСА_1 заповідав ,позивачці по справі. В зв»язку зі смертю спадкодавця відкрилася спадщина. Позивачка звернулася до Першої Полтавської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини,але при прийнятті документів нотаріусом було встановлено,що в свідоцтві про право власності виданого 22.09.1993 року на квартиру АДРЕСА_2 на ім»я ОСОБА_4 відсутня печатка МК 76 та підпис керівника. Хоч це свідоцтво було зареєстровано в ПБТІ «Інвентаризатор».
У відповідності до ст..383 ч.2 ЦК України власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі ,наданій йому для використання як єдиного цілого,- за умови ,що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушують санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.
Отже суд вважає,що проведена добудова та перебудова в квартирі відповідає будівельно-технічним нормам та не порушує права інших осіб.
Видане ж свідоцтво про право власності ,яке зареєстровано в БТІ «Інвентаризатор» підтверджує право власності на квартиру за спадкодавцем ОСОБА_4 та не викликає сумніву в тому,що фактично квартира була приватизована ним.
У відповідності до ст..328 ЦК України право власності набувається на підставах ,що не заборонені законом,зокрема із правочинів.
У відповідності до ст..256 ЦК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти,від яких залежить виникнення,зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб,якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Таким чином суд вважає,що позовні вимоги позивачки підлягають задоволенню.
Керуючись ст..5,10,60,212-215.218,256-258 ЦПК України,ст..328,376,383ч.2 ЦК України,- суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_2 задовольнити.
Встановити факт того,що 22 вересня 1993 року було оформлено приватизацію квартири АДРЕСА_2 та видано свідоцтво про право власності на житло відділом приватизації житла МК 76 22.09.1993 року на ім»я ОСОБА_4 на квартиру АДРЕСА_3 ,житлова площа квартири 34,7 кв.м.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на квартиру АДРЕСА_2,а саме 1 коридор 3,8 кв.м,2 кімнату 18.0 кв.м. 3 кухні 7.5 кв.м.4 санвузол 3.7 кв.м.5 шафу 1,5 кв.м. та веранду 1 площею9,2 кв.м. погріб 4,8 кв.м. в порядку спадкування за заповітом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4.
На рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга може бути подана протягом 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду.
Суддя К.М.Сорока.