РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 березня 2007р. м. Івано-Франківськ
Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:
головуючої Пнівчук О.В.
суддів Бідочко Н.П., Беркій О.Ю.
секретаря Білик Л.З.
з участю адвоката ОСОБА_3.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1на рішення Богородчанського районного суду від 16 січня 2007 року,-
встановила:
06 липня 2007 року ОСОБА_2 звернувся з позовом про визнання незаконним рішення загальних зборів співласників майна бувшого КСП „Верховина" від 25.06.2006 року.
Свої вимоги мотивував тим, що загальні збори співвласників майнових паїв бувшого КСП „Верховина", які відбулися 25.06.2006 року не вправі були вирішувати питання про передачу окремим співласникам ліквідних об'єктів у зв'язку з відсутністю кворуму на зборах.
Рішенням Богородчанського районного суду від 16 липня 2007 року позов ОСОБА_2. задоволено.
Рішення загальних зборів співласників майнових паїв колишнього КСП „Верховина" від 25.06.2006 року визнано неправомірним.
В позові до Комісії з організації вирішення майнових питань членів КСП „Верховина", що виникають в процесі реформування аграрного сектору економіки -відмовлено.
На дане рішення голова спілки громадян - співласників частки майна пайового фонду бувшого КСП „Верховина" - ОСОБА_1. подала апеляційну скаргу, в якій посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Апелянт зазначила зокрема, що суд безпідставно порушив провадження у справі, залучив до участі в справі в якості відповідача комісію з організації вирішення майнових питань членів КСП „Верховина", що виникають в процесі реформування аграрного сектору економіки, яка не є юридичною особою.
Суд визнав рішення загальних зборів сіпвласників майна бувшого КСП „Верховина" неправомірним без посилання на норми ЦК України.
З наведених підстав апелянт просила рішення суду скасувати та постановити нове рішення яким в позові ОСОБА_2. відмовити.
Справа № 22-ц-366/2007р. Головуючий у 1 інстанції Могила А.Б.
Категорія 44 Доповідач Пнівчук О.В.
2
Вислухавши доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає до задоволення з наступних підстав.
Із матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2. звернувся із позовом про визнання неправомірним рішення загальних зборів співласників майнових паїв колишнього КСП „Верховина" від 25.06.2006 року, посилаючись на те, що при проведенні зборів допущено ряд порушень.
Відповідно до ст. 3 ч.1 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних, або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Суд, згідно ст.11 ч.1 ЦПК України розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних та юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів та інших осіб, які беруть участь у справі.
Постановляючи рішення про задоволення позову ОСОБА_2., суд першої інстанції належним чином не з'ясував про захист яких саме майнових прав просить позивач та чи були вони порушені прийнятим рішенням на загальних зборах співвласників майнових паїв колишнього КСП „Верховина".
Судом встановлено, що ОСОБА_2. 18.05.2001 року видано свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського господарства „Верховина", який він згідно договору купівлі-продажу від 29.12.2004 року відчужив ТзОВ „Верховина" (т.1 а.с.12,13).
Згідно дублікату майнового сертифікату виданого ОСОБА_2. 24.06.2006 року - вартість його майнового паю складає 5409грн. (а.с.5).
Зазначений дублікат сертифіката видано Раковецькою сільською радою на підставі рішення зборів засновників ТзОВ „Верховина" від 20.06.2006 року про видачу нових сертифікатів пайовикам за мінусом 10% їх вартості, які викупило ТзОВ Верховина".
Разом з тим, ОСОБА_2. видано дублікат майнового сертифікату на 5409грн., тобто на суму меншу ніж зазначено в рішенні засновників ТзОВ „Верховина", однак будь-яких доказів щодо вартості майнового паю позивачем не пред'явлено.
Крім того, в судовому засіданні встановлено, чого не заперечив позивач, що він як власник майнового паю був присутнім на загальних зборах співвласників майна майнового фонду бувшого КСП „Верховина", будь-яких вимог про виділення його майнового паю в натурі не пред'являв.
Рішенням загальних зборів задоволено заяви 380 співласників майнових паїв про отримання паїв у натурі єдиним майновим комплексом.
За наведених обставин, колегія суддів вважає, що права позивача, як власника майнового паю, оскаржуваним рішенням загальних зборів співвласників майнових паїв жодним чином не порушено, оскільки він не позбавлений права отримати свій майновий пай із майна пайового фонду, що залишилось.
Заперечення позивача, - одного із співлансиків майнових паїв щодо виділення конкретного майна колишнього КСП „Верховина" не можуть бути підставою для визнання рішення загальних зборів неправомірним.
Оскільки суд першої інстанції, з'ясувавши обставини справи, дав їм невірну оцінку то ухвалене ним рішення підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову в задоволенні позову.
На підставі ст.ст. 3,11 ЦПК України , керуючись ст.ст.307, 309, 313, 314, 316 ЦПК України, колегія суддів,
вирішила:
Апеляційну скаргу Зваричевської С.М. задовольнити.
3
Рішення Богородчанського районного суду від 16.01.2007 року скасувати та ухвалити нове рішення, яким в позові ОСОБА_2 до спілки громадян-співласників частки майна пайового фонду колишнього КСП „Верховина", Комісії з організації вирішення майнових питань членів КСП „Верховина", що виникають в процесі реформування аграрного сектору економіки про визнання неправомірним рішення загальних зборів від 25.06.2006 року - відмовити.
Рішення набирає законної сили з часу проголошення, однак може бути оскаржено в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з часу набрання законної сили.