Справа № 3-466/2010
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 серпня 2010 року селище Компаніївка
Суддя Компаніївського районного суду Кіровоградської області Варакіна Н.Б., розглянувши матеріали, які надійшли з Територіальної державної інспекції праці в Кіровоградській області щодо притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, фізичної особи-підприємця, розведеного, неповнолітніх дітей немає, що проживає АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення - порушення строків виплати заробітної плати та інших вимог чинного законодавства про працю, а саме встановлено, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 виконував обов"язки адміністратора залу відео розваг. Згідно листа-опитування ОСОБА_2 вказав, що перебуває на стажуванні у фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 з 21.06.2010 року. Трудовий договір в письмовій формі з ним приватний підприємець не укладав, що є порушенням вимог ст. 21, 24 КЗпП України. В своїх поясненнях ФОП ОСОБА_1 підтвердив даний факт.
Згідно ч. 4 ст. 24 КЗпП України трудовий договір вважається укладеним і тоді, коли наказ чи розпорядження не були видані, але працівника фактично було допущено до роботи. Дана норма не може поширюватись на фізичних осіб-підприємців, що використовують найману працю, оскільки законодавством не передбачено видання ними наказів чи розпоряджень.
Відповідно до ст.26 КЗпП України, згідно якої при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається, і у період випробування на працівників поширюється законодавство про працю.
У ФОП ОСОБА_1 відсутні табелі обліку робочого часу та відомості нарахування і виплати заробітної плати, що є порушенням вимог ч. 2 ст. 30 ЗУ "Про оплату праці" щодо обов"язку власника або уповноваженого ним органу вести достовірний облік виконуваної працівниками роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнав.
Вчинене та вина правопорушника підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, актом перевірки та власними поясненням, котрі узгоджуються з описом фактичних обставин справи.
Призначаючи адміністративне стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, обставини що пом'якшують або обтяжують відповідальність, особу порушника, ступінь його вини та майновий стан.
Пом’якшуючими відповідальність обставинами суд визнає щире розкаяння.
Обтяжуючих відповідальність обставин судом не встановлено.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 41, 276-280, 283-285 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним в вчинені правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, та призначити адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 510 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя _____________
- Номер: 3-466/10
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 3-466/10
- Суд: Березанський районний суд Миколаївської області
- Суддя: Варакіна Наталія Борисівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.07.2015
- Дата етапу: 08.07.2015
- Номер: 3-466/10
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 3-466/10
- Суд: Пирятинський районний суд Полтавської області
- Суддя: Варакіна Наталія Борисівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.08.2015
- Дата етапу: 17.08.2015