Апеляційний суд Рівненської області
УХВАЛА Іменем України
6 вересня 2010 року
м. Рівне
Колегія суддів судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Рівненської області у складі:
головуючого - Полюховича О.І. суддів – Іващука В.Я., Гладкого С.В.
з участю: прокурора – Дмітрієва Ю.В.
захисника – адвоката - ОСОБА_1
розглянула у відкритому судовому засіданні апеляцію захисника - адвоката ОСОБА_1 на постанову Рівненського міського суду від 26 серпня 2010 року.
Цією постановою задоволено подання слідчого СУ УМВС України в Рівненській області від 20 серпня 2010 року . ОСОБА_2, яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в м.Рівне, українки, громадянці України, з середньою освітою, працюючій в Чеській Республіці, має на утриманні двох малолітніх дітей, не судимій, продовжено строк тримання під вартою до чотирьох місяців.
В поданій апеляції захисник - адвокат ОСОБА_1 просить постанову суду першої інстанції скасувати як незаконну та обрати менш суворий запобіжний захід, а саме - заставу в розмірі 50 000 грн.
В обґрунтування апеляції захисник - адвокат ОСОБА_1 вказав, що ОСОБА_2 не ухилялася та не мала наміру ухилятися від слідства та суду, не перешкоджала встановленню істини у справі. Зазначає, що ОСОБА_2 є співвласницею житлового будинку в с.Корнин Рівненського району, одружена, має на утриманні двох малолітніх дітей, раніше до кримінальної відповідальності не притягувалася.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення захисника-адвоката ОСОБА_1, який просить постанову Рівненського міського суду від 26 серпня 2010 року скасувати і обрати ОСОБА_2 запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 50 000 грн., думку прокурора про залишення апеляції без задоволення, а постанови суду без зміни, перевіривши матеріали справи й обговоривши доводи апеляції, колегія суддів вважає, що апеляція підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
У відповідності з п.20 Постанови Пленуму Верховного Суду України №4 від 25.04.2003р «Про практику застосування судами запобіжного заходу у вигляді взяття під варту та продовження строків тримання під вартою на стадіях дізнання і досудового слідства» суддя , розглядаючи подання про продовження строку тримання під вартою, з’ясовує обставини, з якими закон пов’язує можливість обрання цього запобіжного заходу, а також умови, за яких продовження строку є можливим.
Справа №10-230/2010 р . головуючий в 1-й інстанції - Цвіркун О.С
Категорія: продовження строку тримання під вартою доповідач - Полюхович О.І.
У відповідності з ч.1 ст.165-3 КПК України у поданні про продовження строків тримання під вартою зазначаються причини, у зв’язку з якими необхідно продовжити строк, обставини та факти, що належить дослідити , докази, які підтверджують, що злочин вчинено особою, яка тримається під вартою, і обґрунтування необхідності збереження цього запобіжного заходу.
Суд першої інстанції, розглядаючи подання слідчого про продовження строку тримання під вартою ОСОБА_2 не з’ясував чи продовжено строки проведення досудового слідства, як того вимагає ст..120 КПК України.
Як зазначено у поданні, продовження строку тримання під вартою ОСОБА_2 необхідно здійснити з метою запобігання її спробам ухилитися від слідства та суду , перешкоджанням встановленню істини по справі .
Разом з тим у поданні не наведено жодних фактичних обставин, які б вказували на спроби обвинуваченої ОСОБА_2 ухилитися від слідства та суду. У поданні також не наведено переконливих фактів, які б свідчили про перешкоджання з боку обвинуваченої встановленню істини у кримінальній справі.
Враховуючи викладене , колегія суддів вважає, що постанова суду першої інстанції щодо продовження строків тримання під вартою ОСОБА_2 не може залишатися чинною, а тому вона підлягає скасуванню з направленням справи на новий судовий розгляд.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.365,366, 382 КПК України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляцію захисника-адвоката ОСОБА_1 задовольнити частково.
Постанову Рівненського міського суду від 26 серпня 2010 року про продовження строку тримання під вартою обвинуваченої ОСОБА_2 до чотирьох місяців – скасувати, а матеріал направити на новий судовий розгляд в той же суд під головуванням іншого судді.
Головуючий: ___________________
Судді: __________________ _______________________