Справа 2 –1892/2010 року
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 серпня 2010 року Таращанський районний суд Київської області в складі:
головуючого: Бабоїд О.М.
при секретарі: Погорілій І.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Тараща цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Лісовицької сільської ради Таращанського району Київської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з даним позовом.
В судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи належно повідомлений, про причини неявки суд не повідомив, проте в позовній заяві вказав, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить розглянути справу без його участі, без застосування технічних засобів.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи належно повідомлений, про причини неявки суду не повідомив, проте надав до суду заяву, в якій просить розглядати справу у відсутність представника сільської ради та без фіксування судового процесу технічними засобами, позовні вимоги визнає в повному обсязі.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності до того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлено , що 02.02.1995 року ОСОБА_2 склала заповіт, посвідчений секретарем виконавчого комітету Лісовицької сільської ради Таращанського району Київської області, зареєстрований в реєстрі за № 23, згідно якого все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося, і взагалі все те, що буде належати їй і на що вона за законом матиме право, заповіла своїм дітям: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_1 та онуці ОСОБА_5, всім чотирьом по рівній частині.
07.05.2007 року ОСОБА_2 склала ще один заповіт, посвідчений секретарем виконавчого комітету Лісовицької сільської ради Таращанського району Київської області, зареєстрований в реєстрі за № 49, згідно якого земельну ділянку згідно Державного акту на право приватної власності на землю Серії РЗ № 274035, заповіла своєму синові ОСОБА_1.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла і після її смерті відкрилася спадщина.
Спадкоємцями за заповітом є позивач та ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5. Спадкоємець за заповітом ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2, ще до відкриття спадщини. ОСОБА_5 та ОСОБА_4 відмовилися від прийняття спадщини на користь позивача по справі, подавши відповідні заяви нотаріусу. Інших спадкоємців за законом та за заповітом немає.
У встановлений законодавством шестимісячний термін позивач, не знаючи чинного цивільного законодавства України, не подав до нотаріуса заяву про прийняття спадщини за заповітом після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Коли в серпні місяці 2010 року позивач звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини після смерті спадкодавця, у видачі Свідоцтва про право на спадщину за заповітом йому було відмовлено у зв’язку з пропуском шестимісячного строку з дня відкриття спадщини та рекомендовано звернутися до суду.
Статтею 1270 Цивільного Кодексу України передбачено, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Частиною 3 ст. 1272 ЦК України передбачено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Суд дійшов до висновку, що строк для прийняття спадщини пропущений позивачем з поважної причини, а тому йому необхідно визначити додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
За таких обставин позов підлягає задоволенню.
Вказані обставини встановлено з матеріалів справи, вивчених в судовому засіданні.
Судові витрати позивач бере на себе.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 57-61, 88, 174, 197, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, ст.ст. 1270, 1272 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк в три місяці для подання ним заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Таращанський суд протягом 10 днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий:
- Номер:
- Опис: зміна розміру аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1892/2010
- Суд: Сокальський районний суд Львівської області
- Суддя: Бабоїд Олена Марківна
- Результати справи: заяву задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.11.2010
- Дата етапу: 28.12.2010