Справа № 1-392/2010
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 серпня 2010 року Деснянський районний суд м. Чернігова в складі :
головуючого - судді - Самусь Л.В.
при секретарі - Примак Т.В.
з участю прокурора - Дробнохода І.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові справу по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Чернігова, громадянина України, із професійно-технічною освітою, не працюючого, одруженого, має на утриманні сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше судимого 24.06.2010 р. Деснянським районним судом м. Чернігова за ст. ст. 309 ч.1, 311 ч.1 КК України у вигляді 1 року 1 місяця обмеження волі, звільненого від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік, мешканця АДРЕСА_1,-
у скоєнні злочину, передбаченого ст. 309 ч. 2 КК України, -
в с т а н о в и в :
28.04.2010 р. близько 19.30 год. підсудний ОСОБА_1, знаходячись біля магазину «Квартал», розташованого по вул. Рокосовського, 26 у м. Чернігові, знайшов та незаконно, без мети збуту, привласнив два медичних шприца з рідиною, яка містить в собі ацетильований опій, загальною масою в перерахунку на суху речовину 0,168 г, котру, незаконно зберігаючи при собі без мети збуту, переніс до місця свого мешкання у квартиру АДРЕСА_1 м. Чернігова, де продовжував незаконно зберігати без мети збуту.
29.04.2010 р. близько 19.30 год. ОСОБА_1 незаконно, без мети збуту, зберігаючи при собі, переніс наркотичний засіб – ацетильований опій до будинку АДРЕСА_2, де був затриманий і у нього було вилучено два медичних шприца з рідиною темно-коричневого кольору, що містить особливо-небезпечний наркотичний засіб – опій ацетильований, загальною масою у перерахунку на суху речовину 0,168 г.
Підсудний, допитаний у судовому засіданні, вину у пред’явленому обвинуваченні визнав повністю і пояснив, що не бажає свідчити у судовому засіданні, але у повному обсязі підтримує ті свідчення, які дав у ході досудового слідства та повністю підтвердив обставини вчиненого ним злочину. У скоєному щиро розкаявся, жалкував щодо вчиненого, просив суворо не карати, примусове лікування не призначати, оскільки наркотики систематично він не вживає і бажає самостійно пройти курс лікування.
Враховуючи свідчення підсудного і те, що фактичні обставини справи ніким не оспорюються, суд знаходить, що його дії правильно кваліфіковані за ст. 309 ч. 2 КК України, як незаконні придбання та зберігання наркотичного засобу без мети збуту, вчинені повторно, а вина його у скоєному доведена у повному обсязі.
Вирішуючи питання про міру покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного – його вік, сімейний стан та незадовільний стан здоров’я, що стверджується наданими медичними документами, наявність постійного місця проживання та формально позитивну характеристику за таким, перебування на його утриманні малолітньої дитини, обставини, які пом’якшують покарання – щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, за відсутністю обставин, що обтяжують покарання, доходить висновку про можливість виправлення підсудного без відбування покарання, тобто про прийняття рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України, із покладенням обов’язків, передбачених ст. 76 КК України, що є необхіднім і достатнім для його виправлення та попередження нових злочинів.
Приймаючи до уваги, що підсудний вчинив злочин до постановлення попереднього вироку, суд, при призначенні покарання за сукупністю злочинів, вважає за необхідне керуватись вимогами ст. ст. 70 ч.4, 72 КК України, застосувавши правила складання покарань, визначити йому покарання остаточно, приєднавши частково призначене покарання за вироком Деснянського районного суду м. Чернігова від 24.06.2010 р.
В матеріалах справи відсутні достатні докази про систематичне вживання підсудним за останній час наркотиків, а також не слідує, що він учинив злочин та має хворобу, які складають небезпеку для здоров’я інших осіб, у зв’язку з чим відсутні причини для застосування до нього примусового лікування відповідно до ст. 96 КК України.
Судові витрати, пов’язані з проведенням по справі хімічної експертизи, підлягають стягненню з підсудного.
Речовий доказ : наркотичний засіб - підлягає знищенню.
Запобіжний захід до вступу вироку в законну силу слід залишити без змін.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд –
з а с у д и в :
ОСОБА_1 визнати винним за ст. 309 ч. 2 КК України і призначити покарання у вигляді 2 років позбавлення волі.
На підставі ст. ст. 70 ч.4, 72 КК України до призначеного покарання частково приєднати невідбуту частину покарання за вироком Деснянського районного суду м. Чернігова від 24.06.2010 р., остаточно призначивши покарання у вигляді 2 років 3 місяців позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити засудженого від відбуття покарання, якщо він протягом іспитового строку у 2 роки не вчинить нового злочину та виконає покладені на нього обов’язки.
На підставі ст. 76 КК України зобов’язати засудженого не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції та повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання.
Речовий доказ : пакет, в якому знаходяться два медичних шприца з ацетильованим опієм вагою 0,168 г - знищити.
Стягнути з ОСОБА_1 300 грн. 48 коп. судових витрат на користь держави за проведення експертизи.
Мірою запобіжного заходу до набрання вироком законної сили залишити підписку про невиїзд.
На вирок можуть бути подані апеляції до апеляційного суду Чернігівської області протягом 15 діб із моменту його проголошення.
Суддя Л.В. Самусь