УКРАЇНА
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц -3843/10 Головуючий у суді 1-ї інстанції: Якухно О.М..
Категорія 57 Доповідач: Рафальська І.М.
У Х В А Л А
Іменем України
25 серпня 2010 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Житомирської області у складі:
головуючого Рафальської І.М..
суддів Зарицької Г.В., Балашкевича С.В.,
при секретарі Пюрі Г.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Житомирі справу за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про стягнення коштів, передбачених Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” за апеляційної скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області на постанову Овруцького райсуду Житомирської області від 2 листопада 2009 року,
в с т а н о в и л а :
Постановою Овруцького райсуду Житомирської області від 2 листопада 2009 року позов ОСОБА_2 задоволено.
Визнано дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області по застосуванню постанови КМ України № 836 від 26.07.96р. в частині визначення ОСОБА_2 розміру для підвищення до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на території радіоактивного забруднення, за період з 1 жовтня 2008 року по вересень 2009 року неправомірними.
Стягнуто з Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області на користь позивача підвищення до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на території радіоактивного забруднення, /ч.2 ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"/ за період з жовтня 2008 року по вересень 2009 року в сумі 14424 грн.
У апеляційній скарзі Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області просить скасувати постанову, оскільки вважає її незаконною, і ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог до нього, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, зокрема, зазначає, що постановою КМ України № 836 від 26.07.1996р. встановлено розміри доплати до пенсії і вона є обов’язковою для виконання Пенсійним фондом.
Розглянувши матеріали справи в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч.1, 2 ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", непрацюючим пенсіонерам, які проживають у зоні гарантованого добровільного відселення, доплата до пенсії провадиться у розмірі двох мінімальних заробітних плат.
Як видно з матеріалів справи, ОСОБА_2 є потерпілим від Чорнобильської катастрофи 3 категорії та проживає у АДРЕСА_1 яке за переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 106 від 23.07.1991р.та за розпорядження Кабінету Міністрів України № 17 від 12.01.1993р., відноситься до зони гарантованого добровільного відселення.
У період з жовтня 2008 року по вересень 2009 Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області виплачувало позивачу доплату до пенсії у розмірі 10,50 грн., визначену постановою Кабінету Міністрів України № 836 від 26.07.1996р. "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Посилання апелянта на Закон України „Про Державний бюджет України на 2009 рік”, колегія суддів не бере до уваги, оскільки цим Законом не визначено розміри соціальних виплат, а надано таке право Кабінету Міністрів України.
А тому, вирішуючи спір, суд, з огляду на загальні засади пріоритету законів над підзаконними актами, обґрунтовано визнав, що при визначенні розміру згаданої доплати до пенсії застосуванню підлягає саме Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а не постанова Кабінету Міністрів № 836 від 26.07.1996р., яка істотно звужує обсяг встановлених законом прав позивача.
Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.
Постанова райсуду відповідає вимогам закону і матеріалам справи, підстав для її скасування немає.
Керуючись ст.ст. 209, 303, 304, 307, 308, 313-315 ЦПК України, колегія суддів
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області відхилити.
Постанову Овруцького райсуду Житомирської області від 2 листопада 2009 року залишити без зміни.
Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.
Головуючий:
Судді: