Справа №1-п-470/10
код суду - 0707
ПОСТАНОВА
і м е н е м У к р а ї н и
27 серпня 2010 року м. Мукачево
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
в особі головуючого-судді Бондаренко Ю.О.
при секретарі Мошура Н.Р.
з участю прокурора Галецького Р.Й.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Мукачево постанову слідчого СВ Мукачівського МВ ГУ МВС України в Закарпатській області затверджену прокурором м.Мукачево про закриття кримінальної справи порушеної по факту відкритого викрадення чужого майна (грабіж), за ознаками складу злочину передбаченого ч.2 ст.186 КК України, -
в с т а н о в и в :
17.08.1995 року слідчим СВ Мукачівського МВ УМВС України в Закарпатській області була порушена кримінальна справа по факту відкритого викрадення у громадянки ОСОБА_1 золотого ланцюжка та жіночої сумки, в якій знаходились паспорт гр.ОСОБА_1, пропуск на роботу на її прізвище, гаманець з грошима на суму 8000000 карб, парасолька та жакет, за ознаками складу злочину передбаченого ч.2 ст.141 КК України.
14.08.2010 року дану кримінальну справу було перекваліфіковано на ч.2 ст.186 КК України (в редакції 2001 року).
Згідно ст.49 КК України, особа яка вчинила тяжкий злочин звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло 10 років.
В судовому засіданні прокурор просив постанову задоволити з наведених підстав, крім того справу слід закрити за спливом строків давності, оскільки вчинений злочин є тяжким злочином і строк давності якого становить більше 15 років з моменту вчинення злочину.
Заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи судом встановлено, що з часу порушення кримінальної справи, на час розгляду подання, пройшло більше 15-ти років. Кримінальна справа порушена за ч.2 ст.141 КК України і в подальшому злочин перекваліфіковано на ч.2 ст.186 КК України, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком до 6 років. Зазначений злочин, відповідно до ст.12 КК України відноситься до тяжкого злочину. Згідно ст. 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло 10 років за тяжкі злочини. Відповідно до ст. 11-1 КПК України якщо в ході дізнання та досудового слідства протягом строків, зазначених у частині першій статті 49 Кримінального кодексу України, не встановлено особу, яка вчинила злочин, прокурор або слідчий за згодою прокурора направляє кримінальну справу до суду для вирішення питання про її закриття, а суд у судовому засіданні за наявності підстав, передбачених частиною першою статті 49 Кримінального кодексу України, закриває кримінальну справу у зв’язку із закінченням строків давності.
На підставі наведеного керуючись ст.ст. 7-1, 11-1, 273 КПК України, ст.49 КК України, –
п о с т а н о в и в :
Кримінальну справу порушену по факту відкритого викрадення у громадянки ОСОБА_1 золотого ланцюжка та жіночої сумки, в якій знаходились паспорт гр.ОСОБА_1, пропуск на роботу на її прізвище, гаманець з грошима на суму 8000000 карб, парасолька та жакет, за ознаками складу злочину передбаченого ч.2 ст.141 КК України і перекваліфіковану в подальшому на ч.2 ст.186 КК України - закрити із закінченням строку давності.
Постанова може бути оскаржена на протязі 7 діб з моменту проголошення.
Головуючий Ю.О. Бондаренко