справа № 2а-6320/10/0670
категорія 2.19.8
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 вересня 2010 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мацький Є.М.,
при секретарі - Вітковській Т.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Житомирського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей < Текст >
до Управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області < Текст >
про визнання рішень неправомірними,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом. Просить визнати неправомірним рішення відповідача № 638 від 19 липня 2010 року "Про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальником або органами Пенсійного фонду". В обгрунтування позовних вимог посилається на те, що несвоєчасна сплата страхових внесків виникла по коштах, які він нараховує своїм працівникам відповідно до статті 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", але несвоєчасно отримував їх від Управління праці та соціального захисту населення в Овруцькому районі. Крім того зазначає, що Житомирський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей є бюджетною установою і фінансується з місцевого (обласного) бюджету. Тому, відповідно до Бюджетного кодексу України, він не має права проводити перерахування страхових внесків, нарахованих на вказані виплати.
Представник позивача в судове засідання не з"явився, про день і час розгляду справи повідомлений належним чином.
Представник відповідача у судове засідання не з»явився, продень і час розгляду справи належним чином повідомлений, що підставою для розгляду справи без його участі.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058 –IV, який набрав чинності з 01.01.2004 року (далі - Закон).
Судом встановлено, що Житомирський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей, відповідно до статей 14, 15 Закону, є страхувальником та платником страхових внесків до управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі.
Згідно з частиною 1 статті 19 Закону, для роботодавця страхові внески нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п"яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів работодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Частиною 6 статті 19 Закону передбачено, що страхові внески нараховуються на суми, зазначені в частині 1 цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Відповідно до частин 6 та 12 статті 20 зазначеного Закону, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, яким в даному випадку є календарний місяць, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду; страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
З частин 2, 3, 13 статті 109 Закону вбачається, що суми страхових внесків своєчасно не сплачені страхувальником у строки, визначені статтею 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимоги про її сплату, а посадові особи цих органів в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення про нарахування пені та накладення штрафів.
Аналогічні норми містить і Інструкція "Про порядок обчислення та сплати застрахованими особами внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1.
п.9.3.2 Інструкції передбачено, що розхрахунок фінансової санкції здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника. Така картка формується за даними звітів платника, розрахованих самостійно, а також інших документів, які свідчать про сплату страхових внесків.
Позивачем, на виконання вимог Закону №1058-1У та названої Інструкції було проведено нарахування страхових внесків на кошти для виплат передбачених Законом України" Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та показано в звітах відповідачеві без їх сплати.
За таких підстав, 19 липня 2010 року начальником управління Пенсійного Фонду в Овруцькому районі винесено рішення № 638 про застосування до Житомирського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду України, за період з 21 по 30 червня 2010 року, а саме: застосовано штраф в розмірі 195,67 грн. та нараховано пеню у розмірі 17,61 грн.
Враховуючи викладене, Житомирський окружний адміністративний суд вважає позовні вимоги необґрунтованими і не знаходить підстав для їх задоволення.
На підставі викладеного, керуючись Законом України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" №1058-1У, Інструкцією "Про порядок обчислення та сплати застрахованими особами внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1, ст.ст. 158 - 163, 167, 186, 254 КАС України, Житомирський окружний адміністративний суд, -
постановив:
У задоволенні позову Житомирського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей до Управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області про визнання рішення неправомірним відмовити повністю за безпідставністю вимог.
Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.
Уразі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя: Є.М. Мацький
Повний текст постанови виготовлено: < Дата >
присуджено до стягнення < сума > грн.
матеріальну шкоду < сума > грн.
моральну шкоду < сума > грн.