Судове рішення #10720461

                                                                                                                    Справа 2-585/2010 р.                                                                                                                                                                                

                                                               Р і ш е н н я

                                                     І м е н е м   У к р а ї н и

10 серпня 2010 року           Жашківський районний суд Черкаської області

в складі: головуючого судді                                                Скрипник В.Ф.

               при секретарі                                                          Рогоз Л.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Жашків справу за позовом ОСОБА_1 до Жашківської міської ради про встановлення  фактів  родинних відносин, належності правовстановлюючого документа, визначення додаткового строку для прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно.

                                                             В с т а н о в и в:

               30.07.2010 року ОСОБА_1 звернувся в суд з вищевказаним позовом. Вказав, що йому на праві приватної власності належить половина житлового будинку АДРЕСА_1.

               Друга половина цього будинку належала його рідному братові ОСОБА_2, котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_2. В належній братові частині цього будинку залишилася проживати його дружина ОСОБА_3, а тому він не мав законних підстав заявляти  своє право на спадщину, що відкрилася після смерті брата, а його дружина не скористалася своїм правом на оформлення спадщини і по даний час ця частина будинку рахується відповідно до правовстановлюючих документів за померлим братом.

               ІНФОРМАЦІЯ_3 дружина брата ОСОБА_3  померла і так як у них не було дітей та близьких родичів, він звернувся до нотаріального органу з заявою про видачу йому свідоцтва про право на спадщину, що залишилася після смерті брата, але йому було відмовлено у задоволенні цієї заяви у зв’язку з пропуском ним строку для її прийняття, недоведеністю їх родинних відносин, так як їх  паспортні дані по-батькові ОСОБА_2, а у свідоцтві про смерть  і про право власності на нерухоме майно – ОСОБА_2, в цьому свідоцтві його по-батькові записано також ОСОБА_2.

               Просив встановити факт родинних відносин про те, що він є рідним братом ОСОБА_2, котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в м.Жашків Черкаської області, встановити факт належності йому витягу  з реєстру прав власності на нерухоме майно  від 1 липня 2004 року, в якому власниками житлового будинку АДРЕСА_1 вказані ОСОБА_1 та ОСОБА_2, визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини, що відкрилася після смерті ОСОБА_2 та визнати за ним право власності на спадкове майно, тобто належну братові 1/2  частину житлового будинку АДРЕСА_1.

               В судовому засіданні ОСОБА_1 позов підтримав і підтвердив вищевказані обставини.

               Представник відповідача позов визнав повністю.

               Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, а саме: ксерокопію паспорта позивача ОСОБА_1 серії НОМЕР_1, виданого 25.03.1998 року; копію форми №1 на отримання паспорта ОСОБА_2, виданої 4.02.1989 року та отримання ним 9.03.1989 року паспорта серії НОМЕР_2; копію свідоцтва про народження НОМЕР_3 стосовно ОСОБА_1, згідно якого його батьком є ОСОБА_4; копію свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_4, згідно якого ОСОБА_2 і ОСОБА_3, 19.03.1977 року зареєстрували шлюб; копію свідоцтва про смерть серії НОМЕР_5, згідно якого ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2; копію свідоцтва про смерть ОСОБА_3 серії НОМЕР_6, згідно якого вона померла ІНФОРМАЦІЯ_3; копію з реєстру прав власності на нерухоме майно, згідно якого власниками по 1/2  частці будинку АДРЕСА_1 є ОСОБА_1 і ОСОБА_2; копії свідоцтва про право на спадщину від 28.05.1969 року; копію договору дарування; копії будинкових книг; показання свідка ОСОБА_8 про те, що вона є дружиною позивача ОСОБА_1, який є рідним братом ОСОБА_2, котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_2, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

              На підставі викладеного і ст.ст.328,1272 ЦК України, керуючись ст.ст.130,215,256 ЦПК України, суд

                                                            В и р і ш и в:

             Встановити юридичний факт про те, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець і житель м.Жашків вул.Черняхівського,6 Черкаської області є рідним братом ОСОБА_2, котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в м.Жашків Черкаської області.

             Встановити факт належності ОСОБА_1 витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно від 1 липня 2004 року, в якому власник житлового будинку АДРЕСА_1 вказані ОСОБА_1 та ОСОБА_2.

             Визначити ОСОБА_1  додатковий строк для прийняття спадщини, що відкрилася після смерті ОСОБА_2, терміном 1 місяць.

             Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно, тобто належну померлому братові ОСОБА_2 1/2  частину житлового будинку АДРЕСА_1  

             На рішення може бути подана апеляція до Черкаського апеляційного суду через Жашківський районний суд протягом 20 днів з дня після подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

 

Головуючий                                             В.Ф.Скрипник

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація