< Копія >
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 травня 2009 р. Справа № 2а-638/09/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Мельникова Р.В.
при секретарі судового засідання - Іваній О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду адміністративну справу
за позовомфізичної особи –підприємця ОСОБА_1
доКомунального підприємства «Сумське міське бюро технічної інвентаризації»
прозобов’язання вчинити дії по реєстрації права власності нерухомого майна
за участю
представника позивача: ОСОБА_2
представника відповідача: Литовченко А.М.
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ФОП ОСОБА_1, звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить зобов’язати Комунальне підприємство «Сумське міське бюро технічної інвентаризації»здійснити державну реєстрацію права власності та провести технічну інвентаризацію нерухомого майна ОСОБА_1, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі, в їх обґрунтування зазначила наступне.
Рішенням Господарського суду Сумської області від 14.07.2008 у справі № 17/425-08 визнано право власності на нерухоме майно, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, а саме кіоск.
Ухвалою Господарського суду Сумської області від 25.07.2008 у справі № 17/425-08 надано роз’яснення про спосіб виконання вищезазначеного рішення, на підставі якого КП «Сумське міське БТІ»повинно вчинити дії по реєстрації права власності на вказане вище нерухоме майно.
Позивачем був замовлений технічний паспорт на отримане у власність майно, проте представники КП «Сумське міське БТІ», всупереч затвердженим нормам Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, відмовили позивачу у здійсненні реєстрації нерухомого майна.
Представник позивача вважає, що ця відмова є незаконною
14.04.2009 відповідач подав до суду заперечення на адміністративний позов.
У судовому засіданні представник відповідача підтримала заперечення проти позову, мотивуючи це наступним.
Відповідно до п.1.6 «Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно», реєстрації підлягають права власності тільки на об’єкти нерухомого майна за наявності матеріалів технічної інвентаризації, підготовлених тим БТІ, яке проводить реєстрацію права власності на ці об’єкти. Не підлягають реєстрації тимчасові споруди, а саме споруди, не пов’язані фундаментом із землею. Малі архітектурні форми (споруджуються без фундаменту) є тимчасовими і не є нерухомим майном, а тому право власності на них не підлягає державній реєстрації.
Приміщення кіоску в м. Суми по вул. Санаторній, 31 не вводилось в експлуатацію як об’єкт нерухомого майна в порушення норм ЦК України та Порядку прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єктів, затвердженого постановою КМУ від 22.09.2004 № 1243. Акт державної приймальної комісії не затверджувався органом місцевого самоврядування –виконавчим комітетом Сумської міської ради.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Рішенням Господарського суду Сумської області від 14.07.2009 у справі № 17/425-08 визнано за фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 право власності на нерухоме майно, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, а саме: кіоск. Це підтверджується копією даного рішення (а.с.15-16).
Ухвалою Господарського суду Сумської області від 25.07.2009 у справі № 17/425-08 роз’яснено спосіб виконання рішення Господарського суду Сумської області від 14.07.2009 у справі № 17/425-08 наступним чином: рішення Господарського суду Сумської області від 14.07.2008 набрало чинності 25.07.2008 та оскаржене не було, тому є правовстановлювальним документом, на підставі якого КП «Сумське міське БТІ» повинно вчинити дії по реєстрації права власності позивача на вказане нерухоме майно. Це підтверджується копією даної ухвали (а.с.17).
Відповідно до ст.115 Господарського процесуального кодексу України, рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов’язковими на всій території України.
Відповідно до листа КП «Сумського міського БТІ»від 05.08.2008 № 612 (а.с.18), КП «Сумське БТІ», розглянувши заяву ФОП ОСОБА_1 від 30.07.2008, відмовило в реєстрації права власності на кіоск за адресою: АДРЕСА_1.
Відповідач вважає, що рішенням Господарського Суду Сумської області від 14.07.2009 у справі № 17/425-08 за позивачем визнано право власності на тимчасову споруду –кіоск, а тимчасові споруди, згідно з чинним законодавством України, не підлягають реєстрації як нерухоме майно.
З наведеного слідує, що, всупереч вказаним рішенню та ухвалі Господарського суду Сумської області, КП «Сумське міське БТІ»відмовляється вчинити дії по реєстрації права власності позивача на нерухоме майно, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, а саме: кіоск.
Суд не бере до уваги посилання відповідача на те, що кіоск є тимчасовою спорудою, оскільки вказаним рішенням Господарського суду Сумської області визнано право власності позивача на кіоск як нерухоме майно.
Відповідно до п.п.1.3 Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 07.02.2002 N 7/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 8 лютого 2002 р. за N 157/6445, державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно здійснюють підприємства бюро технічної інвентаризації у межах визначених адміністративно-територіальних одиниць.
Згідно з п.п.3.6 Тимчасового положення, реєстрація прав проводиться після технічної інвентаризації об’єкта, права щодо якого підлягають реєстрації.
Відповідно до п.1.4. Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Держбуду України від 24.05.2001 № 127 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10 липня 2001 року за № 582/5773, технічну інвентаризацію новозбудованих (реконструйованих) та наявних об’єктів виконують за рахунок замовників комунальні підприємства —бюро технічної інвентаризації.
На підставі викладеного, керуючись ст.115 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 159-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, –
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов фізичної особи –підприємця ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Сумське міське бюро технічної інвентаризації»про зобов’язання вчинити дії по реєстрації права власності нерухомого майна задовольнити в повному обсязі.
Зобов’язати Комунальне підприємство «Сумське міське бюро технічної інвентаризації»здійснити державну реєстрацію права власності та провести технічну інвентаризацію нерухомого майна ОСОБА_1, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складено 26 травня 2009 року.
Суддя < Текст > Р.В. Мельников
< Список > < Дата >
< з оригіналом згідно >
< Суддя > < Довідник >