Справа № __2-6712__
2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
“_18_” серпня 2010р. Свердловський міський суд Луганської області у складі:
головуючого судді Іващенко В.М.,
при секретарі Жирової І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Свердловська Луганської області цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об’єднання” до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію, -
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до Свердловського міського суду з дійсною позовною заявою до відповідача про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію, в обґрунтування вимог зазначивши, що відповідач ОСОБА_1, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, і на ім’я якого відкрито особовий рахунок НОМЕР_1, є споживачем електричної енергії.
Згідно зі ст.20 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” споживач зобов’язаний оплачувати житлово-комунальні послуги, до яких відповідно до ст. 13 названого закону належить електропостачання. Відповідач зобов’язаний відповідно до ст.68 Житлового кодексу України і пункту 20, 21 Правил користування електричної енергії для населення, своєчасно і за показаннями приладу обліку оплачувати за використану електричну енергію, але відповідач порушує встановлені вимоги. Згідно зі ст. 26 Закону України “Про електроенергетику” споживач, зобов’язаний оплачувати вартість електричної енергії виключно коштами шляхом їх перерахування на поточний рахунок із спеціальним режимом використання енергопостачальника. Зобов’язання належним чином відповідач не виконала. Відповідно до п.48 Правил споживач несе відповідальність за прострочення терміну внесення платежів за електричну енергію. Таким чином, відповідач не виконав свої зобов’язання по своєчасній оплаті за послуги електропостачання, що привело до виникнення заборгованості за використану електричне енергію у розмірі 1516,98 грн.
Позивач просить суд стягнути з ОСОБА_1 на його користь заборгованість за спожиту електричну енергію у розмірі 1516,98 грн, витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи судом у розмірі 30 грн.
У судовому засіданні представник позивача Цибулін І.М. підтвердив обставини, викладені у позовній заяві, наполягає на задоволенні позовну.
Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі та не заперечував проти їх задоволення.
Вислухавши представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, оскільки згідно зі ст.ст.67,68 ЖК України наймач зобов’язаний своєчасно вносити плату за комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична, теплова енергія та інші послуги). Плата за комунальні послуги в будинках державного і громадського житлового фонду вноситься щомісяця в строки, встановлені КМ України.
У судовому засіданні достовірно встановлено, що сторони між собою перебувають у договірних відносинах по постачанню та споживанню електричної енергії, які регулюються ст.ст.526,633,659,692,714 ЦК України, Законом України "Про електроенергетику" і "Правилами користування електричною енергією для населення", затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999р. №1357, та саме на відповідача відкритий особовий рахунок НОМЕР_1 в Свердловському РЕМ ТОВ «ЛЕО» та відповідач споживав надану позивачем електричну енергію, періодично сплачуючи її вартість, що і в подальшому сторони з цього приводу уклали відповідний договір про користування електричною енергією побутовим споживачем.
Згідно до ст.1 Закону України "Про електроенергетику" енергія - електрична чи теплова енергія, що виробляється на об'єктах електроенергетики і є товарною продукцією, призначеною для купівлі-продажу.
Відповідно до ст.714 ЦК України за договором постачання енергетичними… ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві) енергетичні… ресурси, передбачені договором, а споживач зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити експлуатацію енергетичного та іншого обладнання. До зазначеного договору застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин.
Відповідно до п.42 Правил користування електроенергією для населення споживач електричної енергії зобов'язаний: забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів; невідкладно повідомляти енергопостачальника про недоліки в роботі приладу обліку; оплачувати спожиту електричну енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та цих Правил; узгоджувати з енергопостачальником нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, здійснювані з метою збільшення споживання електричної потужності.
Оскільки зазначені правовідносини випливають з договірних зобов'язань, а у відповідності зі ст.526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту, або інших вимог, що звичайно ставляться. Тобто відповідач порушив права позивача, оскільки добровільно заборгованість за спожиту електричну енергію не сплачує, у зв'язку з чим з відповідача підлягає стягненню заборгованість за спожиту електричну енергію в повному обсязі у розмірі 1516,98.
Також суд вважає стягнути з відповідача на користь позивача сплачені витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи, сплату яких підтверджено платіжним дорученням, оскільки в результаті неправомірних дій відповідача позивач змушений звертатись до суду за захистом порушеного права та нести матеріальні витрати, та судовий збір на користь держави, оскільки згідно з рішенням Свердловської міської ради Луганської області позивач звільнений від сплати судового збору при зверненні до Свердловського міського Луганської області суду з позовом про стягнення заборгованості за спожиту електроенергію.
На підставі ст.ст.67,68 ЖК України, ст.ст.257,264,526,633,659,692,714 ЦК України, керуючись ст.ст.10,11,15,60, 169, 212-215 ЦПК України, суд
в и р і ш и в :
Позовну заяву ТОВ „Луганське енергетичне об’єднання” задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» на розрахунковий рахунок зі спеціальним режимом №260313169060 в філії ЛОУ ВАТ “Ощадбанк”, код 31443937, МФО 304665 заборгованість за спожиту електричну енергію у розмірі 1516,98 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» на розрахунковий рахунок №2600418644 в ЛОД ВАТ „Райффайзен банк Аваль”, код 31443937, МФО 304007, сплачені витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи у розмірі 30 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 51 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом. Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Луганської області через Свердловський міський суд Луганської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя