Судове рішення #10714648

Справа №_2-6604_

                                                                                                       2010 року

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

“_03_” серпня 2010р.  Свердловський міський суд Луганської області у складі:

головуючого судді        Іващенко В.М.,

при секретарі            Жирової І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду міста Свердловська Луганської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на нерухоме майно, -

в с т а н о в и в :

        Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на нерухоме майно, в обґрунтування вимог зазначивши, що 13 вересня 2009 року  ним був  придбаний у ОСОБА_2 житловий будинок НОМЕР_1, розташованого  по АДРЕСА_1, загальною площею 80,9 кв. м, житловою площею 50,0  кв. м, з належними до нього господарськими будівлями та спорудами: «З» - сарай, «І» - убиральня, «К» - душ, «Л» - навіс, № 1,2 – огорожа, № 3-свердловина,  1-замощення.  Житловий будинок  належить відповідачу ОСОБА_2, згідно свідоцтва про право на спадщину за законом від 19 серпня 1997 року, виданого в.о. державного нотаріуса третьої Свердловської державної нотаріальної контори Вівденко Л.В., та зареєстрованого у Свердловському МБТІ 16.09.1997 року під реєстровим № 4887.

Договір купівлі продажу будинку між ними був попередній, письмовий нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу сторони планували зробити впродовж тижня.  

При укладанні угоди було погоджено всі належні умови купівлі-продажу зазначеного майна, зокрема, щодо ціни, передачі майна у власність. На підтвердження укладеної угоди позивачем було сплачено ОСОБА_2 під розписку 5200 грн одноразовим платежем, чим він повністю розрахувався за майно.

Після чого відповідач передав йому правовстановлюючі документи і він з сім’єю оселився в житловому будинку, зробив ремонт,  став обробляти земельну ділянку.

Відповідач зобов’язався впродовж тижня оформити купівлю – продаж будинку нотаріально, він неодноразово звертався до нього по телефону з цього приводу, ходив на роботу, та відповідач з надуманих причин відмовлявся йти до нотаріуса, свідком цих переговорів були  дружина, мати позивача. У січні 2010 року позивач  написав листа  відповідачу,  де просив прийти до  нотаріуса оформити купівлю-продаж майна. Але відповідач у зазначений час на запрошення до нотаріуса не з’явився, про причину відсутності не повідомив. Він був змушений самостійно звернутися до нотаріуса за консультацією, де йому було рекомендовано звернутись з цього питання  до суду.

Договір купівлі-продажу по теперішній час нотаріально не посвідчений, тому що відповідач постійно ухиляється від оформлення документів у нотаріуса. Позивач вважає, що відповідач порушив його права, як покупця майна. Крім того позивач вважає себе добросовісним набувачем вищевказаної квартири та, що є необхідні підстави для визнання угоди від 13 серпня 2009 року про відчуження відповідачем житлового будинку НОМЕР_1, розташованого по АДРЕСА_1, загальною площею 80,9 кв. м,  житловою площею 50,0  кв. м, з належними до нього господарськими будівлями та спордудами: «З» - сарай, «І» - убиральня, «К»- душ, «Л» - навіс, № 1,2 – огорожа, № 3-свердловина,  1- замощення,  дійсною, адже на момент її укладення між нами як сторонами угоди були встановлені всі суттєві умови договору, які позивач повністю виконав, про що також свідчать розписка про одержання від нього грошей за майно, мешкання в житловому приміщенні та користування земельною ділянкою. По теперішній час позивач несе відповідні витрати по утриманню купованого майна.

          Позивач просить суд постановити рішення, яким визнати договір купівлі-продажу житлового будинку НОМЕР_1, розташованого по АДРЕСА_1,  загальною площею 80,9 кв. м, житловою площею 50,0  кв. м, з належними до нього господарськими будівлями та спорудами:  «З» - сарай, «І» - убиральня, «К»- душ, «Л» - навіс, № 1,2 – огорожа, № 3-свердловина,  1-замощення укладеного 13.09.2009 року між ним та ОСОБА_2, дійним, та визнати за ним право власності на зазначений житловий будинок.

          У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 заявлені вимоги та обставини поданої позовної заяви підтримав у повному обсязі, підтвердив обставини, викладені у позовній заяві, наполягає на їх задоволенні, оскільки ним сплачена вартість житлового будинку у розмірі 5200 грн, та на його вимоги до відповідача з’явитися до нотаріусу та укласти договір купівлі-продажу він не бажає, від спілкування з ним уникає.

          Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з’явився, надав  письмову заяву про розгляд справи за його відсутністю, позовні вимоги визнає та не заперечує проти задоволення позову.

        Суд, вислухавши позивача, перевіривши матеріали справи та надані докази, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

          Відповідно до вимог ч.1 ст.209 ЦК України правочин, який вчинений у письмовій формі, підлягає нотаріальному посвідченню лише у випадках, встановлених законом або домовленістю сторін.

        Як вбачається з договору купівлі-продажу від 13.09.2009 року, укладеному між позивачем ОСОБА_1 та відповідачем ОСОБА_2, відповідно до якого відповідач продав, а позивач купив житловий будинок НОМЕР_1, розташованого по АДРЕСА_1,  загальною площею 80,9 кв. м, житловою площею 50,0  кв. м,   з належними до нього господарськими будівлями та спорудами:  «З» - сарай, «І» - убиральня, «К»- душ, «Л» - навіс, № 1,2 – огорожа, № 3-свердловина,  1-замощення, за 5200 грн.

        Як вбачається з пояснень позивача, укладений між ним та ОСОБА_2, договір купівлі-продажу не був нотаріально посвідчений, оскільки на той час сторони вибрали укладення між собою саме такого виду договору, який не був зареєстрований в органах БТІ.

        Відповідно до положень ч.2 ст.220 ЦК України якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.

          Згідно положень ст.657 ЦК України договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

          Відповідно до ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

          Відповідно до ст. 377 ч. 1 ЦК України до особи, яка набула право власності на житловий будинок(крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності, право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника.

          Оскільки позивачем виконані всі умови договору купівлі-продажу нерухомого майна, такий договір повинен бути визнаний дійсним та за позивачем повинно бути визнано право власності на житловий будинок НОМЕР_1, розташованого по АДРЕСА_1, загальною площею 80,9 кв. м, житловою площею 50,0  кв. м,   з належними до нього господарськими будівлями та спорудами:  «З» - сарай, «І» - убиральня, «К»- душ, «Л» - навіс, № 1,2 – огорожа, № 3-свердловина,  1-замощення.

          На підставі ст.ст.209, 220, 328, 657 ЦК України, керуючись ст.ст. 10-15,60,88,212-215,223,294 ЦПК України, суд

в и р і ш и в :

          Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на нерухоме майно задовольнити.

          Визнати дійсним договір купівлі-продажу житлового будинку НОМЕР_1, розташованого по АДРЕСА_1, загальною площею 80,9 кв. м, житловою площею 50,0  кв. м,   з належними до нього господарськими будівлями та спорудами:  «З» - сарай, «І» - убиральня, «К»- душ, «Л» - навіс, № 1,2 – огорожа, № 3-свердловина,  1-замощення,  укладеного 13.09.2009 року між ОСОБА_1  та ОСОБА_2.

          Визнати за ОСОБА_1  право власності на житловий будинок НОМЕР_1, розташованого по АДРЕСА_1, загальною площею 80,9 кв. м, житловою площею 50,0  кв. м,   з належними до нього господарськими будівлями та спорудами:  «З» - сарай, «І» - убиральня, «К»- душ, «Л» - навіс, № 1,2 – огорожа, № 3-свердловина,  1-замощення.

          Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом. Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Луганської області через Свердловський міський суд Луганської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація