Справа № 2-695
2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
“13” серпня 2010 року Березнівський районний суд Рівненської області
під головуванням судді Мельничук Н. В.
при секретареві Кравчук С. Я.
з участю позивачки ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Березне справу за позовом ОСОБА_1 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 . вказує в позовній заяві від 21 квітня 2010 року, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її мати ОСОБА_2 Отримавши право на спадщину за законом, у встановлений законом строк не звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, оскільки помилково вважала, що всі документи будуть оформлені без її участі.
Пропустила строк для прийняття спадщини з поважних причин – юридичної необізнаності.
Просить визначити їй для звернення в нотаріальну контору із заявою додатковий строк тривалістю один місяць.
Вислухавши позивачку ОСОБА_1, яка підтримала вимоги позовної заяви з підстав наведених в ній, пояснила, що питанням спадкування майна займався її внук та правнук покійної матері. Однак, як виявилося згодом, займатися оформленням спадщини необхідно їй особисто. Просить встановити їй додатковий строк тривалістю один місяць для прийняття спадщини.
Судом достовірно встановлено, що після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, ОСОБА_1, з поважної причини – через юридичну необізнаність, пропустила строк для прийняття спадщини.
До складу спадкового майна входить: земельна частка (пай), площею 2,748 в у мовних кадастрових гектарах, розташована на території Моквинської сілської ради, право приватної власності на яку стверджене державним актом, серії РВ №02068.
Заповіт на а.с. 10 свідчить про те, що спадкодавець 22 березня 2006 року заповіла ОСОБА_1 земельну частку (пай), розташовану на території Моквинської сілської ради, право приватної власності на яку стверджене державним актом, серії РВ №02068.
У відповідності з ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для прийняття спадщини
За таких обставин і на підставі наведеного позов ОСОБА_1 підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 10-11, 212-215 ЦПК України, ч.3 ст. 1272 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задоволити.
Визначити для ОСОБА_1 додатковий строк тривалістю один місяць для подання нею заяви до Березнівської державної нотаріальної контори про прийняття спадщини.
Місячний строк для подання заяви про прийняття спадщини для ОСОБА_1 рахувати з дня вступу цього рішення в законну силу.
ОСОБА_1 звільнити від сплати судового збору в дохід держави на підставі п. 18 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: