Справа № 2-6207/10
Р І Ш Е Н Н Я
/заочне/
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Донецьк 26.08.2010 р.
Пролетарський районний суд м. Донецька в складі:
головуючої судді Масендич В.В.
при секретарі Михайловській Р.О.
за участю представника позивача П»янової В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за позовом ВАТ «Донецькобленерго» до ОСОБА_1 «про стягнення заборгованості за користування електроенергією»,-
В С Т А Н О В И В:
02.08.2010 року ВАТ «Донецькобленерго» звернулось до суду з позовом до відповідача, вказавши, що вона, мешкаючи у квартирі АДРЕСА_1, є абонентом ВАТ «Донецькобленерго» та користується послугами їхнього підприємства, але оплату за послуги у повному обсязі не здійснює. При перевірці дотримання вимог ЗУ «Про електроенергетику», Правил користування електроенергією для населення, затверджених Постановою КМУ від 26.07.1999 року № 1357 при перевірці приладу обліку контролерами «Донецькобленерго» у відповідача було виявлено наявність заборгованості в розмірі 508,09 грн., яку позивач просить суд стягнути на його користь з відповідача, а також судові витрати покласти на відповідача.
У судовому засіданні представник позивача за довіреністю П»янова В.О. позовні вимоги підтримала та просила задовольнити їх у повному обсязі.
Відповідач до судового засідання не з’явилася, про час та день слухання справи була повідомлена належним чином, про причини своєї неявки суду не повідомила, суд визнає її неявку неповажною та вважає можливим розгляд справи у її відсутність у відповідності зі ст. 224 ЦПК України з проведенням заочного розгляду справи .
Суд, заслухавши представника позивача та перевіривши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 68 ЖК України наймач повинен своєчасно вносити плату за комунальні послуги.
Відповідно до п. 42 Правил користування електроенергією для населення, затверджених Постановою КМУ від 26.07.1999 року № 1357 та ст. 526 ЦК України споживач зобов’язаний своєчасно оплачувати спожиту електричну енергію.
Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що в порушення ЗУ «Про електроенергетику», Правил користування електроенергією для населення, затверджених Постановою КМУ від 26.07.1999 року № 1357, відповідач провадила без облікове споживання електроенергією, а тому сума заборгованості підлягає стягненню з відповідача на користь позивача, а також судовий збір на користь держави в розмірі 51 грн. згідно зі ст. 88 ЦПК України, бо позивач при зверненні до суду був звільнений від сплати судового збору, та підлягає стягненню з відповідача 30 грн. на користь позивача, яким при зверненні до суду були сплачені витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
На підставі викладеного, ст. 68 ЖК України, ст. 26, 27 ЗУ „Про електроенергетику”, п. 35, 42 Правил користування електроенергією для населення, затверджених Постановою КМУ від 26.07.1999 року № 1357, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 213, 214, 215 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В:
Позов ВАТ «Донецькобленерго» до ОСОБА_1 «про стягнення заборгованості за користування електроенергією» - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 заборгованість по сплаті послуг за користування електроенергією в сумі 508 гривень 09 копійок на користь Донецькі електричні мережі ВАТ «Донецькобленерго» п/р 260383011297 в Донецькому обласному управлінні ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 335106, ОКПО 00131469.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ «Донецькобленерго» в особі структурної одиниці Донецькі електричні мережі р/р 26007044187000 в Відділ № 950 АКІБ «УкрСіббанк» м. Харків, МФО 331005, код ЕГРПОУ 00131469 суму витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 до доходу держави судовий збір у розмірі 51 грн.
За письмовою заявою відповідача заочне рішення може бути переглянуте Пролетарським районним судом м. Донецька. Заява про перегляд заочного рішення може бути подана відповідачем до Пролетарського районного суду м. Донецька протягом 10 днів з дня отримання копії заочного рішення.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Пролетарський районний суд м. Донецька. Апеляційна скарга на рішення суду подається у письмовій формі протягом десяти днів з дня його проголошення, Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя В.В.Масендич