Судове рішення #10708339

     Справа № 2-о-7/2010 року

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 березня  2010 року          Таращанський  районний суд Київської області  в складі:

головуючого: Бабоїд О.М.

при секретарі: Різник Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Тараща цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа Таращанські державна нотаріальна контора про встановлення факту належності правовстановлюючого документа,

ВСТАНОВИЛА:

Заявниця  звернулася до суду в порядку окремого провадження з заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, заповіту, складеного  ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, мотивуючи тим, що  при складанні даного заповіту було допущено помилку у прізвищі спадкодавця. Так, в заповіті зазначено прізвище спадкодавця як «ОСОБА_2», у Свідоцтві про смерть прізвище її матері  зазначено як «ОСОБА_2».

В судове засідання не з’явилася, вказавши в своїй заяві про розгляд справи за її відсутності. Заяву підтримує.Просить розглядати справу без застосування технічних засобів.

Зацікавлена сторона в судове засідання не з’явилася, про час і місце розгляду справи належно повідомлена. Проте подала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності, оскільки зайнята по роботі, проти задоволення заяви не заперечує.

За письмовим клопотанням сторін фіксування судового процесу здійснювалося без застосування технічних засобів.

Судом встановлено , що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2.

Заявниця вважає себе спадкоємцем за заповітом після її смерті, оскільки у неї на руках є заповіт складений ОСОБА_3 та посвідчений секретарем виконавчого комітету Степківської сільської ради Таращанського району Київської області.

Проте  померла згідно Свідоцтва про смерть значиться як ОСОБА_2, в заповіті хзначиться ОСОБА_3.

Законом не передбачено встановлення факту належності заповіту.

Дане питання може бути вирішено лише  в позовному провадженні щодо тлумачення заповіту.

Частина 5 ст. 235 ЦПК України передбачає, що якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз’яснює заінтересованим особам, що вони  мають право подати позов на загальних підставах.

Керуючись ч. 5 ст. 235 ЦПК України,

У Х В А Л И Л А:

Заяву ОСОБА_1, зацікавлена особа Таращанські державна нотаріальна контора, про встановлення факту належності правовстановлюючого документа залишити без розгляду.

Роз’яснити ОСОБА_1 та заінтересованій особі, що вони  мають право подати позов на загальних підставах.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Таращанський районний суд Київської області шляхом подачі в 5 – денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Головуючий:

  • Номер: 6/215/258/17
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-о-7/2010
  • Суд: Тернівський районний суд м. Кривого Рогу
  • Суддя: Бабоїд Олена Марківна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 31.08.2017
  • Дата етапу: 12.10.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація