Справа 5 -14 / 2010 р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 квітня 2010 року Таращанський районний суд Київської області
в складі:
головуючого: Василенка О.М.
при секретарі: Сальник О.Л.
з участю прокурора: Шурашкевича В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Таращі подання колективного закладу Таращанської районної ради «ЦРЛ» про зняття примусових заходів медичного характеру щодо ОСОБА_1, жителz АДРЕСА_1 Таращанського району Київської області,-
В С Т А Н О В И В:
Від колективного закладу Таращанської районної ради «ЦРЛ» надійшло подання про зняття примусово-амбулаторного лікування хворому ОСОБА_1 на тій підставі, що він регулярно отримував амбулаторне лікування, а також добровільно являвся до лікаря-психіатра КЗ Таращанської районної ради «ЦРЛ» та закінчився шестимісячний термін примусово-амбулаторного лікування.
В судовому засіданні представник колективного закладу Таращанської районної ради «ЦРЛ» подання підтримав та, в звязку з покращенням стану здоровя ОСОБА_1 , просить з няти з хворого примусово-амбулаторне лікування.
Свідок ОСОБА_2 підтвердила, що внаслідок проведеного лікування стан здоровя її сина покращився, а тому необхідності у його примусово-амбулаторному лікуванні немає
Суд приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Постановою Святошинського районного суду м. Києва від 26 березня 2008 року ОСОБА_1 направлений на примусове лікування в психіатричну лікарню із звичайним наглядом в звязку з тим, що вчинив суспільно-небезпечне діяння.
З 13 травня 2008 року по 02.10.2009 року ОСОБА_1 проходив лікування в КЗ КОР «Обласне психіатрично-наркологічне медичне об»єднання» у відділення із звичайним режимом нагляду.
12 листопада 2008 року, 29 квітня 2009 року постановами Васильківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 продовжено примусові заходи медичного характеру у психіатричній лікарні із звичайним режимом нагляду.
07 вересня 2009 року Васильківський міськрайонний суд Київської області постановив примусові заходи медичного характеру у вигляді поміщення у психіатричну лікарню із звичайним наглядом, встановлені постановою Святошинського районного суду м. Києва від 26.03.2008 року щодо ОСОБА_1 припинити, передавши його на піклування родичам з обов'язковим лікарським наглядом за місцем проживання.
Хворий ОСОБА_1 перебуває і перебував на «Д» обліку у лікаря-психіатра КЗ Таращанської районної ради «ЦРЛ» з приводу «Біполярного афективного розладу, протікаючого епізоду маячні з психотичними симптомами, маніакальним синдромом, з параноїдним включенням».
Хворий перебуваючи на амбулаторно-примусовому лікуванні щомісячно оглядався лікарем-психіатром КЗ Таращанської районної ради «ЦРЛ» та регулярно отримував амбулаторне лікування.
Згідно висновку акту психіатричного освідування на ОСОБА_1 від 18.03.2010 року, проведеного по закінченню терміну амбулаторно-примусового лікування, у останнього з явилося критичне відношення до своїх дій та поведінки. В процесі лікування став активним, охоче спілкується, висловлює плани на майбутнє.
Рекомендовано ОСОБА_1 регулярно, щомісячно звергатись до районного лікаря-психіатра, займатися трудотерапією, вести здоровий спосіб життя, працевлаштуватися.
Відповідно до ст. 422 КПК України скасування або зміна призначених судом примусових заходів медичного характеру може мати місце лише за ухвалою суду чи постановою судді, який застосував ці заходи, або суду за місцем лікування.
Заслухавши представника КЗ Таращанської районної ради «ЦРЛ» , враховуючи думку прокурора, який не заперечує проти задоволення подання, пояснення свідка, вивчивши матеріали справи, суд вважає за необхідне задовольнити дане подання.
Керуючись ст.95 КК України, ст. 422 КПК України суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Скасувати щодо ОСОБА_1 примусові заходи медичного характеру у виді примусово-амбулаторного лікування по місцю проживання під наглядом психіатра.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Київської області через Таращанський районний суд протягом семи днів з дня її проголошення.
.
ГОЛОВУЮЧИЙ: _______________