Судове рішення #10703903

                                                                                           

       Справа № 2-4497/2010 р.

РІШЕННЯ

І м е н е м    У к р а ї н и

м. Донецьк                                                                                                          27 серпня 2010 р.

Петровський районний суд м. Донецька в складі: головуючий – суддя Мірошниченко В.В., при секретарі Булуєвій С.В., за участю позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовною заявою  ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Петровському районі м. Донецька про визнання дій неправомірними, стягнення недоотриманих сум пенсії, -

   

В с т а н о в и в :

   

Позивач звернувся до суду з позовною заявою про визнання дій неправомірними, стягнення недоотриманих сум пенсії.

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач є інвалідом ІІІ групи ЧАЕС, в зв’язку з чим перебуває на обліку в Управлінні пенсійного фонду України в Петровському районі м. Донецька. Відповідно до ст. 50 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», йому передбачена щомісячна додаткова пенсія, як інваліду 3-ї групи у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком. Відповідач сплачував йому таку пенсію у розмірі 8грн. 31коп. щорічно, що протиречить діючому законодавству. На підставі викладеного позивач просить суд стягнути з відповідача на його користь недоотримані суми додаткової пенсії з 01 січня 2000р. по 01 листопада 2007р. у розмірі 7 256грн. 18коп.  

В судовому засіданні позивач позов підтримав у повному обсязі, наполягав на його задоволенні.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, звернувся до суду з заявою про розгляд справи у його відсутність.

 Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Наданими позивачем документами встановлено, що ОСОБА_1 віднесений до першої категорії як громадянин, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1. Причина інвалідності пов’язана з роботами по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема, соціальний захист потерпілого населення, визначені ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» /далі Закон/, оскільки до ст. 50 Конституції України кожен має право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування, завданої порушенням цього права, шкоди.

Відповідно до ст.49 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», пенсії особам, віднесеним до 1 категорії, встановлюються у вигляді державної пенсії і додаткової пенсії за шкоду, спричинену здоров'ю.

Статтею 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи» передбачено, що особам, віднесеним до 1-ої категорії, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю:  інвалідам 3 групи –в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком.

Згідно ст. 54 вказаного Закону пенсія по інвалідності, внаслідок захворювання, пов'язаного з Чорнобильською катастрофою, за бажанням може бути призначена із заробітку, отриманого за роботу в зоні відчуження, у розмірі відшкодування фактичної шкоди, який визначається відповідно до законодавства.

З довідки, наданої відповідачем, вбачається, що позивачу додаткова пенсія виплачувалась за період з 28 грудня 2000р. по 01 грудня 2007р. у розмірі 8грн. 31коп., тобто 50% мінімальної пенсії за віком, що передбачено статтею 50 Закону.

       Таким чином суд приходить до висновку, що позивачу додаткова пенсія виплачувалась у відповідності до вимог діючого законодавства, що є підставою для відмови у задоволенні позову.

        На підставі викладеного, керуючись ст. 49-50, 54 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст.ст. 212-215 ЦПК України, суд,-

                                              В и р і ш и в :

        В задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Петровському районі м. Донецька про визнання дій неправомірними, стягнення недоотриманих сум пенсії відмовити.

        Апеляційна скарга на це рішення може бути подана  в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Донецької області через місцевий суд протягом десяти  днів з дня його проголошення.

           

           Суддя:                                                                       В.В. Мірошниченко.

  • Номер: 22-ц/785/3466/17
  • Опис: Прокопенко С.В. - Прокопенко В.В., третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - ОМР про визнання права власності у рівних частках на квартиру в порядку спадкування за законом. (2т).
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-4497/10
  • Суд: Апеляційний суд Одеської області
  • Суддя: Мірошниченко Вадим Васильович
  • Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; Ухвалено нове рішення по суті позовних вимог у зв'язку із:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.03.2017
  • Дата етапу: 23.05.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація