Судове рішення #10701985

                           

          Справа № 2-417/2010 р.  

                                                     Рядок статзвіту № 36

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

 

      31 серпня 2010 року                                                                                м. Свалява

                      Свалявський районний суд Закарпатської області в особі:

            головуючого-судді                          Жиганської Н.М.

            при секретарі                                    Попович Є.В.

             

розглянувши у відкритому  попередньому судовому засіданні  в м. Свалява справу за  позовом ОСОБА_1 до Дусинської сільської ради, третя особа без самостійних вимог КУП “Свалявське РБТІ” про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування,

 

                                                  В С  Т  А  Н  О  В  И  В :

    ОСОБА_1 звернулася в суд із позовом до Дусинської сільської ради, КУП “Свалявське РБТІ” про визнання  права власності на нерухоме майно в порядку спадкування, посилаючись на те, що її чоловік ОСОБА_2, перебуваючи з нею в шлюбі, отримав у 1979 році дозвіл на будівнцтво житлового будинку в АДРЕСА_1, а також акт про відведення земельної ділянки для будівництва.  Крім цього, відповідно до рішення виконкому Свалявської районної ради від 24.10.1979 року № 282, чоловік позивачки отримав Свідоцтво на забудову садиби в сільських населених пунктах. Ці документи знаходились в позивачки до даного часу і вона вважала їх достатніми правовстановлюючими документами для оформлення спадщини після смерті чоловіка.

    При зверненні до КУП  “Свалявське РБТІ”позивачка дізналась, що наявне у неї свідоцтво не є правовстановлюючим документом та не підлягає реєстрації, бо не посвідчене нотаріально під час його оформлення.

    А тому просить суд визнати за нею право власності на житловий будинок в АДРЕСА_1, який залишився після смерті її чоловіка ОСОБА_2

    В судове засідання позивачка та її представник не з”явились, однак подали до суду заяви про розгляд справи у їх відсутності.

    Представник відповідача в судове засідання не з”вився, надавши суду заяву про розгляд справи у його відсутності, заявлені вимоги визнав не заперечує проти задоволення позову.

    Представник третьої особи в судове засідання не з”вився, надавши суду заяву про розгляд справи у його відсутності, заявлені вимоги визнав не заперечує проти задоволення позову.

    Дослідивши матеріали справи суд приходить до слідуючого висновку.

    Так, судом встановлено, що відповідно до будівельного паспорту на індивідуальний житловий будинок “двохповерховий” в АДРЕСА_1 — забудовником даного об”єкту був ОСОБА_2.

На підставі рішення виконкому Дусинської сільської ради народних депутатів від 06 квітня 1979 року та рішення виконавчого комітету Свалявської районної ради від 24.10.1979 року № 282 — ОСОБА_2 видано свідоцтво № 5 садиби в сільських населених пунктах, дозвіл на право виконання будівльних робіт, а також акт про відведення земельної ділянки в межах села.

Згідно інвентаризаційної справи, складеної КУП “Свалявське РБТІ” власником будинку в АДРЕСА_1 являється ОСОБА_2.

Власник будинку ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 виданим 04.03.2010 року відділом реєстрації актів цивільного стану Свалявського районного управління юстиції.

Позивачка являється дружиною померлого власника спадкового будинку, що стверджується свідоцтвом про одруження  виданим Россонаською сільською радою 19.10.1949 року.

Згідно ст. 346 ЦК України – однією з підстав припинення права власності є смерть власника.

Відповідно до ч. 2 ст. 1223 ЦК України - у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття, спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1-2 ст. 1258 Цивільного кодексу України – спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття.

На підставі наведеного, суд приходить до висновку, що позивач має право на спадкування за законом на зазначений будинок, а тому позов підставний та його слід задовольнити.

    Керуючись ст.ст. 3, 10, 60,  213-215 ЦПК України, ст. 346, 1223, 1258, 1261-1265 ЦК України, суд,

                                                                     

Р  І  Ш  И  В :

Позов  ОСОБА_1 -  задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1, який залишився після смерті її чоловіка ОСОБА_2

Апеляційна  скарга  на  рішення  суду  подається протягом десяти днів з дня його проголошення.  Особи,  які брали  участь  у справі,  але  не  були  присутні  у  судовому  засіданні  під  час проголошення судового рішення,  можуть  подати  апеляційну  скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Закарпатської області через Свалявський районний суд.  

ГОЛОВУЮЧИЙ :                                         Н.М.ЖИГАНСЬКА

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація