Судове рішення #10696116

Справа № 2- 1333/10

      Р І Ш Е Н Н Я

  І М Е Н Е М          У К Р А Ї Н И

10 серпня 2010 р.                                               Ковельський міськрайсуд Волинської обл.                                                              

          в складі: головуючого-судді Логвинюк І. М.,

                           за участю:  секретаря Щесюк Н.Й.,

                                               позивача ОСОБА_1,

                                               відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ковелі Волинської обл. цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Радошинської сільської ради Ковельського району про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування,

в с т а н о в и в:

    Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2, Радошинської сільради Ковельського р-ну (далі - відповідач) про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування, мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 р. померла ОСОБА_3, яка була прописана та проживала за адресою: АДРЕСА_1. Після її смерті відкрилась спадщина на нерухоме майно, розташоване за цією ж адресою. Спадкодавець заповіту не складала. Спадкоємцем першої черги є її дочка – ОСОБА_2  – відповідач у справі. Інших спадкоємців немає. З часу відкриття спадщини, вона її, фактично, прийняла. Відповідач ОСОБА_2 не встигла оформити відмову від спадщини на її користь. Правовстановлюючі документи на ім»я спадкодавця щодо земельної ділянки розміром 0, 24 га - відсутні. Згідно з висновком бюро техінвентаризації, житловий будинок, належний спадкодавцю, споруджено у 1922 р.  Оскільки за таких умов оформлення права власності в порядку спадкування неможливе, просить позов задовольнити, визнати її власником нерухомого майна, розташованого у АДРЕСА_1, у порядку спадкування після смерті ОСОБА_3.  

Позивач в судовому засіданні позов підтримала повністю, обґрунтувавши його вищенаведеними доводами. Суду додатково пояснила, що вона просить визнати за нею право власності на таке нерухоме спадкове майно: житловий будинок, вона не зверталась до Ковельської держнотконтори з приводу прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 Просить позов задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнала повністю, суду пояснила, що вона не зверталась до Ковельської держнотконтори з приводу прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 Проти задоволення позову не заперечує.

Представник відповідача - Радошинської сільради Ковельського р-ну в судове засідання не з»явився, належно повідомлений, про причини неявки свого представника суду не повідомив, письмового заперечення проти позову суду не подав. Попередньо даний відповідач подав суду заяву з проханням справу розглядати у відсутності його представника, зазначивши, що позов визнає повністю.

На думку суду, розгляд справи можливий у відсутності представника відповідача - Радошинської сільради Ковельського р-ну.

      Суд, заслухавши пояснення  сторін, дослідивши докази, зібрані у справі, приходить до висновку, що позов безпідставний та не підлягає до задоволення.

 Та обставина, що ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 р. у с. Мар»янівці Ковельського р-ну, стверджується копією свідоцтва про смерть (повторного) НОМЕР_1, виданого відділом рацс по Ковельському району Ковельського МРУЮ Волинської обл.

Як вбачається з пояснень сторін та стверджується копіями свідоцтв: про народження НОМЕР_2, виданого 07.07.66 р. сільрадою с. Радошин Ковельського р-ну; про укладення шлюбу НОМЕР_3, виданого 18.07.87 р. відділом РАГС м. Ковеля Волинської обл., ОСОБА_2 є матір»ю ОСОБА_1, якій після укладення шлюбу з ОСОБА_6 присвоєно прізвище ОСОБА_1.

Як вбачається з копії довідки № 484 від 31.05.10 р., виданої відповідачем – Радошинською сільрадою Ковельського р-ну, згідно з рішенням сільради № 20/1 від 27.05.94 р., земельна ділянка площею 0,24 га передана у приватну власність спадкодавцю.

Копіями довідок №№ 482, 483 від 01.06.10 р., виданих відповідачем – Радошинською сільрадою Ковельського р-ну, стверджується, що спадкодавець у згаданому спірному будинку проживала одиноко, мала не приватизовану земельну ділянку, заповіт від її імені не посвідчувався. Спадщину прийнято позивачем.

Згідно з копією технічного паспорта № НОМЕР_4 на будинок АДРЕСА_1, за станом на 23.03.10 р. значиться житловий будинок - А 1,1922 року забудови.

 Згідно Витягу із Спадкового реєстру від 31.07.10 р., спадкова справа після смерті ОСОБА_3 не заводилась.

Однак, чинним ЦК України відносини спадкування регулюються у випадку, якщо спадщина відкрилась не раніше 01.01.04 р. Спадщина ж після смерті спадкодавця ОСОБА_3 відкрилась до вказаної дати, так як вона померла ІНФОРМАЦІЯ_1 р., відповідно до положень ЦК УРСР (1963 р.) (далі - ЦК (1963 р.).

Так, за змістом ст. 525 ЦК (1963 р.), часом відкриття спадщини визнається день смерті спадкодавця.

Відповідно до ст. 529 ЦК (1963 р.), при спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є, в рівних частках, діти, дружина і батьки померлого. Онуки спадкодавця є спадкоємцями за законом, якщо на час відкриття спадщини немає в живих того з їх батьків, хто був би спадкоємцем; вони успадковують порівну в тій частці, яка належала б при спадкоємстві за законом їх померлому родителю.

В судовому засіданні достовірно встановлено, що спадщина за законом після смерті спадкодавця відкрилась у 1996 р., позивач є онукою спадкодавця. Однак, вона не належить до кола спадкоємців за законом, оскільки на час відкриття спадщини живою є її матір - дочка спадкодавця -  відповідач у справі ОСОБА_2

Відмова спадкоємця за законом від прийняття спадщини на користь кого – небудь з інших спадкоємців, можлива, відповідно до положень ст. 553 ЦК (1963 р.), однак, лише на користь особи. яка належить до кола спадкоємців, протягом шести місяців з дня відкриття спадщини. Позивач до кола таких спадкоємців не належить, а тому посилання відповідача ОСОБА_2 на те, що вона відмовилась від прийняття спадщини на користь позивача у 2009 р. судом до уваги  прийнята бути не може.  

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 11,13, 213-218, 88 ЦПК України, ст.ст.525, 529,530, 549, 548, 553 ЦК України (1963 р.), суд

В И Р І Ш И В:

            У задоволенні позову відмовити.  

          Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Волинської обл. через Ковельський міськрайсуд Волинської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 днів з дня його проголошення, а особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом  десяти днів з дня отримання копії рішення.

    Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Волинської обл. через Ковельський міськрайсуд Волинської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Волинської обл. через Ковельський міськрайсуд Волинської обл. у слідуючому порядку: апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 днів з дня його проголошення, а особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом  десяти днів з дня отримання копії рішення.

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги,  якщо апеляційну скаргу подано не було.

У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

 

          Головуючий:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація