Судове рішення #10691064

  

            ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

                                                              ПОСТАНОВА

                                                      ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

 "17" червня 2010 р.                                                           Справа № 2a-1587/10/0970

м. Івано-Франківськ  

Івано-Франківський  окружний адміністративний суд у складі:

Судді Микитюка Р.В.

при секретарі  Бітківській Г.П.

за участю представників сторін:

прокурор: не з'явився

від позивача: не з'явився

від відповідача: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом: Прокурора Косівського району в інтересахдержави в особі Державної податкової інспекції в Косівському районі,  вул. Незалежності, 101,м. Косів, Івано-Франківська область, 78600      

до відповідача:  ОСОБА_1, с. Люча, Косівський район, Івано-Франківська область,78616

про стягнення податкового боргу в сумі 3268,50 грн.,-

                                                              ВСТАНОВИВ:

          

27.04.2010 року прокурор Косівського району в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Косівському районі звернувся з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в сумі 3268,50 грн. Позовні вимоги мотивує тим, що за відповідачем рахується заборгованість по сплаті штрафних санкцій, застосованих за порушення порядку проведення розрахунків за товари (послуги) та вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

Прокурор в судове засідання не з’явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи, повідомлявся належним чином.

Представник позивача в судове засідання не з’явився, однак на адресу суду надіслав клопотання, де просить розгляд справи проводити без його участі. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з’явилася, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлялась завчасно й належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення. Своїм правом на подання заперечення не скористалася.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши подані письмові докази, суд прийшов до висновку, що позов обґрунтований та такий, що підлягає до задоволення з наступних підстав.

17.02.2010 року працівниками ДПІ в Косівському районі проведено перевірку дотримання суб’єктом господарювання ОСОБА_1 порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. В ході перевірки встановлено порушення п.п. 2, 5, 12, 13 ст.3 ст.6, ст.9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». За результатами даної перевірки встановлено такі порушення, невикористання при здійсненні розрахункових операцій розрахункової книжки обліку розрахункових операцій та не видача розрахункового документа встановленого зразка на суму 6,50 грн.; невідповідність суми готівкових коштів за розрахунковими квитанціями; порушено порядок ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації; здійснення продажу товарів, як не обліковані у встановленому порядку. Відповідачу рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій  №0000332302/0 від 24.02.2010 року, яке прийнято на підставі акту перевірки №090076 від 17.02.2010 року, визначено суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі – 3268,50 грн.

Відповідно до пп. 2, 5, 12, 13  ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

- у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України;

- вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг);

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;

Згідно п.1 ст. 17 вказаного Закону  у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки – сплачується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 21 Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно ст. 22 Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Відповідно до п.п.3.1.1. ст. 3 вказаного Закону, активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду. Активами платника податків в розумінні п.п.1.7 ст.1 вказаного Закону є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній особі за правом власності або повного господарського відання (п.1.7. ст.1 Закону) Податкове зобов’язання - це зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів та державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Даний борг відповідача по податкових платежах в сумі 3268,50 грн. підтверджується письмовими доказами, а саме: копією акту перевірки дотримання суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій № 090076 від 17.02.2010 року, копією рішення про застосування фінансових санкцій № 0000332302/0 від 24.02.2010 року та іншими матеріалами справи.

Виходячи з викладеного, суд вважає вимоги позивача обгрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167  Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

                                                             ПОСТАНОВИВ:

          Позов задовольнити повністю.

          Стягнути ПП ОСОБА_1, с.Люча, Косівський район, Івано-Франківська область, 78616 інд.номер НОМЕР_1 в доход Державного бюджету України податковий борг в сумі 3268,50 (три тисячі двісті шістдесят вісім гривень, 50 коп.).

          Відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

          Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

          Суддя:                                                                                Микитюк Р.В.


          Постанова буде складена в повному обсязі 22.06.2010 року.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація