Судове рішення #10690894

Справа №2-621/2010 року

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 серпня 2010 року

Ямпільський районний суд Вінницької області

в складі головуючого судді ДЗЕРИНА М.М.

при секретарі                        ГУЛКОВСЬКІЙ Т.Т.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ямпіль

цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту прийняття спадщини, визнання права власності на домоволодіння у порядку спадкування за законом,

В С Т А Н О В И В :

    Позивач звернувся до суду із даним позовом. Вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_2 в АДРЕСА_2 помер її чоловік ОСОБА_3, з яким вона перебувала у шлюбі з 20 жовтня 2001 року. Від спільного проживання у них є дитина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Після смерті чоловіка відкрилась спадщина в АДРЕСА_1 Вона є спадкоємицею першої черги. Однак належним чином оформити свої права на 50% домоволодіння покійного чоловіка не має можливості, так як в нотаріальній конторі їй повідомили, що крім неї є ще  один спадкоємець, який самостійно заявляє свої права на спадщину, це відповідачка ОСОБА_2 Не розуміє чому остання пред»являє свої права на домоволодіння, так як участі у будівництві ніякої не приймала, їх спільним життям з чоловіком не цікавилась, участі у вихованні свого онука не брала, у м.Ямпіль не проживала і на даний час не проживає. Навіть активної участі у похоронах свого сина не приймала.

    20 серпня 2010 року ОСОБА_2 звернувся до суду із зустрічною позовною заявою до ОСОБА_1 про визнання права власності на спадкове майно у порядку спадкування за законом. Зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_2 в АДРЕСА_2 помер її син ОСОБА_3, після смерті якого відкрилась спадщина, яка складається з домоволодіння по АДРЕСА_3 Вона являється матір»ю померлого та спадкоємцем першої черги. Після смерті сина вона звернулась до державної нотаріальної контори із заявою про вступ у спадщину та в подальшому мала намір вступити у володіння та користування вказаним будинком. Однак в нотаріальному порядку оформити своє право на спадщину не встигла, по скільки дружина покійного сина звернулась до суду з позовом до неї про визнання права власності на спадкове майно. У своєму позові вона просить визнати за нею право власності на вказаний будинок. Однак у даній позовній заяві вона намагається ввести суд в оману, оскільки не вказує про наявність крім неї, ще одного спадкоємця першої черги, а саме: неповнолітнього сина покійного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1.

    Враховуючи ту обставину, що зустрічний позов відповідає вимогам закону про форму та зміст позовної заяви, і суд вважає доцільним спільний розгляд названих позовів в одному провадженні, відповідно до ст.123 ЦПК України, суд вважає необхідним прийняти до свого провадження зустрічний позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання права власності на спадкове майно у порядку спадкування за законом – прийняти до провадження спільно із первісним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту прийняття спадщини, визнання права власності на домоволодіння у порядку спадкування за законом.

    Керуючись ст.126 ЦПК України, суддя

У Х В А Л И В :

    Зустрічний позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання права власності на спадкове майно у порядку спадкування за законом – прийняти до провадження спільно із первісним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту прийняття спадщини, визнання права власності на домоволодіння у порядку спадкування за законом.    

    Справу слуханням відкласти та призначити до розгляду на 27 серпня 2010 року на 09 годину.

               Ухвала оскарженню не підлягає.

          ГОЛОВУЮЧИЙ             М.М.ДЗЕРИН

  • Номер: 6/754/98/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-621/10
  • Суд: Деснянський районний суд міста Києва
  • Суддя: Дзерин Микола Михайлович
  • Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 18.01.2019
  • Дата етапу: 27.02.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація