Судове рішення #1068100
Справа № 22 ц- 2129 від 2006 року Головуючий в 1 інстанції Бондарьова Г

Справа 22 ц- 2129 від 2006 року        Головуючий в 1 інстанції Бондарьова Г.М.

Категорія 19/21                                    Доповідач Бараннік О Л.

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

2007 рік березень 05 дня                  Колегія суддів судової палати з цивільних справ

апеляційного суду Дніпропетровської області в складі:

головуючого       - Бараннік О.П.,

суддів                 - Михайловської С.Ю., Присяжної Ж.І.,

при секретарі       - Лещинській О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за апеляційною скаргою Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нйцасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Першотравенську Дніпропетровської області на рішення Першотравенського міського суду Дніпропетровської області від 29 грудня 2006 року за позовом ОСОБА_1 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Першотравенську про відшкодування моральної шкоди, -

ВСТАНОВИЛА:

У грудні 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Першотравенську Дніпропетровської області про стягнення страхової виплати за моральну шкоду , посилаючись на те, що в період роботи на підприємствах вугільної промисловості ВАТ „Павлоградвугілля" він одержав професійне захворювання.

При освідченні у МСЕК 12.05.2003 року позивачеві було встановлено 55 % втрати професійної працездатності та третю групу інвалідності безстроково.

Згідно ст. 21 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування..." у обов'язки відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання в м. Першотравенську входить своєчасне та в повному обсязі відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я, виплата йому страхових сум за моральну шкоду за наявності факту заподіяння цієї шкоди, чого в дійсності виконано не було і в зв'язку з чим позивач вимушений був звернутись з даним позовом до суду.

Рішенням Першотравенського міського суду Дніпропетровської області від 29 грудня 2006 року з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Першотравенську на користь ОСОБА_1 в рахунок відшкодування моральної шкоди стягнуто 41 250 гривень.

В апеляційній скарзі Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Першотравенську просить рішення суду, як постановлене без врахування того, що дія Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві..." була призупинена , шляхом покладення мораторію на 2006 рік, скасувати.

Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного

 

 суду Дніпропетровської області вважає, що апеляційна скарга відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Першотравенську підлягає задоволенню частково , а рішення суду - зміні з послідуючою постановкою нового рішення виходячи з наступного.

Судом встановлено і підтверджено матеріалами справи, що згідно висновку МСЕК від 12.05.2003 року позивачеві встановлено 55 % втрати професійної працездатності і 3 групу інвалідності безстроково.

Відповідно абз. 3 ч. 1 ст. 1 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" завданнями страхування від нещасного випадку є відшкодування матеріальної та моральної шкоди застрахованим і членам їх сімей.

Згідно ч.3 ст. 34 вказаного Закону відшкодування моральної шкоди здійснюється у вигляді одноразової страхової виплати незалежно від інших видів страхових виплат. Сума страхової виплати за моральну шкоду визначається у судовому порядку і не може бути вищою двохсот розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати, незалежно від інших страхових виплат.

З таких обставин, суд обґрунтовано, відповідно до вимог ст.ст. 21, 28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання..." та ст.ст. 3, 9 Закону України „Про охорону праці", стягнув з Фонду на користь позивача моральну шкоду.

Разом з тим, виходячи із обставин справи, наслідків та відсотків втрати працездатності і групи інвалідності позивача, колегія суддів вважає можливим зменшити стягнуту судом першої інстанції суму моральної шкоди з 41 250 гривень до 22 000 гривень.

Приймаючи до уваги викладене, керуючись ст.ст. 304, 307, 309, 313 - 314, 316 ЦПК України, колегія суддів, -

ВИРІШИЛА :

Апеляційну скаргу відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Першотравенську Дніпропетровської області задовольнити частково.

Рішення Першотравенського міського суду Дніпропетровської області від 29 грудня 2006 року - змінити, зменшивши суму стягнутої моральної шкоди з 41 250 гривень до 22 000 гривень, а також стягнувши з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України в м. Першотравенську судовий збір на користь держави у розмірі 8 гривень 50 копійок. В іншій частині рішення залишити без змін.

Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту його проголошення, але на нього може бути принесена касаційна скарга протягом двох місяців з дня набрання ним законної сили.   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація