Справа № 2 - 583/2009
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 квітня 2009 року
Шевченківський районний суд м. Києва
в складі:
головуючого-судді: Гулька Б.І.
при секретарі: Єрмоловій В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві справу за позовом Комунального підприємства з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення " Спецжитлофонд " до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про виселення без надання іншого житлового приміщення
ВСТАНОВИВ:
У грудні 2007 року Комунальне підприємство з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення " Спецжитлофонд " ( надалі підприємство ) пред'явило позов до ОСОБА_1 та ОСОБА_2, в якому просило виселити відповідачів з усіма залежними від них особами із АДРЕСА_1 без надання іншого жилого приміщення. Вимоги мотивовані тим, що 12.08.2007 року вони самовільно захватили вказану квартиру, не маючи правових підстав на проживання; виселятися у добровільному порядку з приміщення відмовилися.
Ухвалою суду до участі в справі, в якості співвідповідача, залучено ОСОБА_3
Відповідачі повторно в судове засідання не з'явилися; про час та місце розгляду справи сповіщені належним чином; в судових засіданнях неодноразово оголошувалися перерви у зв'язку з неявкою відповідачів з причин, які не визнані поважними та не повідомлення причини неявки; по справі зібрано достатньо матеріалів про права та взаємовідносини сторін, а тому розгляд справи проведено у відсутність відповідачів.
Суд, заслухав пояснення представника позивача, дослідив надані докази, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Провіряючи обставини по справі судом встановлено, що розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 19.04.2001 року № 777 будинок АДРЕСА_1 закріплено за підприємством на праві повного господарського відання.
01.02.2002 року підприємство уклало з ОСОБА_1 договір оренди житлового приміщення - АДРЕСА_1, термін дії якого був визначений з 01.02.2002 року до 01.07.2002 року. Додатковими угодами термін дії договору оренди було продовжено до 01.05.2004 року без подальшої
У лютому 2005 року підприємство звернулося до суду із позовом про виселення ОСОБА_1 без надання іншого жилого приміщення, як тимчасового жильця.
Заперечуючи проти позову, ОСОБА_1 звернувся із зустрічним позовом про визнання права на володіння та користування спірним житлом до 01.08.2006 року.
Рішенням Апеляційного суду м. Києва від 12.04.2006 року задоволено позов підприємства та виселено ОСОБА_1 з спірної квартири без надання іншого жилого приміщення.
Рішення суду набрало законної сили та було виконано 30.07.2007 року.
12.08.2007 року працівниками підприємства було виявлено, що ОСОБА_1, ОСОБА_2 та їх неповнолітній син ОСОБА_4 самовільно проникли та заселилися у спірну квартиру, про що свідчить акт від 12.08.2007 року.
Під час розгляду справи встановлено, що у вказане приміщення також заселилася ОСОБА_3 ( донька сторін ).
Відповідно до ч.1 ст. 61 ЖК України, користування жилим приміщенням у будинках державного і громадського житлового фонду здійснюються відповідно до договору найму жилого приміщення.
Осіб, які самоправно зайняли жиле приміщення, виселяють без надання їм іншого жилого приміщення ( ч.3 ст. 116 ЖК України ).
Оскільки, в судовому засіданні не встановлено даних, які б свідчили, що відповідачі поселилися у спірну квартиру на законних підставах; разом з тим доведено, що договору найму жилого приміщення з ними не укладено; вони самовільно зайняли спірне приміщення, а тому, відповідно до ч.3 ст.116 ЖК України, підлягають виселенню з усіма залежними від них особами без надання іншого жилого приміщення.
На підставі ст.ст.61, 116 Житлового Кодексу України та керуючись ст.ст.10, 60, 169, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Комунального підприємства з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення " Спецжитлофонд " до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про виселення без надання іншого житлового приміщення задовольнити.
Виселити ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 з усіма залежними від них особами із квартири АДРЕСА_1 без надання іншого жилого приміщення.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка" може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.